TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатена во акција со јазикот: Со кого Адријана Лима се бакнуваше јавно?

Таратур - 20.03.2017

Бразилскиот супермодел и една од ангелските убавици на Victoria’s Secret, беше фатена во живо на романтична вечера со бејзбол играчот Мет Харви. Парот во средата вечераше во елитен ресторан во Мајами, каде беа и снимени како разменуваат бакнежи и ...

Кое е новото момче на Адријана Лима?

Ladybook - 20.03.2017

Познатиот модел неколку месеци се забавуваше со спортистот Џулиен Еделман, но поминаа веќе неколку недели откако тие ставија крај на својата љубовна врска. Минатата недела 35-годишната бразилка беше фотографирана како се бакнува со ново момче.

Спортистите и се слабост, Адриана Лима повторно во врска со спортист

Дерби - 20.03.2017

Ангелот на Victoria’s Secret, Адријана Лима, е во врска со ново момче и тоа повторно спортист. Неговото име е Мет Харви,бејзбол играч и има 27 години.Тој е многу популарен во светот на бејзболот.

Андријана Лима фатена во страсен бакнеж со 8 години помлад маж

Вечер - 19.03.2017

Станува збор за 8 години помладиот бејзбол играч, 27-годишниот Мет Харви. Парот е фотографиран како страсно се бакнува во клубот „River Yacht Club" во Мајами. По кратката романса со Џулијан Иделман, ангелот на Victoria's Secret си најде нова љубов ...