TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тиват, Котор и Херцег Нови бараат помош од регионот за гаснење на пожарите

Макфакс - 17.07.2017

Претседателите на Општините Тиват, Котор и Херцег Нови апелираа Владата на Црна Гора да побара помош од соседните земји во гаснење на пожарите. Пожарот во Луштица, Котор, во текот на ноќта се прошири на полуостровот.

(ФОТО+ВИДЕО) Гори црногорското приморје, градоначалниците ја молат владата за помош

Скопје24 - 17.07.2017

Половина црногорско приморје е зафатено од оган. Шумскиот пожар од е од Херцег Нови до Сутоморе а пожарната неможе да го исгазне поради силниот ветер. Тамошното население е евакуирано како и туристите, а спасувачките екипи ги евакуираа со чамци.

Јадран под закана од пожари, евакуација во Тиват

Нова ТВ - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е евакуирано дел од населението на ртот Весло поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 мештани одбиваат да ги напуштат нивните ...

Тиват: Пожарот голта се, луѓето бегаат, евакуирани 100 лица (видео)

Канал5 - 17.07.2017

На Ртот Весло во тиватската општина во тек е евакуација на жителите поради силниот пожар, јави ТВ ЦГ. Репортерката на оваа телевизија јави дека пожарникарите се обидуваат да ги спасат куќите и луѓето, и дека од три часот изутрина, кога избувнал ...

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Телевизија Нова - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

Јадран гори, евакуација во Тиват

Локално - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е евакуирано дел од населението на ртот Весло поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 мештани одбиваат да ги напуштат нивните ...

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите и жителите - беснее голем пожар

Press24 - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Курир - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

Голем пожар во Тиват, евакуирани над 100 лица

Нетпрес - 17.07.2017

Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните домови. Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 ...

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

+инфо - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, ...

Тиват гори-се спроведува евакуација на населението (Видео)

Република - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е сепроведена евакуација на дел од населението поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат своите домови.

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

Либертас - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите

Сител - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

Голем пожар во Тиват, евакуирани над 100 лица

Точка - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

ВИДЕО: Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват

А1 On - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утрово е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват...

Н.Македонија - 17.07.2017

Поради голем пожар евакуација на населението во Тиват Во црногорската приморска општина Тиват утрово е спроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот.

Паника во Црна Гора се евакуираат туристите

МК News - 17.07.2017

Во црногорската приморска општина Тиват утроцо е сепроведена евакуација на дел од населението, поради големиот пожар што избувна ноќеска околу 3 часот. Досега со бродови се евакуирани над 100 лица, но околу 20 други одбиваат да ги напуштат нивните ...