TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филип Tалески: На хартија сме најталентирана генерација, да го покажеме тоа и на терен

Екипа - 17.07.2017

Машката младинска ракометна репрезентација на Македонија денеска заминува за Алжир каде од 18 до 30 јули ќе се одржи Светското првенство за играчи до 21 година. Македонија го почнува настапот на СП утре со дуелот против Русија, а противници на ...

Ракометарите заминаа за Алжир, од утре навиваме за успех на СП

Спортклуб - 17.07.2017

Младата машка ракометна репрезентација на Македонија отпатува за Алжир каде од утре ги стартува настапите на Светското првенство. Прв противник ни е Русија со која играме утре од 15 часот, а токму овој противник беше детално анализиран ред ...

Ракометните надежи тргнуваат кон светскиот врв...

Н.Македонија - 17.07.2017

Селекторот Темелковски во составот има и пет сениорски репрезентативци, со искуства од Лигата на шампионите, Регионалната лига, а и од сениорското СП. Прва цел на Македонија на јуниорското СП од утре во Алжир е пласман во осминафиналето, за што се ...

Младите ракометари отпатуваа за Алжир, утре играат со Русија

Макфакс - 17.07.2017

Младата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија во Алжир третпат во својата историја ќе биде учесник на младинското Светско првенство, на претходните две учества во 1997 ...

Мундијалски предизвик: Младинците заминаа за Алжир (ФОТО)

24 Ракомет - 17.07.2017

Македонските младински репрезентативци летнаа за Алжир. Со прелет преку Истанбул, избраниците на Илија Темелковски се очекува да пристигнат околу 14-15 часот на африканскиот континент и да се подготват за првиот мундијалски предизвик, Русија.

Палевски: Русија е анализирана, се надевам на победнички старт во Алжир

24 Ракомет - 16.07.2017

Македонската младинска репрезентација денеска го одработи последниот тренинг пред утрешното заминување за Алжир. Избраниците на Илија Темелковски се уверени во своите квалитети, но не сакаат да се занимаваат со прогнози околу пласманот на Мундијалот.

Младите ракометари отпатуваа за Алжир, утре играат со Русија

Точка - 17.07.2017

Младата македонска репрезентација отпатува за Алжир каде од вторник до 30 јули ќе учествува на младинскиот Мундијал. Македонија во Алжир третпат во својата историја ќе биде учесник на младинското Светско првенство, на претходните две учества во 1997 ...

Македонските јуниори го одработија последниот тренинг пред заминувањето за Алжир

РК Металург - 16.07.2017

Јуниорите максимално подготвени пред искушенијата во Алжир. Македонската јуниорска репрезентација го одработи последниот тренинг во салата “Автокоманда“ и стави крај на солидните подготовките за СП во Алжир.

Одработен е последниот тренинг, следно е пат кон Алжир

Спортклуб - 16.07.2017

Младата машка ракометна репрезентација на Македонија ги заврши подготовките за настапот на Светското превнство во Алжир. Утрово беше одработен послендиот тренинг и сега треба да финишираа уште пакувањето за пат кон северот на Африка.

Алжир, доаѓаме: Ракометарите подготвени за СП (Фотогалерија)

Екипа - 16.07.2017

Младинската ракометна репрезентација на Македонија го одржа последниот тренинг во Скопје, пред утрешното заминување на Светското првенство во Алжир. Максимално фокусирани на претстојниот предизвик и желни за успех, Филип Талески, Филип Кузмановски и ...

МЛАДИТЕ СЕ ОДЈАВИЈА: За кого? За Македонија! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 16.07.2017

Со насмевки на лицата, во одлична атмосфера и со голема желба што подобро да се претстави Македонија на Светското првенство во Алжир, нашите младинци го завршија последниот тренинг во салата „Автокоманда“ пред стартот на вистинското.

Завршија подготовките, пред младинците мундијалски предизвик во Алжир (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.07.2017

Македонската младинска репрезентација ги заврши подготовките за Светското првенство во Алжир. Избраниците на Илија Темелковски утринава го одработија последниот тренинг пред заминувањето на мундијалот.