TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војвотката Кетрин во ПЕТ елегантни модни изданија во Париз

Фемина - 20.03.2017

Изминатиов викенд, војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа на својата прва официјална посета на Париз. За време на престојот во француската метропола, младиот кралски пар присуствуваше на повеќе настани и свечености.

Што сè носеше Кејт Мидлтон за време на посетата на Париз?

Црнобело - 20.03.2017

Војводата и војвотката од Кембриџ, Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон викендов беа во посета на Париз. Во тие два дена, војвотката за само неколку часа успеа да маѓепса со неколку различни изгледи.