TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рајола ја кажува својата верзија: Милан му се закануваше на Донарума и го изгуби

24Фудбал - 19.06.2017

Агентот Мино Рајола ја раскажа својата верзија за пропаднатите преговори помеѓу Џанлуиџи Донарума и Милан, тој тврди дека клубот со закани сакал да го изнуди потписот на неговиот клиент. Агентот на Донарума, Мино Рајола од својата кујна одржа прес ...

Твитер му фаќаше сеир на „Доларума“ (ФОТО)

24Фудбал - 19.06.2017

Социјалните мрежи не останаа рамнодушни на уникатниот протест на фановите на Милан, кои со лажни долари го „наполнија“ голот на Џиџо Донарума во Полска 18 годишниот голман беше во центарот на вниманието изминативе неколку недели поради неизвесноста ...

ФОТО: Лажни долари и транспаренти ДОЛАРУМА за голманот во заминување од Милан

Gol.mk - 19.06.2017

Вечерва во последниот натпревар од првото коло во групната фаза на Европското првенство за фудбалери до 21 година, Италија ја победи Данска со 2-0 во Краков. Навивачите на Милан му приредија непријатно изненадување на голманот Донарума.

Голот на Донарума затрупан со лажни долари, Италија ја победи Данска

Макфакс - 19.06.2017

Италија ја победи Данска о вториот натпревар од првото коло, во Ц групата на Европското превенство за играчи до 21 година. Дуелот кој се одигра на стадионото во Краков го обележа скандалот кој навивачите на Милан му го приредија на голманот Донарума.

Донарума доби пофалба за односот по провокацијата со фрлените банкноти

Спортклуб - 18.06.2017

Тренерот на Донарума во репрезентацијата на Италија, Џиџи Ди Баџо, го пофали однесувањето на младиот голман вечерва, по големата провокација од трибини. По дознавањето на информацијата дека Донарума нема да го продолжи договорот со Милан, фановите ...

Специјален поздрав: Навивачите го „наполнија“ со пари голот на Донарума (Видео)

Дерби - 18.06.2017

Младата италијанска репрезентација со 2-0 очекувано ја победи селекцијата на Данска, но средбата во Краков ја одбележи еден друг специјален момент наменет за голманот на „нероаѕурите“ Џанлуиџи Донарума.

Навивачите со пари го „полија“ Донарума (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.06.2017

Фанови на Милан во Полска на уникатен начин го изразија своето незадоволство од однесувањето на Џиџо Донарума, со лажни долари го „наполинија“ голот кој го чуваше голманот Средбата помеѓу Италија и Данска на Европското првенство за играчи до 21 ...

Пеколот за Донарума започна: Навредливи транспаренти и куп пари од трибините!

Спортски - 18.06.2017

Младиот голман Џанлуиџи Донарума го навлече гневот на целата италијанска јавност откако одби да потпиши договор со Милан од 5 милиони евра по сезона. Вечерва Донарума настапи со италијанската репрезентација на Европското првенство во Полска, и имаше ...

Навивачите на Милан со порака до ДОЛАРума: „Платеник“, „предавник“ и куп пари од трибините (ВИДЕО)

Курир - 18.06.2017

Одлуката на талентираниот италијански голман Џанлуиџи Донарума да му го сврти грбот на Милан и да одбие потпишување на нов договор го разгори гневот кај навивачите на италијанскиот гигант.

Донарума е веќе „јуда“ за „Росонерите“ – вечерва му испратија јасна порака (Видео)

Спортклуб - 18.06.2017

Последните настани со голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума ја разбрануваа јавноста и дојдоа доста лоши коментари на сметка на овој млад и перспективен голман. Неговиот агент најави дека Донарума нема ова лето да го продолжи договорот со ...

„Росонерите“ пред договор: Милан го пронајде наследникот на Донарума

Дерби - 18.06.2017

Екипата на Милан веќе договори неколку квалитетни засилувања за наредната сезона во Франк Кеси, Рикардо Родригез, Андре Силва и Матео Мусакио, но голем удар е тоа што супер талентираниот Џанлуиџи Донарума ја одби понудата за продолжување на ...

Трансфер операцијата на Барселона: Ќе продадат десет играчи и за 200 милиони евра ќе го купат тоа што им треба

Спортклуб - 18.06.2017

Каталонците пред себе имаат тешко лето во кое мораат да ги исправат претходните грешки. Барселона ја започнува својата летна операција, односно распродажба на сите непотребни играчи и оние без кои можат да „преживеат“ се со цел од нивната продажба ...

