TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идеалните 11 според Роналдо „Феноменот“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдо, ги одбра своите идеални 11. Неговиот идеален тим да постоеше и во реалноста секако дека ќе беше непобедлив, а во него има место и за Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Ова е идеалниот состав според „вистинскиот“ Роналдо (Фото)

Спортски - 06.10.2017

Eден од најдобрите фудбалери во историјата Бразилецот Роналдо ја избра според него идеалната постава на сите времиња во која место во нападот доби Португалецот, Кристиано Роналдо. Покрај Роналдо во екипата на Роналдо е и Лионел Меси, ѕвездата на ...

Иниеста испрати порака до Меси по потпишувањето на уникатниот договор

Дерби - 06.10.2017

Одличниот шпански репрезентативец, Андрес Иниеста денеска потпиша уникатен договор со Барселона, односно стана прв играч во историјата на клубот кој добил „доживотен договор“ кој истиот ќе може да го прекине кога тој ќе мисли дека е доста и ќе сака ...

Иниеста доживотно во Барселона

СуперСпорт - 06.10.2017

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста потпиша нов договор со кој доживотно ќе остане во својот матичен клуб. Како што потврди Барселона, Иниеста потпиша нов договор кој ќе го обврзе на соработка со „Каталонците“ до крајот на кариерата.

Луис Суарез ќе мора на операција во ноември

Екипа - 06.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез ќе мора да го оперира десното колено на почетокот од ноември месец, тврдат шпанските медиуми. Се работи за циста во десното колено, која мора да биде отстранета во насјкоро време, а доколку опоравувањето помине ...

Дрим-тимот на легендарниот Роналдо: Формација 4-4-2 со јужно-американски напад (Фото)

Дерби - 06.10.2017

Големиот бразилски ас, Луис Назарио Де Лима Роналдо остави голема трага во светот на фудбалот и си обезбеди свое место под сонцето како еден од најдобрите напаѓачи во историјата на оваа игра.

Роналдо го избра својот моќен тим од 11 фудбалери (Фото)

Спортклуб - 06.10.2017

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдо, ги избра своите најдобри 11 играчи кои смета дека го составуваат идеалниот фудбалски тим. Легендарниот голгетер на позицијата голман го избра Џиџи Буфон, додека стоперскиот тандем е ...

Македонскиот Меси и вистинскиот Меси еден до друг! (ФОТО)

Sport 1 - 06.10.2017

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова, неодамна имаше шанса да ги запознае звездите на машкиот тим на Барселона. Нејзината женска екипа имаше заедничка фото-сесија со мажите, па Наташа не пропушти да сподели моменти со Меси, Суарез...

Иниеста откако Барселона направи нешто што не се памети во 118-годишната историја: Ова е брутално!

Дерби - 06.10.2017

Барселона нешто претпладне излезе со официјална информација дека клубот и капитенот Андрес Иниеста дошле до конечен договор за продолжување на взаемната соработка, чин кој во продолжение беше дополнително зачинет со парафирање на документите и ...

Каков тим: Роналдо ги избра идеалните 11

Поглед - 06.10.2017

Каков тим: Роналдо ги избра идеалните 11 Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот, Роналдо ги одбра идеалните 11. Неговиот идеален тим, доколку би бил вистински, би бил сигурно непобедлив, а во него би имало место и за Меси и ...

Барселона поради празниот Камп Ноу изгуби „богатство“

Спортски - 06.10.2017

Натпреварот од Примера помеѓу Барселона и Лас Палмас кој се одигра на „Камо Ноу“ минатата недела се најде во центарот на вниманието. Со оглед на фактот што истиот ден се одржуваше референдум за независност на Каталонија, стадионот на Барса поради ...

ЉУБОВ КОЈА НЕ ЗГАСНА: Иниеста доживотно во Каталонија

SportMedia - 06.10.2017

Дојде крајот на приказните околу тоа дали Андрес Иниеста ќе остане или ќе си замине од Барселона.. И се чини дека раководниот тим на каталонскиот гигант на крајот извлече и нешто добро од минатонеделниот референдум кој требаше да каже дали ...

Добри вести за навивачите: Иниеста до крајот на кариерата во Барселона!

