TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Моден спринт: Ѕвездата Кери Андервуд во 11 различни креации во една вечер на CMA Awards

Фемина - 09.11.2017

Кери Андервуд по десетти пат беше водителка на манифестацијата CMA Awards. Кантри ѕвездата уште еднаш го докажа својот префинет вкус за мода и ја воодушевуваше публиката со секое свое појавување на сцената во 11 различни креации.

ФОТО: Модата на црвениот тепих на CMA Awards 2017

Фемина - 09.11.2017

Најдобрите во кантри музиката беа наградени за своите постигнувања за изминатата година на манифестацијата CMA Awards, која синоќа се одржа во Нешвил, Тенеси. На црвениот тепих, парадираа бројни ѕвезди од светот на шоу-бизнисот.

Како принцези: Пинк со 6-годишната ќеркичка во волуменозни фустани на црвениот тепих

Фемина - 09.11.2017

Пинк беше една од гостинките на доделувањето на CMA Awards. 38-годишната пејачка имаше слатка придружба на црвениот тепих – нејзината ќеркичка Вилоу. Музичката ѕвезда и 6-годишното девојче се појавија на манифестацијата во волуменозни креации.

Пинк со ќеркичката Вилоу облечени како принцези за CMA наградите (фото)

Црнобело - 09.11.2017

Пинк реши да ја земе својата 6-годишна ќерка на црвениот тепих на кантри музичките награди, па за таа пригода и двете се облекоа како модерни принцези. Ова е прв црвен тепих за 6-годишната ќеркичка на Пинк, која беше облечена во темно син фустан со ...

Пинк и нејзината ќерка блеснаа на црвениот тепих

Среќа.mk - 09.11.2017

Кога имате ќерка, никогаш не е лошо време заедно да глумите принцези. А постои ли подобро место од црвениот тепих за да се покажете во вистинско светло? На тоа помисли и Пинк, која вчера на 51 доделување на CMA наградите се појави во друшто на ...

ФОТО: Модата на црвениот тепих на CMA Awards 2017

Орбис - 10.11.2017

Најдобрите во кантри музиката беа наградени за своите постигнувања за изминатата година на манифестацијата CMA Awards, која синоќа се одржа во Нешвил, Тенеси. На црвениот тепих, парадираа бројни ѕвезди од светот на шоу-бизнисот.

Како принцези: Пинк со 6-годишната ќеркичка во волуменозни фустани на црвениот тепих

Орбис - 10.11.2017

Пинк беше една од гостинките на доделувањето на CMA Awards. 38-годишната пејачка имаше слатка придружба на црвениот тепих – нејзината ќеркичка Вилоу. Музичката ѕвезда и 6-годишното девојче се појавија на манифестацијата во волуменозни креации.