TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо објасни зошто Манчестер јунајтед доцна влегол во трката за Матиќ

24Фудбал - 13.08.2017

Специјалниот во свој стил ја откри причината зошто доцнел во испраќањето понуда за Србинот. Немања Матиќ ова лето повторно е во тим заедно со португалскиот стратег Жозе Мурињо, но познато е дека Манчестер јунајтед мошне доцна почна со преговорите за ...

Шпанецот сака перфекција: Гвардиола веднаш посочи што Сити мора да корегира

Дерби - 13.08.2017

Манчестер Сити со победа од 2-0 ја започна новата кампања во Премиер лигата во која „граѓаните“ влегоа како први фаворити за насловот. Два погодоци за победа играчите од Манчестер ги дадоа во вториот дел, но и покрај успехот тренерот Пеп Гвардиола ...

Десетте најскапи играчи: Мурињо избива на лидерската позиција, една милијарда фунти за место пред Гвардиола и Анчелоти

Спортски - 13.08.2017

Со пристигнувањето на Виктор Линделоф, Ромелу Лукаку и Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, португалскиот стратег, Жозе Мурињо стана првиот тренер во историјата кој ја преминал магичната граница и на засилувања потрошил преку милијарда фунти.

Јунајтед ќе му ја исполни и последната желба на Мурињо

Дерби - 13.08.2017

Манчестер Јунајтед во текот на овој летен трансфер период донесе три нови имиња Ромелу Лукаку, Немања Матиќ и Виктор Линделоф со што се исполнија 75 проценти од желбите на Жозе Муруњо. Меѓутоа повеќе од јасно е дека „специјалниот“ сака клубот докрај ...

Мурињо денеска против Вест Хем со најскапите 11 играчи во историјата на Премиер лигата

Курир - 13.08.2017

Манчестер Јунајтед новата сезона во Премиер лигата ја отвара на Олд Трафорд против Вест Хем. На теренот ќе бидат и трите засилувања од ова лето, а тоа се Линделоф, Матиќ и Лукаку. Мурињо на тој натпревар на терен би требало да излезе со најскапата ...

Клоп доби доказ дека не може да игра со актуелната филозофија во Премиер лигата

Спортклуб - 12.08.2017

Познато е каков фудбал форсира Јирген Клоп. Неговите тимови секогаш играат убаво и атрактивно, но… Премиер лигата сигурно не се освојува на таков начин во денешниот фудбал. Фудбалот кој го форсира Клоп е убав за око, напаѓачки, но далеку од тоа дека ...

Гвардиола незадоволен, посочи што Сити мора да корегира

Република - 13.08.2017

Манчестер Сити со победа од 2-0 ја започна новата кампања во Премиер лигата во која „граѓаните“ влегоа како први фаворити за насловот. Два погодоци за победа играчите од Манчестер ги дадоа во вториот дел, но и покрај успехот тренерот Пеп Гвардиола ...

Мурињо прв потроши една милијарда фунти: Ова се неговите 10 најскапи играчи!

Таратур - 13.08.2017

Со пристигнувањето на Виктор Линделоф, Ромелу Лукаку и Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, португалскиот стратег, Жозе Мурињо стана првиот тренер во историјата кој ја преминал магичната граница и на засилувања потрошил преку милијарда фунти.

Јунајтед, Сити, Арсенал, Ливерпул и Тотенхем го сакаат тронот на Челзи

Идивиди - 12.08.2017

Синоќа стартуваше новата сезона во англиската Премиер лига, за која се очекува да биде возбудлива и неизвесна како никогаш досега Највозбудливото првенство на светот, англиската Премиер лига, започна синоќа.

Мурињо потврди: Започнавме преговори со Ибрахимовиќ!

Gol.mk - 12.08.2017

Во последниот период сè поголеми се гласините дека Ибрахимовиќ повторно ќе го облече дресот на Манчестер Јунајтед, а дека во овие шпекулации има вистина потврди менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо.