Спортклуб - 06.10.2017

Андрес Иниеста останува во Барселона до крајот на кариерата! Сите дилеми и недоразбирања околу продолжувањето на кариерата на маестрото од Каталонија денеска се конечно разрешени. Шпанскиот виртуоз денеска потпиша нов договор со Барселона со оглед ...

Барселона го награди „маестро“ Иниеста со доживотен договор

Екипа - 06.10.2017

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона, Шпанецот ќе игра на „Ноу Камп“ до крајот на неговата кариера. Иниеста беше еден од фудбалерите кои чекаа на обновување на соработката со каталонскиот клуб, следното лето ...

Официјално: Иниеста доживотно во Барселона!

Спортски - 06.10.2017

Договорот на Андрес Иниеста со Барселона истекуваше на крајот на сезоната, па поради тоа се посилни беа шпекулациите за неговата иднина. Легендарниот шпански фудбалер денес ги разреши сите дилеми и потпиша нов, „доживотен“ договор со каталонскиот ...

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Сакам да кажам - 06.10.2017

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин на којшто Барселона реши да и се одолжи на една од своите најголеми легенди, која има одиграно 639 натпревари и постигнато 55 гола, откако како ...

(Видео) Иниеста во Барса до крајот на кариерата

Макфакс - 06.10.2017

Андрес Иниеста решил да го продолжи договорот со Барселона „до крајот на кариерата“. Клупската легенда на овој начин стави крај на шпекулациите дека по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот.

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Gol.mk - 06.10.2017

По долги преговори, Андрес Иниеста и Барселона постигнаа договор со кој фудбалерот ќе продолжи да го носи дресот на каталонската екипа сè додека не реши да замине во пензија. Шпанскиот ветеран во неколку наврати јавно говореше за соработката со ...

Барселона му обезбеди уникатен договор на Иниеста и ги воодушеви своите фанови!

Дерби - 06.10.2017

По исклучително долги и напорни преговори во изминатите месеци, Барселона ова претпладне испрати официјално соопштение до јавноста дека Андрес Иниеста се согласил да стави потпис на нов договор со клубот, во зделка која ќе биде навистина уникатна ...

Иниеста сепак доживотно во Барса

Newsroom - 06.10.2017

Капитенот на Барселона Андрес Иниеста ги прифати условите на својот клуб и денес потпиша доживотен договор. Како што потврди Барселона, Иниеста во 13.00 часот ќе се обрати на прес-конференција во присуството на претседателот Хосеп Марија Бартомеу.

Андрес Иниеста потпиша „доживотен договор“ со Барселона

Кајгана - 06.10.2017

Фановите на Барселона можат да здивнат, бидејќи еден од клупските херои потпиша нов договор со клубот. Андрес Иниеста денеска потпиша договор со кој се обврза дека ќе ја заврши кариерата во Барселона.

Иниеста останува во Барселона до крајот на кариерата

Курир - 06.10.2017

Барселона објави дека договорот е постигнат. На официјалната страница на клубот е напишано: – Андрес Иниеста потпиша договор со Барселона во петокот, според кој ќе остане во клубот до крајот на кариерата.

На денешен ден дебитираше за Барселона, а денеска доби доживотен договор (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Андрес Иниеста не планира да игра за друг клуб во кариерата освен Барселона, па го продолжи својот договор со каталонците до „крајот на животот“, барем така објави клубот на својот „Твитер“-профил.

Иниеста „доживотно“ во Барселона

Стандард - 06.10.2017

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, потпиша нов договор со клубот. Тој ќе остане со каталонците до крајот на кариерата. Барселона ја објави веста во кратка порака, објаснувајќи дека ќе има прес-конференција подоцна, на која ќе се откријат повеќе ...

Уште ова и фалеше на Барса: Суарез на операција во ноември!

Спортклуб - 06.10.2017

По заминувањето на Нејмар во ПСЖ, Барселона ќе остане и без уште една голема ѕвезда во својот состав. Станува збор за напаѓачот Луис Суарез кому му е дијагностицирана циста на десното колено и ќе мора да оди на операција.

