TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фјури му возврати на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти ја променам фацата!

Спортски - 10.11.2017

Тајсон Фјури конечно го испровоцира Ентони Џошуа, откако светскиот шампион испрати нецензурирана порака од „Кралот на циганите“. Џошуа го предизвика Фјури кој не боксувал од ноември 2015 година, откако на својот Твитер напиша: „Тајсон Фјури влезе во ...

Џошуа против Вајлдер во меч за обединување на сите титули

Сител - 10.11.2017

Двајцата најдобри боксери во светот во тешка категорија Ентони Џошуа и Деонтеј Вајлдер конечно би можеле да се најдат во рингот заедно, еден наспроти друг. Откако обајцата во изминатите викенди ги одбранија титулите, сега се најавува нивна борба за ...

Боксерски спектакл во 2018 година: Џошуа го прифати предизвикот на Вајлдер

Sport 1 - 09.11.2017

Ентони Џошуа ќе се бори против Деонтеј Вајлдер во меч за обединување на сите титули во супер тешка категорија. Двајцата боксери изминатите два викенда ги одбранија своите титули. Џошуа со технички нокаут во десетата рунда го совлада Карлос Такам , ...

Фјури му возврати на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти ја променам фацата!

Таратур - 10.11.2017

Тајсон Фјури конечно го испровоцира Ентони Џошуа, откако светскиот шампион испрати нецензурирана порака од „Кралот на циганите“. Џошуа го предизвика Фјури кој не боксувал од ноември 2015 година, откако на својот Твитер напиша: „Тајсон Фјури влезе во ...

Џошуаго прифати предизвикот на Вајлдер, боксот очекува нов спектакл

Шеталиште - 10.11.2017

Двајцата најдобри боксери во светот во тешка категорија Ентони Џошуа и Деонтеј Вајлдер конечно би можеле да се најдат во рингот заедно, еден наспроти друг. Откако обајцата во изминатите викенди ги одбранија титулите, сега се најавува нивна борба за ...

Нов боксерски спектакл: Џошуа го прифати предизвикот на Вајлдер

IPON - 09.11.2017

Ентони Џошуа го прифати предизвикот на Д и онтеј Вајлдер – меч за обединување на сите титули во супер тешка категорија. Тие изминатите две недели ги одбранија своите титули. Џошуа го совлада Карлос Такам со технички нокаут во 10-тата рунда, а ...

Фјури му го врати ударот на Џошуа: Ќе дојдам и ќе ти го смачкам лицето, иако сум 150 кг (ВИДЕО)

IPON - 10.11.2017

Тајсон Фјури успеа да го испровоцира Ентони Џошуа, откако светскиот шампион испрати нецензурирана порака од „Кралот на циганите“. https://www.instagram.com/p/BbRbcxylx6l/ Џошуа го предизвика Фјури кој не боксирал по победата над Владимир Кличко во ...