TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред очи на јавноста: Вилијам и Хари се отворија за смртта на нивната мајка

Идивиди - 21.04.2017

Принцот Вилијам и принцот Хари снимаа видео во кое разговараат за смртта на нивната мајка, принцезата Дајана, заедно со Кејт. Имено, ова видео е како дел од кампањата Heads Together, чија цел е подобрување на менталното здравје.

Kejт Мидлтон призна дека се чувствува изолирана од светот

Локално - 21.04.2017

Кејт Мидлтон ја следи иницијативата на својот сопруг принцот Вилијам и сподели кои се најголемите тешкотии низ кои поминува. Кампањата во која се вклучи и Хари, има за цел да ги натера луѓето да не се плашат и да кажуваат отворено за емоционалните и ...

За Кејт Мидлтон принцот Хари е херој – еве зошто

Хитпортал - 21.04.2017

Кејт Мидлтон и принцот Хари успеваат да одржат одлична врска помеѓу пријатели и семејство, а последната изјава на војводката само ќе го потврди тоа. Кејт оваа недела се сретна со учесниците во лондонскиот маратон и разговараше со Џејми Малој, ...

ФОТО: Бремената принцеза Софија и принцот Карл Филип со синчето за неговиот прв роденден

Фемина - 21.04.2017

Малиот принц Александар Ерик Хубертус Бертил од Шведска го прослави својот прв роденден. По тој повод, кралското семејство објави три нови фотографии од слаткото момче. На едната фотографија, Александар позира со своите родители – принцот Карл Филип ...

Сите места каде живеела Кејт Мидлтон, пред да се пресели во палата

Црнобело - 21.04.2017

Кејт Мидлтон ужива во многу луксузни простори сега кога ја има улогата на војвотка, но таа и пред да стане член на кралското семејство живеела на многу убави места. Од времето кога е родена во Беркшир во 1982-та година, Кјет престојувала во удобни ...

Блузата која Кејт Мидлтон со години не ја соблекува (фото)

Црнобело - 21.04.2017

Секако можеме да потврдиме дека Кејт Мидлтон има кралска гардероба - од прекрасен накит до вечерни фустани со потпис од престижните модни куќи, до луксузни капути, одела... Но, како и секоја жена, така и Кејт се потпира на едно секојдневно парче ...

Принцот Хари заљубен како никогаш досега

Локално - 20.04.2017

Возљубената на принцот Хари – Меган Маркел е безусловно прифатена од кралското семејство. На актерката ѝе дозволено да не го почитува протоколот и нема потреба да добива писмена согласност за влез во палатата.

10 урнебесни цитати кои докажуваат дека кралското семејство има одлична смисла за хумор

Кафе пауза - 20.04.2017

Кралското семејство од Виндзор за многу луѓе претставува стандард за британска отменост. Но овие дами и господа се исти како нас – сакаат да се шегуваат и тоа многу често на нивна сметка. Погледнете дел од најинтересните примери за смислата за хумор ...

И кралското семејство има смисла за хумор

+инфо - 20.04.2017

Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но и тие понекогаш знаат да се шегуваат, па дури и на своја сметка. Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но и тие понекогаш знаат да се шегуваат, па дури и на своја ...

Смешни изјави на членовите од британското кралско семејство

Идивиди - 20.04.2017

ВИЛИЈАМ НЕ ТРЧА НА МАРАТОНОТ - СТАР Е ВЕЌЕ! Британското кралско семејство можеби изгледа мошне сериозно, но тие се како секој од нас, само со поголеми права и моќ. Добро е тоа што сакаат често да се шегуваат, па дури и на своја сметка.

10 цитати - доказ дека кралското семејство има смисла за хумор

Црнобело - 20.04.2017

Кралското семејство Виндзор е пример за британскиот стандард за однесување. Но, и покрај тоа, лордовите и дамите знаат да бидат како нас - сакаат добра шега и често знаат да се пошегуваат на своја или туѓа сметка.

Принцот Вилијам и Лејди Гага заедно во кампања за менталното здравје

Макфакс - 20.04.2017

Британскиот принц Вилијам и поп ѕвездата Лејди Гага ги здружија силите да ја промовираат важноста од отвореност на прашањата за менталното здравје. Лејди Гага минатата година објави писмо во кое детално ја опиша својата борба со посттрауматскотo ...

Принцот Вилијам проговори: Шокот по загубата на мајка ми сè уште го чувствувам

Слободен Печат - 20.04.2017

Само неколку денови откако британскиот принц Хари јавно проговори за хаотичните години во текот на кои не успевал да се соочи со смртта на мајка си и за нервниот слом после кој во доцните 20-ти години побарал помош од психијатар, и неговиот постар ...

И принцот Вилијам уште во шок по смртта на мајка му

Локално - 20.04.2017

Непосредно откако принцот Хари раскажа како се чувствува по загубата на мајка му Дајана, тоа го направи и неговиот брат принцот Вилијам. Тој објасни дека уште се чувствува во шок од смртта на принцезата Дијана, иако поминаа 20 години од трагичниот ...

Лејди Гага ја отвори душата, принцот Вилијам ја тешеше: Бев во депресија и се срамев да разговарам со пријателите и ...

Курир - 20.04.2017

Популарната пејачка Лејди Гага и британскиот принцот Вилијам ги изненадија сите откако вчера на фејсбук страницата на кралското семејство беше објавено видео од нив двајцата како комуницираат преку видео врска.

Кајли Миног си фати дечко принц!

Вечер - 20.04.2017

Кајли Миног (47) наводно веќе неколку недели е во врска со принцот Ендрју (58), војводата од Јорк. Ова тврдење е изнесен во еден австралиски таблоид, јавија британските медиуми. По раскинувањето на веридбата со британскиот актер Џошуа Сас, Кајли ...

Разговор меѓу Лејди Гага и Принцот Вилијам, на многу важна тема… (ВИДЕО)

Среќа.mk - 20.04.2017

Лејди Гага и Принцот Вилијам имаа разговор на една многу важна тема, станува збор за психичкото здравје на луѓето. Во оваа прилика Лејди Гага зборува за нејзиното искуство со психичките болести, предизвиците со кои таа се соочувала и незадоволството ...

Кралското семејство и нивниот хумор: Цитати кои ќе ве насмеат!

Хитпортал - 20.04.2017

Британското кралско семејство на прв поглед изгледа мошне сериозно, но и тие понекогаш знаат да се шегуваат. А, кога кралското семејство се шегува тоа најчесто го прави на своја сметка. Ова се нивните урнебесни цитати кои потврдуваат дека имаат ...

Лејди Гага ја отвори душата, принцот Вилијам ја тешеше: Бев во депресија и се срамев да разговарам со пријателите и ...

Телевизија Нова - 20.04.2017

Популарната пејачка Лејди Гага и британскиот принцот Вилијам ги изненадија сите откако вчера на фејсбук страницата на кралското семејство беше објавено видео од нив двајцата како комуницираат преку видео врска.

Кајли Миног наводно во врска со принцот Ендрју

А1 On - 20.04.2017

Кајли Миног (47) наводно веќе неколку недели е во врска со принцот Ендрју (58), војводата од Јорк. Ова тврдење е изнесен во еден австралиски таблоид, јавија британските медиуми. По раскинувањето на веридбата со британскиот актер Џошуа Сас, Кајли ...