TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Франс Фудбал ги шокира фановите на Челси кои бесно реагираа

Спортклуб - 07.12.2017

26 годишниот фудбалер на Челси, Еден Азар, е 19-ти по ред играч на вечерашната листа за евентуални кандидати за „златната топка“. Сигурно дека белгискиот фудбалер нема да ја освои оваа престижна награда вечерва, пред се поради предноста која ја ...

Обамејанг донесе одлука, ова е неговиот нов клуб?

Спортски - 07.12.2017

Напаѓачот на Борусија Дормунд, Обамејанг се поизвесно е дека во зимскиот преоден рок ќе ја напушти Борусија Дортмунд. Овој 28. годишен фудбалер во претходните трансфер рокови се поврзуваше со Реал, Милан, Ливерпул и Челси, но до трансфер не дојде.

„Бомба“ од Островот: Зидан почна преговори со еден од најдобрите играчи во светот

Спортски - 07.12.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан започна преговори со еден од најдобрите фудбалери на денешницата за трансфер во „кралскиот“ клуб, пренесува „Сан“. Францускиот стратег веќе неколку месеци наназд има намера да го ангажира Еден Азар , но ...

Обамејанг го избра новиот клуб и ги ШОКИРА сите

Спортски - 07.12.2017

Скаути на неколку европски клубови синоќа беа на „Сантиаго Бернабеу“ да го следат напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг. Африканецот блескаше против Реал Мадрид и постигна два гола во поразот од 3:2 во ЛШ.

Обамејанг се сели во Евертон?

СуперСпорт - 07.12.2017

Најеминентниот германски весник „Билд“ излезе со информација дека Евертон е сериозно заинтересиран во своите редови да го донесе Пјер Емерик Обамејанг. „Карамелите“ не пронајдоа адекватна замена за Лукаку кој летото се пресели во Манчестер Јунајтед.

Зидан започна преговори со еден од најдобрите играчи на денешницата за трансфер во Реал

СуперСпорт - 07.12.2017

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан започна преговори со еден од најдобрите играчи на денешницата за трансфер во Реал, пренесува британски The Sun. Францускиот стручњак веќе со месеци наназад има намера да го ангажира Еден Хазард, но челниците на ...

Асистенцијата на Иско во водечкиот гол на Реал Мадрид што вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.12.2017

Маестрална асистенција од прва на фудбалерот на европскиот првак. Реал Мадрид се намачи да дојде до победа од 3-2 против Борусија Дортмунд на домашен терен, а на голот за водство на домаќините, дело на Мајорал му претходеше фантастична асистенција ...

Реал уште еднаш подобар од Борусија, Тотенхем без проблем против Апоел

СуперСпорт - 06.12.2017

Немаше многу возбудувања на вечерашните натпревари во Лондон и Мадрид затоа што и Тотенхем и Реал од претходно обезбедија пласман во елиминациите. Тотенхем на домашен терен очекувано славеше против АПОЕЛ со 3:0 и со 16 бодови го обезбеди првото ...

ВИДЕО: Роналдо со нов рекорд во тешката победа на Реал против „милионерите“ од Дортмунд

Gol.mk - 06.12.2017

Уште една вечер во Лигата на шмпионите помина со нов рекорд зад името на Кристијано Роналдо. Во победата над Борусија Дортмунд (3-2) португалскиот фудбалер постигна еден погодок со кој стана првиот играч кој се запишал во листата на стрелци во сите ...

Магична асистенција на Иско, Шмелцер и Гереиро не знаеја што ги снајде (Видео)

Дерби - 06.12.2017

Победата на Реал Мадрид беше зачинета со рекордот на Роналдо , но и асистенцијата на Иско кој го испрати клучното додавање до Борха Мајорал кога на почетокот од средбата неговиот тим поведе со 1:0.

Обамејанг со јасна порака до Перез: Дојди и купи ме! (видео)

Спортски - 06.12.2017

Реал Мадрид фуриозно го започна натпреварот со Борусија Дортмунд и после само 13 минути водеше со 2:0 со головите на Роналдо и Мајорал. Меѓутоа гостите од Дортмунд не се предадоа и со двата гола на Обамејанг во 43-та и 49-та минута стигнаа до ...

ВИДЕО: Голот на Обамејанг кој го „откачи“ коментаторот како да се внесе во некое ЛШ финале

Спортклуб - 06.12.2017

Реал Мадрид и пред последниот меч вечерва во ЛШ, има обезбедено место во елиминационата фаза, но вечерва во Мадрид е интересно. По почетното водство на Реал од 2:0, кралевите како да подзастанаа со фудбалот, па почна да игра нивниот противник.