Мирабели: Донарума е во рацете на Монтела

Дерби - 18.06.2017

Џанлуиџи Донарума во текот на оваа седмица и официјално ја одби понудата на Милан за продолжување на соработката која е со важност до 2018 година, па низ јавноста се појавија многу шпекулациии околу тоа каква ќе биде одлуката и односот на ...

Италијанецот донел одлука за својата иднина: Верати му испрати порака на ПСЖ

Дерби - 18.06.2017

Одличниот италијански репрезентативец, Марко Верати веќе пет години е дел од Пари Сен Жермен, клуб со кој освои се што можеше во Франција, но не направи исчекор во Европа во Лигата на шампионите.

Милан одлучи да го испрати на трибини, Донарума потиштен, Раиола повика пресконфереција!

Спортски - 18.06.2017

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч, но италијанскиот клуб нема намера лесно да помине преку оваа одлука.

Милан му се закани на Донарума: Ќе седиш на трибините цела сезона

Макфакс - 18.06.2017

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч. И покрај оваа одлука на младиот голман Милан нема намера лесно да помине преку неговата одлука.

Верати упатил закана до ПСЖ: Не се враќам во Париз!

МКД - 18.06.2017

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Марко Верати го известил ПСЖ дека сака да игра покрај Лео Меси следната сезона, па не планира да се врати во Париз Марко Верати и ПСЖ влегуваат во војна, играчот одлучил по секоја цена да замине од Паркот на ...

Верати кон ПСЖ: Не се враќам во Париз

Стандард - 18.06.2017

Марко Верати го информирал раководството на Пари Сен Жермен, дека нема да се врати во француската престолнина, пишува „La Gazzetta dello Sport“ во денешното издание. Според информациите, италијанскиот фудбалер влегол во контакт со францускиот клуб, ...

Верати во конфликт со ПСЖ: Не се враќам назад во Париз

Екипа - 18.06.2017

Марко Верати е решен својата кариера да ја продолжи во Барселона, а за својата желба веќе ги известил и челниците на ПСЖ. Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ објави дека пораката била кратка и децидна: НЕ СЕ ВРАЌАМ НАЗАД ВО ПАРИЗ , се со цел ...

ПСЖ во „тесно“, Верати спремен на се!

Спортски - 18.06.2017

Повеќе нема дилеми, сега е само прашање на кој начин. Марко Верати не сакаше да дава изјави, но неговиот агент најави што ќе се случува. Каталонските медиуми тврдат дека состанокот е одржан и дека Верати на управата на ПСЖ и соопштил дека намера да ...

Нова понуда за Верати

Вечер - 18.06.2017

Германските медиуми открија дека челниците на баварскиот гигант се подготвени да одвојат рекордни 90 мил. евра за услугите на одличниот играч за врска Раководните лица на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), не се откажуваат од ...

„Л’Екип“: Барселона се поблиску до трансфер бомба

24Фудбал - 18.06.2017

Каталонскиот клуб од една страна го привлекува Верати, од друга страна истовремено атакува и на потписот на Дембеле. Француски „Л ’ Екип“ пишува дека според нивни информации, Барселона планира да ги интензивира напорите за да го ангажира 20 ...

Верати испратил порака до ПСЖ, „Газета дело Спорт“ ја открива содржината

24Фудбал - 18.06.2017

Нови детали кои најавуваат трансфер на Италијанецот во редовите на Барселона, Верати со порака до ПСЖ. Според информациите кои ги објавуваат дел од италијанските медиуми, се вели дека 24 годишниот италијански интернационалец од редовите на ...

Верати го прекина молкот: Не се враќам во Париз

Спортклуб - 18.06.2017

Еден од најдобрите играчи од средниот ред во светот Марко Верати, конечно, го прекина молкот и им испрати жестока порака на сопствениците на ПСЖ, тврди Газета дело спорт. Последните месеци тој флертува со Барселона која е силно заинтересирана за ...

Газдата на Милан откри каква ќе биде судбината на Донарума

Вечер - 18.06.2017

Милан има две опции на располагање, првата да го продаде и да заработи некоја поголема парична сума или да го остави на трибините и да го загуби како слободен играч Младиот, 18-годишен голман, Џанлуиџи Донарума, е убедливо најомразената личност ...

