TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како тренерот на Нант го најави Лазаров: Тој е ракометниот Меси

МКД - 17.02.2017

Тренерот на Нант, Тјери Анти го најави Кире Лазаров како „ракометниот Меси" и вели дека со Македонецот клубот влегува во нова димензија Изминатава недела често кружеа гласини дека Нант се обидува да потпише со Кире Лазаров и денеска пристигна ...

Тренерот на Нант со голема споредба за Лазаров: Кире е ракометен Меси!

Спортклуб - 17.02.2017

Францускиот клуб Нант успеа да договори фантастичен трансфер, во своите редови го ангажираа на две сезони Кирил Лазаров, капитенот на македонската репрезентација, и се уште актуелен член на Барселона.

Лазаров за големиот предизвик во Нант и што било пресудно за трансферот

Спортклуб - 17.02.2017

По шпекулациите дека авантурата на Кире Лазаров ќе заврши во Барселона, на ракометниот хоризонт се појави Нант како еден од можните клубови каде во иднина би заиграл првиот стрелец од Мундијалот во Франција оваа година.

Лазаров обелодени зошто го одбра Нант за следна дестинација во неговата кариера

Дерби - 17.02.2017

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и официјално го реши прашањето околу неговата иднина, односно за своја наредна дестинација ја одбра Франција и тимот на Нант. Прволигашот од оваа земја денеска на својот официјален веб сајт соопшти дека ...

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров го избра Нант

Екипа - 17.02.2017

Не минаа ниту 24 часа откако претседателот на Нант откри дека е во исчекување на одговорот од Кире Лазаров, а истиот веќе пристигна – и веќе одлична вест за амбициозниот француски прволигаш.

Кире Лазаров се сели во Франција, Македонецот две години во Нант!

МКД - 17.02.2017

Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров постигна согласност со амбициозниот Нант за две годишен договор и по крајот на сезоната ќе се пресли во Франција Договорот на десниот бек со Барселона исекува летоска, па подолго време кружеа гласини за ...

Лазаров: Нант е тим што се развива, голем предизвик за мене!

Екипа - 17.02.2017

Откако стана јасно дека ќе си замине од Барселона на крајот на сезонава, до Кире Лазаров стигнаа бројни понуди. На крајот, капитенот на македонската репрезентација ја избра онаа на Нант, клубот кој беше и најконкретен во разговорите и успеа да го ...

Македонскиот најдобар ракометар потпиша за Нант

СуперСпорт - 17.02.2017

Македонскиот ракометен капитен и репрезентативец, Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на француски Нант. Лазаров ќе си замине од Каталонија после четири години. Каталонците му нудеа да остане уште една година, но тој ја прифати ...

Нашиот капитен Кире Лазаров се сели од Барса во Нант

ЗаЗабава - 17.02.2017

Попладнево на официјалната страна на нашиот ракометен капитен Кирил Лазаров, беше потврдена информацијата дека најдобриот десен бек во светот се сели во францускиот клуб Нант. После четири години во каталонскиот клуб Барселона, Кире потпиша ...

Тренерот на Нант: Со Лазаров нашиот клуб влегува во друга димензија

Дерби - 17.02.2017

Францускиот клуб Нант денеска со посебно задоволство ја објави информацијата дека е договорен ангажманот на најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров. Лазаров по крајот на сезоната ќе ја напушти Барселона откако ќе потпише двегодишен договор со ...

Петрески: Врската Анти - Лазаров е добитната комбинација на Нант!

Gol.mk - 17.02.2017

Нант е новата реалност за најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров и од следната сезона дресот на Каталонците ќе го замени со оној на клубот од северна Франција. За квалитетите на екипата и проектот воден од тренерот Тјери Анти, разговаравме со ...

Кирил Лазаров потпиша за Нант!

SportMedia - 17.02.2017

Кирил Лазаров во следната сезона ќе биде нов играч на францускиот Нант. Капитенот на македонската ракометна репрезентација потпиша двегодишен договор со тимот кој е второпласиран во домашното првенство.. „Задоволен сум што се договоривме со ХБЦ Нант.

Официјално-познат е новиот тим на капитенот: Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција

Дерби - 17.02.2017

Капитенот и лидер на нашата ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по седум години си заминува од Шпанија и се сели во Франција. По епизодите во Суидад Реал/Атлетико Мадрид и во Барселона, клуб во кој ја освои толку посакуваната титула во Лигата на ...

Еуфорија меѓу француските медиуми: Нант го купи ракометниот Меси

Gol.mk - 17.02.2017

Барселона и Нант на своите официјални медиуми ја објавија веста дека Кире Лазаров од следната сезона ќе настапува во Франција. Спортските медиуми ширум Франција ја преплавија јавноста со веста за трансферот на Македонецот во Нант.

