TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никогаш не му отидов на гробот и не ги слушам неговите песни - проговори менаџерката на Тоше и во какви односи е со ...

Сител - 21.10.2017

За Љиљана Петровиќ. менаџерката на починатиот пејач Тоше Проески, 16. октомври 2007 година за секогаш ќе биде синоним за болка. Таа ноќ по враќањето од настапот во Хрватска не насетуваше дека тоа ќе биде нивното последно патување.

Менеџерката на Тоше низ солзи после 10 години: Не можам да ги слушам неговите песни

А1 On - 21.10.2017

За Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески 16 октомври 2007 година засекогаш ќе остане синоним за болка. Таа после несреќата се пресели во Ниш, но ниту после 10 години не го преболела Тоше, ниту има снага да го посети неговиот гроб.

Менаџерката на Тоше: Никогаш не сум била на неговиот гроб

Поглед - 21.10.2017

Љиљана Петровиќ, менаџерката на нашата прерано трагично почината пеачка ѕвезда Тоше Проевски, откри помалку познат факт во едно интервју за српските медиуми. „Времето не ги лечи раните. На неговиот гроб не сум била никогаш, немам сила за тоа и после ...

ФОТО: Манастирот „Свето Преображение“ – местото каде Тоше го наоѓаше својот духовен мир

Шеталиште - 20.10.2017

На 16 октомври 2017 година се навршија точно десет години откако загина најголемата музичка ѕвезда која Македонија ја имала, Тоше Проески. Десет години Македонија живее со песните на Тоше, живее со неговиот спомен, со неговите дела… Манастирот „Св.

Дневна забава во чест на Тоше Проески во недела во Capitol Mall

Скопје24 - 20.10.2017

Оваа недела (22.10.2017) шириме позитивна енергија, затоа големи и мали, да го посветиме денот на нашата најголема ѕвезда – на нашиот Тоше. Со почеток од 12 часот, во Capitol Mall ќе ги пееме сите најпознати стихови, пуштени од миксетата на DJ Mats, ...

Ја преплавија спомени: Тамара Тодевска објави досега невидени фотографии со Тоше!

Курир - 20.10.2017

Ниту поп-пејачката Тамара Тодевска, неговата колешка и пријателка не заобиколи да објави фото-спомени со Тоше. Прочепка во своите ретро албуми и се реши со своите следбеници да ги сподели спомените кои и значат.

Менаџерката на Тоше: Не слушам негови песни, никогаш не му отидов на гробот

Република - 21.10.2017

За Љиљана Петровиќ, менаџерката на починатиот пејач Тоше Проески, 16. октомври 2007 година за секогаш ќе биде синоним за болка. Таа ноќ по враќањето од настапот во Хрватска не насетуваше дека тоа ќе биде нивното последно патување.

Менеџерката на Тоше низ солзи по 10 години: „Само тој ми недостасува! Ниту славата, популарноста, патувањата или ...

Скопје24 - 21.10.2017

За Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески 16 октомври 2007 година засекогаш ќе остане синоним за болка. Таа после несреќата се пресели во Ниш, но ниту после 10 години не го преболела Тоше, ниту има снага да го посети неговиот гроб.

„Ќе ги пееме песните на Тоше“ е мотото на забавата во Капитол мол

Репортер - 21.10.2017

В недела на 22 октомври со почеток од 12 часот, ќе има дневна забва во чест на поп- ѕвездта Тоше Проески. Забвата е во трговскиот центар Капитол Мол во скопската населба Аеродром. „Ќе ги пееме сите најпознати стихови, пуштени од миксетата на DJ ...

Фото: Тамара објави досега невидени фотографии со Тоше

Пулс24 - 20.10.2017

Голем број познати личности и армија обожаватели на нашата голема музичка ѕвезда Тоше Проески ги наполнија своите профили на социјалните мрежи со фотографии, пораки, писма, спомени… по повод 10 годишнината од смртта на голема музичка легенда.

Менaџерката на Тоше низ солзи после 10 години: Не можам да ги слушам неговите песни

Локално - 21.10.2017

За Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески 16 октомври 2007 година засекогаш ќе остане синоним за болка. Таа после несреќата се пресели во Ниш, но ниту после 10 години не го преболела Тоше, ниту има снага да го посети неговиот гроб, информира ...

Тамара Тодевска објави досега невидени фотографии со Тоше!

Република - 20.10.2017

Голем број познати личности и армија обожаватели на нашата голема музичка ѕвезда Тоше Проески ги наполнија своите профили на социјалните мрежи со фотографии, пораки, писма, спомени… по повод 10 годишнината од смртта на голема музичка легенда.

Тамара Тодевска објави досега невидени фотографии со Тоше

Скопје24 - 20.10.2017

Голем број познати личности и армија обожаватели на нашата голема музичка ѕвезда Тоше Проески ги наполнија своите профили на социјалните мрежи со фотографии, пораки, писма, спомени… по повод 10 годишнината од смртта на голема музичка легенда.