Барса поради празниот Камп Ноу изгубила “богатство“

Поглед - 06.10.2017

Натпреварот во шпанската Ла Лига помеѓу Барселона и Лас Палмас кој се играше на Камп Ноу минатата недела се најде во центарот на вниманието на европските медиуми. Земајќи го во предвид фактот што на ист на ден се одржуваше референдум за независноста ...

Шок за Барселона, Суарез може да оди на операција

SportMedia - 06.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез можно е да оди на операција. Тој има хронична болка во коленото, па лекарите препорачуваат хируршки зафат. Капитенот на уругвајската репрезентација е на константни терапии, но сепак трајно решение на болката е ...

Официјално: Иниеста доживотно во Барселона!

Таратур - 06.10.2017

Договорот на Андрес Иниеста со Барселона истекуваше на крајот на сезоната, па поради тоа се посилни беа шпекулациите за неговата иднина. Легендарниот шпански фудбалер денес ги разреши сите дилеми и потпиша нов, „доживотен“ договор со каталонскиот ...

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

БркајРабота - 06.10.2017

По подолги преговори, Андрес Иниеста и Барселона конечно постигнаа договор со кој фудбалерот ќе продолжи да го носи дресот на каталонската екипа сè додека не реши да замине во пензија. Имено, шпанскиот ветеран во неколку наврати јавно говореше за ...

Барселона му обезбеди уникатен договор на Иниеста и ги воодушеви своите фанови!

Точка - 06.10.2017

По исклучително долги и напорни преговори во изминатите месеци, Барселона ова претпладне испрати официјално соопштение до јавноста дека Андрес Иниеста се согласил да стави потпис на нов договор со клубот, во зделка која ќе биде навистина уникатна ...

Иниеста за ситуацијата во Шпанија: Седнете и разговарајте, заслужуваме да живееме во мир

Дерби - 05.10.2017

Андрес Иниеста е човекот кој го сакаат сите во Шпанија, па тој самиот како никогаш досега реши да проговори за актуелната ситуација во државата, поточно испрати порака до централната власт и онаа во Каталонија да седнат на маса и да ги решат ...

Иниеста останува во Барселона до крајот на кариерата...

Н.Македонија - 06.10.2017

Иниеста останува во Барселона до крајот на кариерата Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, одлучи да го продолжи договорот со Барселона до крајот на кариерата и со тоа шпекулациите за продолжување на неговата кариерата се завршени.

Мари на фудбалска тема: Го избра дрим-тимот и играчот на годината!

Дерби - 05.10.2017

Еден од најдобрите тенисери на светот, Енди Мари е голе фан на фудбалот, па ФИФА го искористи ова за да добие одговори од него на неколку интересни теми. Тој доби предизвик да го избере дрим тимот, играчите кои биле најдобри во оваа година, па ...

Иниеста ги повика Шпанија и Каталонија на дијалог!

Спортски - 05.10.2017

Референдумот за независност на Каталонија е главма тема во Шпанија, па неизбежно е своето мислење да го дадат и фудбалерите. Тензијата се почувствува и во шпанската фудбалска репрезентација, каде играат неколку Каталонци, меѓу кои најгласен ...

Чави сакал да гласа „против“ на референдумот, полицијата не му дозволила

Дерби - 05.10.2017

Чави Ернандес меѓу првите го осуди насилството од страна на полицијата за време на каталонскиот референдум, но тоа не значи дека ја поддржува независноста на Каталонија. Тој на своите фанови им откри дека сакал да гласа против затоа што ја сака ...

Меси концизен, или во центарот на вниманието или се „буди ѓаволот“

Спортски - 05.10.2017

Што може да го разлути Лео Меси? Иако Аргентинецот ретко можеме да го видиме бесен, неговиот некогашен соиграч, легендарниот Чави, открива дека тоа може да се случи. И Лео Меси знае да „ги изгуби нервите“ од време на време, па така можевме да го ...

Иниеста: Дијалог, направете го тоа за нас, да живееме сите во мир, го заслужуваме тоа...

24Фудбал - 05.10.2017

Капитенот на Барселона со објавата на социјалните мрежи го прекина молкот, порача дека треба да има дијалог за да има мир за сите. Андрес Иниеста проговори за мошне чувствителната тема која ја тресе Шпанија на политички, но сега и на спортски план.

Чави: Меси полудува ако не му ја додадете топката!