Милан со понуда за размена со Реал: Го сакате Донарума, понудете го Роналдо

Gol.mk - 18.06.2017

Италијанските и светските медиуми секојдневно пишуваат за новата средина на еден од најдобрите млади голмани на светот, Џанлуиџи Донарума. Дефинитивно голманот на Милан ќе биде најголемата трансфер приказна ова лето, но засега сè е сведено на ...

Верати го напушта ПСЖ?

СуперСпорт - 18.06.2017

Познато е дека интерес за овој играч покажа Барселона која со сите сили ќе се обиде да го донесе Верати во тимот. ПСЖ изјави дека Вератине е на продажба, но нив им представува проблем тоа што Верати сака да ја продолжи кариерата во Барселона.

„Доларума“, „платенику“ и купови долари кај голот – започна пеколот за Донарума (видео)

Таратур - 19.06.2017

Младиот голман Џанлуиџи Донарума го навлече гневот на целата италијанска јавност откако одби да потпиши договор со Милан од 5 милиони евра по сезона. Вечерва Донарума настапи со италијанската репрезентација на Европското првенство во Полска, и имаше ...

Милан му се закани на Донарума: Ќе седиш на трибините цела сезона

Кајгана - 18.06.2017

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч. И покрај оваа одлука на младиот голман Милан нема намера лесно да помине преку неговата одлука.

Легендата на Милан шокиран од Донарума, кој го спореди со предавствата на Кака и Шева

Спортклуб - 17.06.2017

Легендата на „Росонерите“, Ариго Саки, открива како се чувствувал кога дознал каква изненадувачка одлука донел Џиџи Донарума пред некој ден. Саки тврди дека Донарума ќе жали за оваа можеби избрзана одлука во неговата понатамошна професионална ...

Верзијата на Раиола – Четирите „гревови“ поради кои Милан го изгуби Донарума!

Спортски - 17.06.2017

Не се работи за пари, туку за принцип. Или сепак парите се во прашање? Уште додека не дојдоа во Милан новите кинески сопственци и додека Андријано Галијани беше задолжен за трансфер политиката, новиот договор на Џанлуиџи Донарума беше означен како ...

„Може да се слика колку сака, на 4. јули се враќа тука” – ПСЖ не се плаши од притисокот на каталонските медиуми за ...

24Фудбал - 17.06.2017

Барселона остварила контакт со ПСЖ за можен трансфер на Марко Верати, но „Светците“ само го потврдиле својот цврст став дека играчот не е на продажба Изминативе денови Марко Верати беше топ тема на медиумтие, особено оние од Каталонија.

Луда сума за еден тинејџер, Милан откри каков договор на маса имал Донарума

24Фудбал - 17.06.2017

Спортскиот директор на „Росонерите“, Масимо Мирабели проговори за понудата која 18 годишниот Џиџо Донарума ја имал на маса за да го продолжи договорот Тинејџерот во четвртокот, преку агентот Мино Рајола, го извести Милан дека нема да стави потпис на ...

„Бомба“ од Италија: Милан планира да го доведе Кристијано Роналдо!

ТВ21 - 17.06.2017

Изненадувачка вест доаѓа од Италија, кој говори дека Милан планира да го доведе фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ова лето. Португалецот истакна дека ќе си замине од клубот, а тимот од Италија ќе се обиде во овој преоден рок да ја доведе ...

Марота потврди: Јувентус е заинтересиран за Донарума

СуперСпорт - 17.06.2017

Генералниот директор на Јувентус, Џузепе Марота, потврди дека „Старата дама“ ќе се обиде да потпише со голманот кој неодамна објави дека нема да продолжи со Милан. Многу тимови се заинтересирани за потписот на Донарума, а како сериозен фаворит се ...

Раиола има своја верзија на приказната: Четирите причини поради кои Милан го загуби Донарума

Спортклуб - 17.06.2017

Уште додека не дојдоа новите кинески сопственици во Милан и додека Адријано Галијани беше задолжен за трансфер политиката, новиот договор за Џанлуиџи Донарума беше означен како приоритет за клубот.

Марота и Јуве секако дека нема да пропуштат ваква шанса: Наша должност е да тргнеме по Донарума

24Фудбал - 17.06.2017

Генералниот директор на „Старата Дама“, Бепе Марота најавува дека шампионот на Италија ќе се обиде да го ангажира Џиџо Донарума 18 годишниот голман одби да ја продолжи верноста со Милан па ќе замине од Сан Сиро.