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со француски Нант

Gol.mk - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата ...

Претседателот на Нант: Кире е ефикасен стрелец и голем ракометар!

Gol.mk - 17.02.2017

Првиот човек на Нант, Гаел Пелетје со денови говореше за ентузијазмот, кој кај него постои по потпишувањето на договорот со Кирил Лазаров. По официализацијата тој беше одушевен што Нант веќе може да купува големи ракометни имиња.

Лазаров: Пресреќен сум, ова е нов возбудлив предизвик во мојата кариера

SportMedia - 17.02.2017

Кирил Лазаров сепак ја прифати понудата на Нант. По долги години минати во дресот на Барселона, тој се одлучи за нов предизвик, според него францускиот тим е амбициозен и еден од најдобрите клубови во светот.

Кои се новите соиграчи на Лазаров во Нант: Гурбиндо, Клајн, Ниокас, Думулин, Буриќ...

Gol.mk - 17.02.2017

Новиот клуб на Кирил Лазаров, францускиот Нант е формиран во јуни 1953 година и од 2008 година континуирано учествува во најсилниот ранг во францускиот ракомет. Секоја година клубот расте и минатата сезона го забележа најголемиот успех со третото ...

Тренерот на Нант: Потписот на Лазаров е енормна работа, сега сме веќе друга димензија

Gol.mk - 17.02.2017

Нант е во ракометна еуфорија по обелоденувањето на веста за потпишувањето на Кирил Лазаров за клубот од северна Франција. Тренерот на новата екипа на нашиот репрезентативен капитен, Тјери Анри не го криеше одушевувањето со потписот на Лазаров.

Готово е: Лазаров од Барса официјално се сели во Нант!

Спортклуб - 17.02.2017

Капитенот на нашата ракометна репрезентација и ракометар на Барселона, одлучи да го напушти каталонскиот клуб и две сезони да мине во француски Нант. Кире Лазаров освои се што можеше да се освои со Барселона, а новиот клуб за него е впрочем и нов ...

Лазаров: Доаѓам во амбициозен клуб, ова е ново поглавје во мојата кариера

Gol.mk - 17.02.2017

Откако попладнево францускиот претставник во Лигата на шампионите, Нант ја објави соаработката со Кире Лазаров за следните две сезони, нашиот ракометар за клупската веб страница даде кратка изјава на задоволство по потписот на договорот за следните ...

КАПИТЕНОТ ВО НОВ КЛУБ: Лазаров потпиша за Нант

Телеграф - 17.02.2017

Најдобриот ракометар на Македонија во следните две години ќе игра во Франција Екипата на Нант го доби најголемото засилување за следната сезона во Кире Лазаров, кој на крајот од овој шампионат ќе ја напушти Барселона.

Лазаров преговара со Нант, но уште еден клуб влегува во игра за македонскиот „бомбардер“

Спортклуб - 17.02.2017

Откако се појавија шпекулации дека по крајот на сезоната капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров ќе ја напушти Барселона, единствениот клуб кој јавно призна дека во своите редови сака да го доведе искусниот десен бек беше ...

Нант се уште чека одговор од Лазаров

Екипа - 16.02.2017

Една седмица откако јавно го потврдија сериозниот интерес за ангажман на Кире Лазаров, челниците на Нант се уште се во исчекување на конечен одговор од страна на капитенот на македонската репрезентација.

Лазаров преговара со Нант

SportMedia - 17.02.2017

Кире Лазаров по крајот на сезонава му завршува договорот со Барселона, а како негова наредна дестинација се споменува француски Нант. Еден од најдобрите тимови во Франција се обидува да ги договори услугите на нашиот капитен.

Французите стравуваат од еден германски клуб дека би можел да го премисли Лазаров

Дерби - 16.02.2017

Специјализираниот портал „ Handnews.fr “ прв ја пренесе информацијата дека Нант е заинтересиран за услугите на Кирил Лазаров, откако почна да се шпекулира со статусот на слободен агент што македонскиот бомбардер ќе го има на крајот од сезоната ...

Лазаров во преговори со Нант, а Берлин застанува во редот за македонскиот бомбардер

24 Ракомет - 16.02.2017

По шпекулациите кои се појавија во медиумите околу заминувањето на капитенот на македонската репрезентација од редовите на Барселона, единствен клуб кој ја потврди својата амбиција кога во прашање е кариерата на искусниот десен бек беше тимот на ...

Нант е голем предизвик за мене

Вечер - 17.02.2017

Откако стана јасно дека ќе си замине од Барселона на крајот на сезонава, до најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров стигнаа бројни понуди. На крајот ја избра онаа на Нант, клубот кој беше и најконкретен во разговорите и успеа да го убеди ...