Спортски - 05.10.2017

Легендарниот шпански плејмејер, Чави последните денови од кариерата ги поминува во катарски Ал Сад, но за медиумите говореше за карактерот на Лео Меси, долгогодишниот соиграч од Барселона.

Сличен на Роналдо: Чави раскажува каков е Меси кога не добива топка

Спортклуб - 05.10.2017

Поранешниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандез, уште од времето кога настапуваше за Каталонците, открива каков е всушност Лео Меси кога нема да добие топка при некој напад. Таквата особина досега навивачите ја гледаа во Роналдо и неговата ...

Чави: Меси полудува ако не му додадеш топка

СуперСпорт - 05.10.2017

Легендарниот шпански фудбалер Чави кој во моментов настапува за катарскиот тим на Ал Сад за медиумите зборуваше за карактерот кој го поседува Лео Меси, неговиот долгогодишен соиграч од Барселона.

„Меси здивува кога нема да му дадат топка“

Sport 1 - 05.10.2017

Поранешниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандес, ја откри незгодната страна од личноста на еден од најдобрите играчи на сите времиња, Лионел Меси. Ернадес и Меси со Барса освоија седум титули во Ла Лига, четири во Лигата на шампионите и еден куп ...

Иниеста: Заслужуваме да живееме во мир

Макфакс - 05.10.2017

Референдумот за независност на Каталонија донесе бурни спротивставени реакции во сите делови на шпанското општество, вклучувајќи го и фудбалот. Посебно се почувствува тензијата во шпанската фудбалска репрезентација пред последните два меча од ...

Чави обелодени кога Меси е најбесен и почнува да пцуе на теренот

Дерби - 05.10.2017

Чави Ернандез е некој го добро го познава Лионел Меси во професионален, но и во приватен план, а последната изјава која ја даде поранешниот капитен на Барселона за начинот на кој игра Аргентинецот предизвика навистина големо внимание во Шпанија, ...

И Инеста повика на дијалог за решавање на ситуацијата во Каталонија

Курир - 05.10.2017

– Никогаш не коментирам јавно толку комплексни ситуации како оваа, што предизвикува толку различни чувства, но во моментов живееме во исклучителна ситуација. Знам само едно, пред да биде предзвикана поголема штета, ги повикувам официјалните ...

Иниеста останува во Барселона до крајот на кариерата

А1 On - 06.10.2017

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, одлучи да го продолжи договорот со Барселона до крајот на кариерата и со тоа шпекулациите за продолжување на неговата кариерата се завршени. Барселона објави дека договорот е постигнат.

Чави: Меси полудува ако не му ја додадете топката!

Таратур - 05.10.2017

Легендарниот шпански плејмејер, Чави последните денови од кариерата ги поминува во катарски Ал Сад, но за медиумите говореше за карактерот на Лео Меси, долгогодишниот соиграч од Барселона.

Иниеста: Заслужуваме да живееме во мир

Exclusive.mk - 05.10.2017

Референдумот за независност на Каталонија донесе бурни спротивставени реакции во сите делови на шпанското општество, вклучувајќи го и фудбалот. Посебно се почувствува тензијата во шпанската фудбалска репрезентација пред последните два меча од ...

Чави обелодени кога Меси е најбесен и почнува да пцуе на теренот

Точка - 05.10.2017

Чави Ернандез е некој го добро го познава Лионел Меси во професионален, но и во приватен план, а последната изјава која ја даде поранешниот капитен на Барселона за начинот на кој игра Аргентинецот предизвика навистина големо внимание во Шпанија, ...

И капитенот на Барселона Иниеста повика на дијалог за решавање на ситуацијата во Каталонија

Канал5 - 05.10.2017

Капитенот на фудбалскиот клуб Барселона Андрес Иниеста апелира за дијалог помеѓу шпанската Влада и каталонските власти, со цел да се намалат тензиите предизвикани по референдумот за независност.

Иниеста останува во Барселона до крајот на кариерата

ТВ21 - 06.10.2017

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, одлучи да го продолжи договорот со Барселона до крајот на кариерата и со тоа шпекулациите за продолжување на неговата кариерата се завршени. Барселона објави дека договорот е постигнат.