По Џиџи – Џиџо: Јуве го бара Донарума за наследник на Буфон

Екипа - 17.06.2017

Џанлуиџи Донарума објави дека нема да потпише нов договор со Милан бројни европски гиганти почнаа да подготвуваат понуди за суперталентираниот чувар на мрежата. Еден од нив е и Јувентус, најтрофејниот италијански клуб кој во Донарума гледа идеален ...

Сега е јасно – Еве каде Раиола сака да го види Донарума!

Спортски - 17.06.2017

Младиот италијански голман одби да го продолжи договорот со Милан и сега му се заканува преседување цела сезона на трибините. Јасно е огромно влијание на одлуката на Донарума има супер агентот Мино Раиола.

Пепе Реина го менува Донарума во Милан

СуперСпорт - 17.06.2017

Како што пишува шпанскиот весник „АС“, Пепе Реина е првиот избор на Милан за наследник на Џанлуиџи Донарума. Милан пред два дена објави дека Донарума нема да го продолжи договорот со клубот.

Нема цена за која ќе го продадеме Донарума

SportMedia - 17.06.2017

Џиџи Донарума и неговата ситуација во Милан, се чини дека повторно ја дигнаа фудбалска Италија на нозе. Младиот голман одби да го продолжи договорот со „миланезите", што очекувано, внесе огромни изливи на бес, на лутина кај раководството на ...

Марота обелодени во каква ситуација е Јувентус за сензационален трансфер на „предавникот“ Донарума

Дерби - 17.06.2017

Џузепе Марота е задолжен често да ги известува медиумите за трансфер политиката на Јувентус и плановите на клубот на трансфер пазарот, а додека италијанскиот фудбалски шампион и неговите одговорни луѓе се наоѓаа во една мирна пловидба пред ...

Саки „распали“ по Донарума и му порача: Не заборавај како завршија двете ѕвезди кои го напуштија Милан за пари!

Дерби - 17.06.2017

Ариго Саки засекогаш ќе се смета како еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот поради неверојатниот успех кој го оствари како предводник на Милан, а токму таквиот епитет му дава за право да ги брани вредностите на неговиот омилен клуб ...

Милан ги откри деталите од богатиот договор кој го одби Донарума

Дерби - 17.06.2017

Фановите на Милан сигурно никогаш нема да му простат на Џиџи Донарума за начинот на кој го изигра клубот кој му овозможи да се развие и да стане тоа што е денеска, но ако нешто е сигурно, одговорните луѓе на „росонерите“ едноставно мора да ја ...

Видео: Италијанците без милост – Џиџо сам си го бараше!

Спортски - 17.06.2017

Веќе на сите им е добро познато дека младиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума одби да го продолжи договорот со клубот за кој навива од детсвото. Талентираниот голман веќе го доби прекарот „Доларума“, а на интеренет се појави видео во кое главната ...

Барселона ги започна преговорите за Верати!

Спортклуб - 17.06.2017

Барселона веќе подогло време е заинтересирана да го донесе на Ноу Камп Марко Верати, а како што објавува денеска реномираниот италијански весник “Газета дело спорт“, шпанскиот гигант ги започнал преговорите за услугите на 24-годишниот фудбалер.

Марота: Јувентус направи проценка за трансферот на Верати и сигурно…

Дерби - 17.06.2017

Марко Верати е едно од најспоменуваните имиња на трансфер пазарот летово и Јувентус и Барселона се клубовите со кои најчесто се поврзува играчот од средниот ред на Пари Сен Жермен. Директорот на Јувентус зборуваше за „Кориере дела Сеа“ на многу ...

Реал за Донарума го нуди Навас плус 15 милиони евра

А1 On - 17.06.2017

Во трката за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума се вклучи и актуелниот европски и шпански шампион Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ во замена за талентираниот Донарума, на Милан му го нуди голманот Кејлор Навас плус 15 милиони евра.

Реал ќе го искористи и Навас за да го привлече Донарума

Дерби - 17.06.2017

Голманот на Реал Мадрид, Кејор Навас би можел да биде искористен како мамка за Џанлујџи Донарума од страна на Зинедин Зидан и раководството на „кралевите“. Навас е одличен голман, кој би бил одлична замена за Донаруа во Милан, откако е јасно дека ...

Марота потврди - Јуве го сакаат Донарума

SportMedia - 17.06.2017

18-годишниот голман предизвика „бура“ откако го извести раководството на тимот дека нема да го продолжи договорот кој завршува на крајот на сезоната 2017/18. Реал Мадрид и Манчестер јунајтед се сигурно заинтересирани, а сега е јасно дека и Јувентус ...