TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортскиот директор на Палермо: Преговараме со Несторовски за нов договор, наскоро ќе имаме убави вести

МКД - 09.11.2017

Фабио Лупо вели дека Палермо подолго време е во преговори со Илија Несторовски за продолжување на договорот и додава дека во следните недели двете страни би можеле да си подадат рака Изминатово лето на адреса на Илија Несторовски пристигнаа неколку ...

Несторовски е сигурен: Ќе го срушам рекордот на Лука Тони

Дерби - 09.11.2017

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски на барање на Палермо нема да биде дел од нашиот национален тим за пријателската средба со Норвешка, односно остана во таборот на клубот од Сицилија за да се подготви за следните предвизвици во Серија А.

Спортскиот директор на Палермо: Преговараме со Несторовски, тој е среќен овде, приврзан е кон клубот

24Фудбал - 09.11.2017

Спортскиот директор на италијанскиот второлигаш ги има деталите. Македонскиот репрезентативец и член на Палермо, 27 годишниот Илија Несторовски блеска и оваа сезона, откако постигна девет погодоци на десет настапи во Серија Б, а пред него е голем ...

Несторовски: Ако можел Лука Тони да даде 30 гола за Палермо, зошто да не и јас барем 31 гол

Спортклуб - 09.11.2017

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски дури и кога е со нашата селекција и има обврски, е интересен за италијанските медиуми. Голгетерот на Палермо на прашање на новинар дали може да се споредува со Лука Тони кој за тимот во Серија Б има ...

Несторовски со ветување: Ќе го срушам рекордот на Лука Тони!

24Фудбал - 09.11.2017

Илија Несторовски игра во одлична голгетерска форма во последно време па Македонецот е полн со самодоверба и вели дека може да го сруши рекордот на Лука Тони од 30 погодоци Популарниот „Нестогол“ е прв играч на Палермо, неговите погодоци се клучни ...

Несторовски: Ако Тони дал 30 гола за Палермо, јас ќе дадам 31 гол!

Gol.mk - 09.11.2017

Македонскиот фудбалер Илија Несторовски остана во Палермо за да му помогне на тимот во Серија Б и нема да биде дел од репрезентацијата. Нареден предизвик е Кремонезе, против кого напаѓачот посакува продолжување на гол-серијата и триумф.

Несторовски: Лука Тони постигнал 30 гола? Јас ќе дадам 31!

SportMedia - 09.11.2017

Илија Несторовски на барање на првиот човек на Палермо, Маурицио Зампарини и на дозволата на селекторот, Игор Ангеловски нема да биде во составот на македонската репрезентација за пријателската средба против Норвешка.

Несторовски мотивиран: Лука Тони дал 30 гола? Па, можеби, јас ќе дадам 31!

Sport 1 - 09.11.2017

По фантастичниот старт на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за сицилијански Палермо со девет гола на десет меча, италијанските медиуми веќе почнаа со најавите дека прилепчанецот сезонава ќе го брка рекордот на Лука Тони, легендарниот ...

Тренерот на Кремонезе: Македонија го ослободи Несторовски? Нема никаков проблем...

24Фудбал - 08.11.2017

Тренерот на Кремонезе не стравува од капитенот на Палермо. Палермо претстојнава недела гостува кај Кремонесе во редовното коло од Серија Б, а тренерот на ривалот на нашите интернационалци Несторовски и Трајковски, Атилио Тесер се чини дека не ...

Несторовски на чекор да го повтори ланскиот успех, а сè друго би било историја

Gol.mk - 08.11.2017

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски, и во втората сезона во дресот на Палермо бележи само одлични настапи и е еден од најзаслужните фудбалери за високиот пласман на тимот во Серија Б.

Несторовски полн со самодоверба: Сакам да го срушам рекордот на Лука Тони!

МКД - 09.11.2017

Репрезентативецот на Македонија, Илија Несторовски за микрофоните на Скај Спорт вели дека може да постигне еден гол повеќе од Лука Тони и да го надмине достигнувањето на легендарниот напаѓач Популарниот „Нестогол“ е прв играч на Палермо, неговите ...