TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет: Репрезентативен кам-бек на Прибак, деби повик за Цветковски

Нова ТВ - 06.10.2017

Работа, работа и само работа планира селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, за неделата на ЕХФ од 23 до 29 октомври. Тренинзи, воигрување и тим билдинг е во агендата на Шпанецот за националите за кои овојпат ...

Голем новитет од Раул: Цветковски го доби првиот репрезентативен повик

Дерби - 06.10.2017

Раул Гонзалес денеска го соопшти списокот на играчи на кои ќе смета за време на ЕХФ неделата која ќе трае од 23 до 29 октомври, а дефинитивно најголем новитет е повикот на голманот кој веќе извесно време брани во фантастична форма, Јане Цветковски.

Гонзалез: На ЕП мора да отидеме со лик и изглед, каков што јас посакувам

SportMedia - 06.10.2017

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез повика 21 ракометар на првиот собир за ЕХФ-неделата од 23 до 29 октомври. Шпанскиот стратег одлучи да го врати играчот на Бешикташ Немања Прибак, пред полетувањето за Сегед за „Спортмедиа“ ...

Раул изненади, нов голман во репрезентативниот список

Sport 1 - 06.10.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, го соопшти списокот со ракометари кои ќе ги собере за време на ЕХФ-неделата, која трае од 23 до 29 октомври. Ново име на списокот е голманот Јане Цветковски.

Со проверени сили за ЕХФ-неделата: Раул Гонзалес ги повика и Прибак и Цветковски

24 Ракомет - 06.10.2017

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес повика 21 ракометар за тренинзите коишто планира да ги спроведе од 23 до 29 октомври во рамки на ЕХФ-неделата. Како што и претходно беше кажано нема да има контролни натпревари и само ...

Раул Гонзалез го повика Немања Прибак

SportMedia - 06.10.2017

Селекторот на сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари за првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Собирот е закажан за 23 октомври 2017 (понеделник) со почеток од 16:30 часот во хотелот ...

Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за неделата на ЕХФ

Вечер - 06.10.2017

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Собирот е закажан за 23 октомври 2017 (понеделник) со почеток од 16:30 ...

Раул Гонзалес го објави репрeзентативниот список за ЕХФ неделата: Кам-бек на Прибак!

Екипа - 06.10.2017

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави списокот на ракометари кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Собирот е закажан за 23.

Гонзалез го објави списокот за ЕХФ неделата, деби повик за Цветковски и кам-бек на Прибак

Спортклуб - 06.10.2017

Раул Гонзалез, Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија го објави списокот на ракометари кои се повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Како и што беше претходно најавено, на овој собир нема да се одигра ниту ...

Раул Гонзалез го објави списокот на сениорите за ЕХФ неделата

РК Металург - 06.10.2017

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот на ракометари кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата (23-29.10.2017).

Раул повика 21 ракометар за ЕХФ неделата

+инфо - 06.10.2017

Собирот е закажан за 23 октомври (понеделник) во Скопје. Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, денеска го објави списокот на играчи кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата.

Раул повика 21 ракометар за ЕХФ неделата

А1 On - 06.10.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, денеска го објави списокот на играчи кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Повик од Раул добија: голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко ...

Раул повика 21 ракометар за ЕХФ неделата

Курир - 06.10.2017

Повик од Раул добија: голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски, Јане Цветковски; крила: Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски; бекови: Филип Талески, Филип Кузмановски, Марко Нелоски, Филип Лазаров, ...

Гонзалес го објави составот за ЕХФ-неделата

Макфакс - 06.10.2017

Македонскиот селектор, Раул Гонзалес го објави списокот на ракометарите кои ќе присуствуваат на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Во понеделник, на 23 октомври во хотелот „Александар Палас“ се повикани 21 ракометари, а меѓу ...

Раул повика 21 ракометар за ЕХФ неделата

Република - 06.10.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, денеска го објави списокот на играчи кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Повик од Раул добија: голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко ...

Раул го објави списокот за ЕХФ – го врати Прибак и го повика Цветковски

Спортски - 06.10.2017

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го објави списокот на ракометарите кои ќе присуствуваат на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. На 23 октомври, во хотелот „Александар Палас“ се повикани 21 ракометар, меѓу повратниците во составот е ...

Раул го објави списокот: Прибак и Цветковски новајлии за ЕХФ неделата!

Gol.mk - 06.10.2017

Раул Гонзалез, селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, попладнево го објави списокот на ракометари на кои ќе смета на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата.

Гонзалес го објави составот за ЕХФ неделата

Точка - 06.10.2017

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го објави списокот на ракометарите кои ќе присуствуваат на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. В понеделник, на 23 октомври, во хотелот „Александар Палас“ се повикани 21 ракометари, а меѓу ...

Гонзалез го објави списокот за ЕХФ неделата

СуперСпорт - 06.10.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез денес го објави списокот на ракометари на кои ќе смета за собирот на репрезентацијата во рамките на ЕХФ неделата. Собирот е закажан за 23 октомври, а покрај стандардните ...

Поповски и Стоилов на списокот на Гонзалес за ЕХФ неделата

Вардар - 06.10.2017

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес објави список од 21 ракометар што се повикани за собир на репрезентацијата во рамките од ЕХФ неделата. На сисокот има и двајца ракометари од Вардар, Стојанче Стоилов и ...

Раул го објави списокот за ЕХФ – го врати Прибак и го повика Цветковски

Таратур - 06.10.2017

Македонскиот селектор Раул Гонзалес го објави списокот на ракометарите кои ќе присуствуваат на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. На 23 октомври, во хотелот „Александар Палас“ се повикани 21 ракометар, меѓу повратниците во составот е ...

Раул повика 21 ракометар за ЕХФ неделата

Локално - 06.10.2017

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, денеска го објави списокот на играчи кои ги повика на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата. Повик од Раул добија: голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко ...