TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митревски: Наплативме за двата порази во Чешка

Екипа - 19.06.2017

Никола Митревски го бранеше голот на македонската репрезентација во последната четвртина од дуелот со Чешка, одлично се надоврза на извонредната партија на Борко Ристовски и во целост ја оправда довербата на селекторот Раул Гонзалес.

Борко прави разлика: Раул знае што сака, Лино за Чешка не подготвуваше со видео од Металург!

Екипа - 19.06.2017

Исцрпувачкиот натпревар против Чешка и мокриот дрес за Борко Ристовски не беа пречка уште речиси цел час да остане на теренот во ВИП Арената „Борис Трајковски“ за да не им „расипе“ на навивачите и на новинарите, едните да ја прослават, другите да ја ...

Борко признава: Има разлика, Раул не се споредува со Червар

SportMedia - 19.06.2017

Шпанска магична хармонија во редовите на македонската репрезентација. Вака на кратко може да се опише атмосферата во редовите на нашиот најдобар национален тим. И дефинитивно нема и не треба да има дилеми.

Класа потег на Раул: Гонзалес го прекина интервјуто на Јоноски за да му порача едно нешто

Дерби - 19.06.2017

Ацо Јоноски со своето огромно искуство беше голем плус на нашата репрезентација во преубедливата победа која ја оствари во клучниот дуел со Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска, а бидејќи оваа пресметка за него воедно значеше враќање ...

Борко ги спореди Лино и Раул: Една работа ќе остане мистерија!

Дерби - 19.06.2017

Македонија со убедлива победа над Чешка ги заокружи успешните квалификации за ЕП во Хрватска, а Борко Ристовски беше еден од најдобрите поединци на теренот и со своите одбрани го откажа противникот од позитивен резултат во Скопје.

Јоноски: Бев посебно мотивиран, мислам дека ја оправдав довербата

Екипа - 18.06.2017

Ацо Јоноски беше избришан од страна на Лино Червар, но искусниот дефанзивец со настапот на вечерашниот дуел само потврди дека се уште е исклучително квалитетен и има што да и понуди на македонскта ракометна репрезентација.

Јоновски: Не сакам да ветувам од сега, но мислам дека повторно ќе играм на Европско првенство

24 Ракомет - 19.06.2017

По пауза од речиси една година искусниот дефанзивец Ацо Јоновски повторно беше дел од репрезентацијата на Македонија. Откако Велко Марковски поради повреда не можеше да помогне на националниот состав, селекторот Гонзалес го повика Јоновски повторно ...

Раул: Фала ти Јоно, што дојде кога ни требаше…

Екипа - 18.06.2017

Ацо Јоноски даваше изјава за новинарите по големата победа над Чешка, кога „збор побара командантот“. Раул Гонзалес реши да ја искористи можноста, за пред Јоноски лично да му се заблагодари на специјалистот за игра во дефанзива што и помогна на ...

Јоновски се враќа, Митревски наместо Даскаловски

Екипа - 18.06.2017

Ацо Јоновски се враќа во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел против Чешка, последен во квалификациите за ЕП 2018. Селекторот Раул Гонзалес го повика искусниот одбранбен играч на местото на младиот Мартин Велковски.

Емоционално исполнет – Борко Ристовски (видео)

Екипа - 18.06.2017

Борко Ристовски го одигра еден од своите најдобри натпревари во репрезентативниот дрес, бранејќи бројни зицери на чешките ракометари. Не е тајна дека Ристовски е дополнително мотивиран по неправедното бришење од страна на поранешниот селектор Лино ...

Јоноски: Чувството да се носи репрезентативниот дрес е секогаш посебно

SportMedia - 18.06.2017

Ацо Јоноски ја оправда довербата кај Раул Гонзалез. Повратникот во националниот тим по триумфот над Чешка, не го криеше задоволството што повторно го облече „црвено-жолтиот" дрес. „Ми се јави селекторот и ме праша дали можам да дојдам.

СО ДВЕ ИЗМЕНИ ПРОТИВ ЧЕШКА: Со Јоноски и Митрески по нова победа (ФОТО)

Телеграф - 18.06.2017

Селекторот на Македонија одлучи да направи една измена и на голот После најавата дека Ацо Јоноски се враќа во репрезентацијата за да помогне на средбата против Чешка, во составот се најде и голманот Никола Митревски кој го зазема местото на Златко ...