Кире Лазаров ја заврши својата епизода во Барселона, Нант е новиот клуб на нашиот капитен!

Позитив.мк - 17.02.2017

Македонскиот ракометен капитен и репрезентативец, Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на француски Нант. Лазаров ќе си замине од Каталонија после четири години. Каталонците му нудеа да остане уште една година, но тој ја прифати ...

Лазаров се раздели од Барселона – Капитенот стави потпис на нов договор

Репортер - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација од следната година ќе настапува за француски Нант. Второпласираниот тим од Франција потпиша двегодишен договор со Кире Лазаров. Нант најавува дека во следната сезона влегува со големи амбиции.

Капитенот Лазаров од Барселона во Нант

Сител - 17.02.2017

Францускиот прволигаш Нант го ангажира капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во желба да дојде до титулата во Франција. Лазаров со Нант кој во моментов е на втората позиција на табелата потпиша двегодишен договор.

Официјално-познат е новиот тим на капитенот: Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција

Точка - 17.02.2017

Капитенот и лидер на нашата ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по седум години си заминува од Шпанија и се сели во Франција. По епизодите во Суидад Реал/Атлетико Мадрид и во Барселона, клуб во кој ја освои толку посакуваната титула во Лигата на ...

Лазаров заминува од Барселона – две години ќе биде член на Нант

24 Ракомет - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со ...

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров ја напушти Барса, потпиша договор со нов клуб!

Курир - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.мк. Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со ...

Тренерот на Нант: Потписот на Лазаров е голема работа, сега сме веќе друга димензија

Курир - 17.02.2017

Нант е во ракометна еуфорија по објавувањето на веста за потпишувањето на Кирил Лазаров. Тренерот на новата екипа на нашиот репрезентативен капитен, Тјери Анти не ја криеше радоста по потписот на Лазаров, пишува гол.мк.

Лазаров : Оваа е нов предизвик во мојата кариера

Телевизија Нова - 17.02.2017

Францускиот претставник во Лигата на шампионите, Нант ја објави соаработката со Кире Лазаров за следните две сезони, нашиот ракометар за клупската веб страница даде кратка изјава на задоволство по потписот на договорот за следните две сезони.

Нант се уште го чека одговорот од Лазаров

Вечер - 16.02.2017

Челниците на францускиот ракометен прволигаш Нант се уште го чекаат одговорот од страна на капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров. Претседателот на клубот Гаел Пелетие во изјава за „Беин спортс" искажа оптимизам дека ќе успее да го ...

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

А1 On - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со ...

Официјално: Кире Лазаров ќе ја напушти Барса, следните две сезони ќе игра за Нант

Република - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.мк. Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција, потпиша двегодишен договор со ...

Лазаров се огласи по потписот за Нант: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

Курир - 17.02.2017

Првите импресии за потписот Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од изборот на новиот клуб. -Доаѓам во амбициозен клуб, кој од година во година напредува.

Французите не се откажуваат: Нант сè уште чека одговор од Лазаров

Република - 17.02.2017

Челниците на францускиот ракометен прволигаш Нант се уште го чекаат одговорот од страна на капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров. Претседателот на клубот Гаел Пелетие во изјава за „Беин спортс” искажа оптимизам дека ќе успее да го ...

Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со Нант!

Слободен Печат - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со ...

Официјално: Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот Нант

Телевизија Нова - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата ...

Лазаров: Доаѓам во клуб кој постојано напредува

Канал5 - 17.02.2017

Првите импресии за својот иден клуб Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од изборот на новата средина. - Доаѓам во амбициозен клуб, кој од година во година напредува.

Лазаров следните две сезона ќе настапува за Нант

Канал5 - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со ...

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

Вечер - 17.02.2017

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција, потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата ...

Лазаров: Доаѓам во амбициозен клуб, ова е ново поглавје во мојата кариера

Република - 17.02.2017

Откако попладнево францускиот претставник во Лигата на шампионите, Нант ја објави соаработката со Кире Лазаров за следните две сезони, нашиот ракометар за клупската веб страница даде кратка изјава на задоволство по потписот на договорот за следните ...

Нант му посака топло добредојде на Лазаров...

Н.Македонија - 17.02.2017

Нант му посака топло добредојде на Лазаров Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција ...

Кирил Лазаров ја менува Барселона со Нант

Телма - 17.02.2017

Кирил Лазаров од идната сезона се сели во француското ракометно првенство и ќе го носи дресот на Нант. Капитенот на македонската ракометна репрезентација потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите откако на крајот од сезонава му ...

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

Стандард - 17.02.2017

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант. Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со Барселона ...