TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес на Вагите им е среќен ден: Еден хороскоп ќе слушне многу лоша вест!

Република - 10.11.2017

ВАГА Поврзаноста со саканата личност ќе биде силна во далечни и по малку егзотични теми. Пред вас се денови во кои ќе разменувате идеи за сè и сешто и тоа ќе ве исполнува двајцата. Оние што се уште сами ќе бараат исклучиво личност од соништата.

Викенд хороскоп (11 – 12 ноември, 2017)

Среќа.mk - 10.11.2017

Овен Можеби ќе ја изненадите околината со повлекување во себе. Некои од вас искрено ќе се грижат за блиските личности и со нив ќе ги координираат плановите. Во слободно време може да ви се случи да ја запознаете вистинската љубов.

Општи карактеристики на хороскопскиот знак Бик

Убавина и Здравје - 10.11.2017

Како да ги препознаеме, која работа најмногу им одговара, какви љубовници се, со кого најмногу се согласуваат… Тие се најубавите жени во хороскопот, бидејќи се под влијание на Венера. Таа во знакот Бик Изглед Тие се најубавите жени во хороскопот, ...

Општи карактеристики на хороскопскиот знак ОВЕН

Убавина и Здравје - 10.11.2017

Како да препознаете лица родени во знакот на Овен, која професија најмногу им одговара, какви љубовници се, со кого најдобро се согласуваат, а со кого не… Таа во знакот на Овен Изглед Главно таа е со руса коса и сини очи, висока, спортски градена.

Овие три хороскопски знаци, едноставно, не се за женидба

Локално - 10.11.2017

Ако им верува на ѕвездите, мажите родени во следните три хороскопски знаци едноставно не се за брак. Според Зодијакот, водените знаци се сметаат за пасивни брачни партнери, огнените се љубоморни и посесивни, а воздушните либерални.

Сон на секоја жена: Овој хороскопски знак е најдобар сопруг

Press24 - 10.11.2017

Иако сите имаат различни вкусови, желби и очекувања, сепак сите жени сакаат на крајот да се омажат со некој кој ќе биде верен, ќе ги сака и ќе биде покрај нив. Според астролозите положбата на планетите на одреден хороскопски знак има значајно ...

6 хороскопски знаци кои без проблем прифаќаат да бидат љубовници

Црнобело - 10.11.2017

Ништо не е прекрасно, ниту лесно кога една жена се наоѓа во улогата на љубовница. Но, некои жени сакаат да бидат токму тоа. Заради своите ставови и карактери, жените во овие 6 хороскопски знаци без проблем ќе се согласат да бидат љубовници: Тие се ...

Три хороскопски знаци кои до крајот на годината ќе ја запознаат сродната душа

Пулс24 - 10.11.2017

Следните два месеци за некои знаци воопшто нема да бидат забавни, ќе ги чека многу работа, стрес и неисполнети ветувања. Но, доколку спаѓате во некои од овие три знаци, воопшто не мора да се грижите за тоа, бидејќи пред вас е период од соништата, ...