TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

Екипа - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, во последниот натпревар од квалификациите убедливо води со 3-0 против Лихтенштајн по првото ...

Додека постарите таленти губат, помладите - газат!

Sport 1 - 14.11.2017

Македонските фудбалски репрезентации до 21 година и до 19 години играат натпревари во ист термин од 13 часот, но со различен успех. По само 45 минути фудбалерите до 21 година губат на на „Филип Втори“ од Австрија со убедливи 3-0 во рамки на ...

ВИДЕО: Македонија танцува како по ноти, Чурлинов, Колевски и Митровски го прегазија Лихтенштајн!

Gol.mk - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години обезбеди пласман во елитните квалификации за ЕП, но и тоа не е пречка за фудбалерите на Станојковиќ за само едно полувреме да го прегазат Лихтенштајн (0-3).

Иднината на Фенербахче е во Елмас, смета Кочаман а притоа пријави загриженост поради формата на Македонецот

24Фудбал - 14.11.2017

Кочаман вели дека би останал 15 години во Фенербахче доколку би останал нашиот голем талент. Поради проблеми со регистрацијата, Фенербахче не успеа да го вметне нашиот 18 годишен голем талент Елиф Елмас во сениорскиот состав пред стартот на новата ...

СОСТАВИ: Станојковиќ го изротира составот, Митровски и Тодороски сепак во У19

Спортклуб - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска го игра последниот натпревар од претквалификациите против репрезентацијата на Лихтенштајн која нема никаков резултатски значај за нас, бидејќи со победите против фаворитите Швајцарија и ...

Да се стави победнички печат за влез во елитата

SportMedia - 14.11.2017

Репрезентативците на возраст до 19 години ја завршија работата за пат во Елитната рунда, ги победија двете фаворизирани селекции, Швајцарија и Белгија, а денеска со триумф против аутсајдерот Лихтенштајн можеме до максимален учинок и победнички печат ...

СОСТАВИ: Милевски со Елмас во тимот атакува на победа против Австрија

Спортклуб - 14.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, го одреди стартниот состав за квалификацискиот натпревар против Австрија кој се игра од 13:00 часот на арената „Филип Втори“.

СТАРТНИ СОСТАВИ: Елмас стартер против Австрија, Селмани главен шпиц

Gol.mk - 14.11.2017

Благоја Милевски, селекторот на У21-репрезентацијата на Македонија го одреди тимот за натпреварот против Австрија кој се игра од 13.00 часот. Во првиот тим од прекомандуваните репрезентативци од У19 ќе биде само Ељиф Елмас, кој ќе има различна ...

Надежите и без Елмас да победат за максимален ефект во квалификациите

Sport 1 - 14.11.2017

Елитната фаза е обезбедена, па растеретено и без својата прва ѕвезда Елиф Елмас, македонските фудбалски надежи до 19 години денеска (13 часот) на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ ќе го одиграат последниот меч во квалификациската група, против ...

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018...

Н.Македонија - 13.11.2017

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018 Mакедонската репрезентација за фудбалери до 19 години ја совлада и Белгија со 2-1 (стрелци Елмас 24, Атанасов 87 од пенал за Македонија, а Фулон 10 за Белгија), во 2-то коло во групата 5 во ...

Прекоманда во У-21 само за Елмас

SportMedia - 13.11.2017

Само Елиф Елмас доби прекоманда и е приклучен на младата селекција на Македонија до 21 година, а две години помладите репрезентативци ќе мораат без фудбалерот на Фенербахче да го победат Лихтенштајн.

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Алфа - 13.11.2017

Фудбалската репрезентација до 19 годину утре го игра последниот натпревар во правта фаза од квалификациите зза Европското првенство. По победата над Белгија и обезбедениот настап во елитната рунда од циклусот, нашата селекција до 19 години утре се ...

(ФОТО) Македонското „МСН“ трио

Спортклуб - 12.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години забележа огромен успех во квалификациите за Европското првенство откако во исклучително тешката група во која беа заедно со Швајцарија, Белгија и Лихтенштајн, на коло пред крајот обезбедија пласман ...