Мурињо потврди: Преговараме со Ибра, но не брзаме

МКД - 11.08.2017

Жозе Мурињо потврди дека Манчестер јунајтед е во преговори со Златан Ибрахимовиќ, но не брзаат бидејќи играчот поради повреда е надвор од стројот Златан Ибрахимовиќ во април заработи тешка повреда на коленото па реши да се откаже од опцијата со која ...

Мурињо: Нема да плачам, ако не се случи ништо до крајот

Спортски - 11.08.2017

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо истакна денес дека клубот е во преговори да го врати Златан Ибрахимовиќ. „Златан мисли дека може да направи уште многу и изминатата сезона не му беше доволна.

Ибрахимовиќ би можел да продолжи со Манчестер јунајтед

24Фудбал - 11.08.2017

Искусниот шведски напаѓач се чини дека се уште не го кажал последниот збор во тимот од „Олд Трафорд“. На денешната пресконференција за медиумите, португалскиот стратег од клупата на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо истакна дека неговиот клуб е во ...

Кој е фаворит за титулата, тоа мора да биде Манчестер Сити!?

SportMedia - 11.08.2017

Новата сезона во Премиер лигата, 26. по ред, стартува вечерва со дуелот Арсенал-Лестер, а менаџерот на Ливерпул како топ-фаворит го наведува синиот тим од Манчестер... Оваа сезона „граѓаните" потполно ја реновираа последната линија со неколку ...

Мурињо потврди: Јунајтед преговара со Златан Ибрахимовиќ

Sport 1 - 11.08.2017

Златан Ибрахимовиќ сè уште не завршил со Манчестер јунајтед. Жозе Мурињо денеска на прес-конференција изјави дека клубот и фудбалерот разговараат за иднината. Швеѓанецот лани во својата дебитантска сезона импресионираше во дресот на „ѓаволите“, но ...

Клоп: Сити е најголем фаворит за титулата, ме интересира како ќе изгледа Челзи без Матиќ и Коста

Gol.mk - 11.08.2017

Овој викенд започнува 27. издание на англиската Премиер лига, а една од фаворитите за највисок пласман, Ливерпул, своето деби ќе го има утре кога ќе му гостува на тимот на Ватфорд (13.00 часот).

Мурињо и Јунајтед уште бараат крило

SportMedia - 11.08.2017

Јунајтед ги купија напаѓачоит Ромелу Лукаку, играчот од средниот ред Немања Матиќ и дефанзивецот Виктор Линделоф, меѓутоа не можеа да најдат играч на крилото, откако пропадна трансферот на Иван Перишиќ од Интер.

Мурињо откри со кој играч Јунајтед е во отворени преговори

Точка - 11.08.2017

Португалскиот стратег Жозе Мурињо ја започнува втората сезона во Манчестер Јунајтед, сезона која сигурно сака да му биде поуспешна од првата во која триумфираше во три натпреварувања (Комјунити Шилд, ЕФЛ Купот и Лига Европа), но потфрли во Премиер ...

Мурињо: Можно е Ибрахимовиќ да остане

Слободен Печат - 11.08.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо потврди дека Златан Ибрахимовиќ може да заигра за „црвените ѓаволи“, иако Швеѓанецот не го продолжи договорот со клубот. Ибра моментно е слободен играч и се уште се опоравува од повредата која ја заработи ...

ФОТО: Еве кај кого заврши медалот на Мурињо

Курир - 12.08.2017

Жозе Мурињо во Скопје израдува млад навивач на Манчестер јунајтед, откако добиениот сребрен медал го даде на трибината каде беше ...

Мурињо прв потроши една милијарда фунти: Ова се неговите 10 најскапи играчи!

Република - 13.08.2017

Со пристигнувањето на Виктор Линделоф, Ромелу Лукаку и Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, португалскиот стратег, Жозе Мурињо стана првиот тренер во историјата кој ја преминал магичната граница и на засилувања потрошил преку милијарда фунти.

Мурињо открива: Сакаме Златан да остане во Јунајтед, преговорите одат полека

Спортклуб - 11.08.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо потврди дека клубот од „Олд Трафорд“ е во преговори со Златан Ибрахимовиќ, но не брзаат со оглед на тоа дека Швеѓанецот е повреден и ќе биде недостапен до втората половина од сезоната.