TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меморија - Се е исто, освен што имаме помалку коса!

Вечер - 13.09.2017

"Во Меморија ништо не е случајно, енергијата што ја имаме, оваа екипа овде, извинете што сум емотивен, е тоа е она што го прави Меморија дело коешто ќе остане со векови", вели Камиказа 18 ноември е денот кој Перо, Сале, Бане, Тино, Мичо и Поце го ...

Ново запознавање со „Меморија“

Fashionel - 13.09.2017

Во просториите на Младинскиот културен центар, вчера групата „Меморија“ одржа конференција за медиумите, но всушност беше средба на задоволство и на членовите на групата и на присутните. Тоа беше ново запознавање со „Меморија“, а низ него нè водеше ...

Со „Меморија“ на прошетка по спомените (ФОТО)

Вистина.мк - 13.09.2017

Македонските рок ен рол легенди, групата „Меморија“ вчера, 12 септември, во 13 чаот во МКЦ – Скопје и официјално ја започнаа својата кампања за големиот повратнички концерт закажан за 18 ноември во Метрополис Арената во Скопје.

Членовите на „Меморија“ се потсетија на почетоците...

Н.Македонија - 12.09.2017

Членовите на „Меморија“ се потсетија на почетоците Членовите на групата „Меморија“ денеска во 13 часот имаа емотивна средба со своите пријатели и со новинарите во киното „Фросина“ во МКЦ во Скопје, како најава на кампањата за нивниот голем ...

„Меморија“ раскажува за своето време

Репортер - 12.09.2017

Легендарната група „Меморија“ во киното „Фрoсина“ денес собра голем дел од своите музички колеги и јавни лица. Повод беше претстојниот концерт на 18 ноември во „Метрополис арената“ каде што бендот првпат ќе настапи по пауза од 25 години.

ФОТО: Со „Меморија“ на прошетка по спомените

Курир - 13.09.2017

Македонските рок ен рол легенди, групата „Меморија“ вчера, 12 септември, во 13 чаот во МКЦ – Скопје и официјално ја започнаа својата кампања за големиот повратнички концерт закажан за 18 ноември во Метрополис Арената во Скопје.

(ФОТО) Со „Меморија“ на прошетка по спомените

Скопје24 - 13.09.2017

Македонските рок ен рол легенди, групата „Меморија“ вчера, 12 септември, во 13 чаот во МКЦ – Скопје и официјално ја започнаа својата кампања за големиот повратнички концерт закажан за 18 ноември во Метрополис Арената во Скопје.