Обамејанг стана само третиот играч кој постигнал 5 гола против Реал Мадрид во ЛШ (Видео)

Дерби - 06.12.2017

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Пјер-Емерик Обамејанг го анулираше водството на Реал Мадрид од 2:0 на почетокот од второто полувреме од дуелот во Лигата на шампиони. Обамејанг беше стрелец во 43. минута, па во 49.

ЛШ: Ливерпул постигна 7 гола против Спартак, Реал се врати на победите

Стандард - 06.12.2017

Ливерпул постигна победа од 7:0 против рускиот шампион Спартак (Москва) во меч од групата Е од Лигата на шампионите. По успехот, „црвените“ завршија како лидери во групата со 12 поени. Кутињо беше над сите во овој натпревар и постигна „хет-трик“ по ...

Коментаторот во делириум: Голот на Обамејанг кој го подзамисли Зидан... (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.12.2017

Борусија Дортмунд се врати од негатива 2-0 на гостувањето кај Реал Мадрид. Реал Мадрид има обезбедено место во осминафиналето од Лигата на шампионите, но очигледно загрижува формата на европскиот првак.

Состави: „Кралевите“ со неколку резерви против Борусија Дортмунд

Спортски - 06.12.2017

Вечерва на „Сантиаго Бернабеу“ силите ќе ги одмерат Реал Мадрид и Борусија Дортмунд во последниот меч од Групата Х во Лигата на шампиони. Со оглед на фактот дека натпреварот нема резултатско значење за „кралевите“, Зидан се одлучи во стартниот тим ...

Велемајсторска асистенција на Иско, „бомба“ на Роналдо (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.12.2017

Реал Мадрид за само 13 минути игра веќе има предност од два гола против Борусија Дортмунд. Најпрвин стрелаше Борха Мајорал по велемајсторската асистенција од Иско, а по само неколку минути Кристијано Роналдо распука од дваесетина метри за ...

Азар заминува од Челзи, се сели во Мадрид!

БркајРабота - 06.12.2017

Еден Азар одбил да го продолжи договорот со „сините" иако рускиот богаташ Абрамович му дал услови кои реално е тешко да се одбијат. Абрамович наводно му понудил на Азар да биде најдоброплатениот фудбалер во Премиер лигата, и дека за една сезона може ...

Куртоа нема да го продолжи договорот со Челзи

Стандард - 06.12.2017

Тибо Куртоа нема да го продолжи договорот со Челзи и веќе го избра тимот во кој ќе ја продолжи кариерата, открива „Gazzetta dello Sport“. Куртоа има договор со Челзи до летото 2019 година и во оваа фаза силно ги отфрла предлозите на раководството на ...

„Кралевите“ веќе ги започнаа преговорите, ќе се руши светскиот рекорд: Вака ќе изгледа новиот Реал!

Спортклуб - 06.12.2017

Реал вечерва ќе го завери својот пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите, иако натпреварот против Дортмунд нема никакво резултатско значење. И покрај тоа ако успеат да се израмнат на чело на табелата со Тотенхем, „Кралскиот клуб“ ќе остане ...

ВИДЕО: Азар против сите 11 играчи на Атлетико, штетна што не резултираше во гол

Sport M - 06.12.2017

Челзи против Атлетико Мадрид пропушти шанса да заврше прв на табелата, што им припаѓа на Рома. Азар во еден момент покажа вештина, што многумина споредуваат со легендерниот продор на Меси- Сам против Сите.

Шпанците и Англичаните тврдат: Азар одби вистинско богатство и само чека понуда на великанот

Поглед - 06.12.2017

Шпанска „Марка“, блиска до Реал , пишува како Челси му понудил нов договор на најдобриот играч Еден Азар, но Белгијанецот го одбил со надеж дека ќе дојде понуда од Реал Мадрид. Еден сака да ги засили кралевите, а се чини дека симпатиите се обострани.

Челзи спреми огромен договор, Азар ја одби понудата, причина – Реал Мадрид!

Спортски - 06.12.2017

Хазард одбива да потпише за Челзи Како што пренесува реномираниот англиски медиум „Тајмс“ ѕвездата на Челзи, Еден Азар одбил да го продолжи договорот со „сините“. Според „Тајмс“ клубот од Лондон на Белгиецот му понудил договор според кој би ...

Обамејанг го избра новиот клуб и ги ШОКИРА сите

Таратур - 07.12.2017

Скаути на неколку европски клубови синоќа беа на „Сантиаго Бернабеу“ да го следат напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг. Африканецот блескаше против Реал Мадрид и постигна два гола во поразот од 3:2 во ЛШ.

Куртоа нема да го продолжи договорот со Челзи

Шеталиште - 07.12.2017

Тибо Куртоа нема да го продолжи договорот со Челзи и веќе го избра тимот во кој ќе ја продолжи кариератa. Куртоа има договор со Челзи до летото 2019 година и во оваа фаза силно ги отфрла предлозите на раководството на англискиот клуб.