TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлеуша открила детали за смртта на Дона Арес: „Беше толку млада“

Press24 - 06.10.2017

Јелена Карлуша не присуствувала на погребот на нејзината пријателка Дона Арес во Бихаќ, бидејќи, како што вели таквите збогувања тешко ѝ паѓаат. -На пријателите не им одам на погреб. Таа личност веќе не е тука и не знам.

Се разведоа пред неколку месеци – еве што изјави сопругот на Дона Арес

Попара - 06.10.2017

Дона Аред пред да почине се разведе од својот сопруг, а за тоа сите ги извести со порака на социјалните мрежи. – Готово е и не ми е жал, кога нема доверба нема ништо. Збогум засекогаш, напиша Дона.

Водителката им одржа лекција на сите за Дона Арес: “Лесно е да пишете статус, каде сте сега“

Скопје24 - 05.10.2017

Пејачката Азра Колаковиќ позната како Дона Арес со години се бореше со ракот, а по тешката битка во која беше како лавица, почина на 41. годишна возраст. Естрадните уметници на социјалните мрежи се простија од неа, а на сите лекција им одржа ...