TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Томе Китановски погоди за Истра на гости кај Интер З. (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Истра ремизираше 2-2 на гостувањето кај Интер Запрешиќ во рамки на 5.коло во хрватскиот фудбалски шампионат, а еден од головите на гостинскиот тим беше дело на Томе Китановски. Десниот бек погоди во осмата минута откако искористи кикс на одбраната ...

ВИДЕО: Првенец за Китановски во ремито на Истра, гостинска победа за Осијек

Gol.mk - 12.08.2017

Македонскиот интернационалец Томе Китановски го постигна првиот гол во дресот на Истра од Пула во хрватскиот шампионат. Во дуелот од 5. коло, екипата на Китановски излече бод од гостувањето кај Интер Запрешич (2-2). Китановски уште во 8.

Китановски никогаш не се предава, наградата е гол првенец за Истра (Видео)

SportMedia - 12.08.2017

Македонскиот интернационалец Томе Китановски го постигна голот првенец за Истра во хрватското првенство, а со неговиот погодок клубот од Пула поведе против Интер Запрешиќ. На стартот од второто полувреме гостите од Пула водат со 2:1.