Јоновски: Секогаш е убаво да се вратиш во дресот на Македонија!

Gol.mk - 18.06.2017

Ацо Јоновски не беше дел од претходните натпревари на Македонија, но сепак, Раул Гонзалез го врати во репрезентацијата, а тој ја оправда довербата. По мечот против Чешка, стружанецот не го криеше задоволството од камбекот.

СО НОВ ИГРАЧ ПРОТИВ ЧЕШКА: Раул го повика Јоноски

Телеграф - 18.06.2017

На последниот меч од квалификациите за ЕП во Хрватска репрезентацијата на Македонија ќе има посилна одбрана Ракометарот кој е специјалист за дефанзивни задачи, Ацо Јоноски доби повик од страна на селекторот Раул Гонзалез и ќе биде дел од составот на ...

Гонзалес врати еден од најискусните за круцијалниот меч со Чешка

Дерби - 18.06.2017

Раул Гонзалес одлучи да направи две измени во однос на тимот кој настапи на гостувањето во Украина, па за денешниот круцијален меч против Чешка кој е вреден билет за Европското првенство во Хрватска реши да направи и едно изненадување.

Јоноски и Митревски се враќаат во репрезентацијата за средбата со Чешка

А1 On - 18.06.2017

Во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел со Чешка ќе биде и Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Јоноски се враќа во таборот на „црвено-жолтите“ на местото на Мартин Велковски кој беше меѓу ...

Изненадување за дуелот со Чешка: Јоноски дополнително повикан, Митревски го менува Даскаловски

Gol.mk - 18.06.2017

Ракометната репрезентација на Македонија за вечерашниот натпревар против Чешка на располагање во составот ќе го има и Аце Јоноски. Иако не беше во тимот со Украина, нашиот интернационалец вчера се приклучил на подготовките.

Јоноски во составот за дуелот со Чешка

Сител - 18.06.2017

На денешниот натпревар со Чешка повторно во репрезентацијата ќе биде Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Тој е во составот на местото на Мартин Велковски кој беше Украина.

Изненадување во составот: Јоноски дополнително повикан да игра со Чешка

24 Ракомет - 18.06.2017

Ракометната репрезентација на Македонија на вечерашниот натпревар против Чешка ќе го испрати во пензија и Аце Јоноски. Иако не беше на претходниот дуел со Украина, нашиот интернационалец вчера се приклучил на подготовките и денеска ќе биде во ...

Познат составот на Македонија: Митревски ќе го менува Даскаловски (ФОТО)

24 Ракомет - 18.06.2017

Селекторот Раул Гонзалес се реши за две измени во македонската репрезентација за решавачкиот дуел со Чешка за пласман на Европското Првенство во Хрватска. На местото на десниот бек Мартин Велковски, можеби помалку изненадувачки во ростерот ќе го ...

Јоноски во составот за дуелот со Чешка

Канал 77 - 18.06.2017

На денешниот натпревар со Чешка повторно во репрезентацијата ќе биде Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Тој е во составот на местото на Мартин Велковски кој беше ...

Митревски: Наплативме за сите порази од Чешка досега

Република - 19.06.2017

Никола Митревски го бранеше голот на македонската репрезентација во последната четвртина од дуелот со Чешка, одлично се надоврза на извонредната партија на Борко Ристовски и во целост ја оправда довербата на селекторот Раул Гонзалес.

Гонзалес го прекина интервјуто на Јоноски за да му порача едно нешто

Канал 77 - 19.06.2017

Ацо Јоноски со своето огромно искуство беше голем плус на нашата репрезентација во преубедливата победа која ја оствари во клучниот дуел со Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска, а бидејќи оваа пресметка за него воедно значеше враќање ...

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

Курир - 19.06.2017

Најдобриот македонски ракометен голман Борко Ристовски направи споредба меѓу претходниот селектор Лино Червар и актуелниот Раул Гонзалес. Ристовски рече дека сега на клупата имаме човек кој објаснува доста смирено, го разбира ракометот и во секој ...

Емоционално исполнет – Борко Ристовски (видео)

Exclusive.mk - 19.06.2017

Борко Ристовски го одигра еден од своите најдобри натпревари во репрезентативниот дрес, бранејќи бројни зицери на чешките ракометари. Не е тајна дека Ристовски е дополнително мотивиран по неправедното бришење од страна на поранешниот селектор Лино ...

Јоноски и Митревски се враќаат во репрезентацијата за средбата со Чешка

+инфо - 18.06.2017

Почетокот на натпреварот е во 20.45 часот, а ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел со Чешка ќе биде и Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез.

Раул Гонзалес направи две измени, Јоноски се враќа во репрезентацијата

Република - 18.06.2017

Ракометната репрезентација на Македонија за вечерашниот натпревар против Чешка на располагање во составот ќе го има и Ацо Јоноски. Иако не беше во тимот со Украина, нашиот интернационалец вчера се приклучил на подготовките.

Јоноски во македонската дефанзива

SportMedia - 18.06.2017

На вечерашниот натпревар со Чешка повторно во репрезентацијата ќе биде Ацо Јоноски, кој доби дополнителен повик од селекторот Раул Гонзалез. Искусниот дефанзивец влегува во составот на местото на Мартин Велковски кој беше отустен и на дуелот во ...

Класа потег на Раул: Гонзалес го прекина интервјуто на Јоноски за да му порача едно нешто

Точка - 19.06.2017

Ацо Јоноски со своето огромно искуство беше голем плус на нашата репрезентација во преубедливата победа која ја оствари во клучниот дуел со Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска, а бидејќи оваа пресметка за него воедно значеше враќање ...

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

Нетпрес - 19.06.2017

Најдобриот македонски ракометен голман Борко Ристовски направи споредба меѓу претходниот селектор Лино Червар и актуелниот Раул Гонзалес. Ристовски рече дека сега на клупата имаме човек кој објаснува доста смирено, го разбира ракометот и во секој ...

Јоноски и Митревски се враќаат во репрезентацијата за средбата со Чешка

Телевизија Нова - 18.06.2017

Во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел со Чешка ќе биде и Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Јоноски се враќа во таборот на „црвено-жолтите“ на местото на Мартин Велковски кој беше меѓу ...

Министерот Ристовски: Лино и Раул? Има разлика!

Република - 19.06.2017

Македонија со убедлива победа над Чешка ги заокружи успешните квалификации за ЕП во Хрватска, а Борко Ристовски беше еден од најдобрите поединци на теренот и со своите одбрани го откажа противникот од позитивен резултат во Скопје.

Јоноски и Митревски се враќаат во репрезентацијата за средбата со Чешка

Курир - 18.06.2017

Во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел со Чешка ќе биде и Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Јоноски се враќа во таборот на „црвено-жолтите“ на местото на Мартин Велковски кој беше меѓу ...

Борко Ристовски ја посочи разликата меѓу Лино Червар и Раул Гонзалес

Скопје инфо - 19.06.2017

Најдобриот македонски ракометен голман Борко Ристовски направи споредба меѓу претходниот селектор Лино Червар и актуелниот Раул Гонзалес. Ристовски рече дека сега на клупата имаме човек кој објаснува доста смирено, го разбира ракометот и во секој ...

Јоноски и Митревски се враќаат во репрезентацијата за вечерашната средба со Чешка

Канал5 - 18.06.2017

Во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел со Чешка ќе биде и Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Јоноски се враќа во таборот на „црвено-жолтите“ на местото на Мартин Велковски кој беше меѓу ...

Борко Ристовски направи споредба меѓу претходниот селектор Лино Червар и актуелниот Раул Гонзалес

Скопје24 - 19.06.2017

Најдобриот македонски ракометен голман Борко Ристовски направи споредба меѓу претходниот селектор Лино Червар и актуелниот Раул Гонзалес. Ристовски рече дека сега на клупата имаме човек кој објаснува доста смирено, го разбира ракометот и во секој ...

Јоноски и Митревски се враќаат во ракометната репрезентација за средбата со Чешка

ТВ21 - 18.06.2017

Во составот на македонската ракометна репрезентација за вечерашниот дуел со Чешка ќе биде и Ацо Јоноски, кој доби повик од селекторот Раул Гонзалез. Јоноски се враќа во таборот на „црвено-жолтите“ на местото на Мартин Велковски кој беше меѓу ...