TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интернационална љубов зачинета со прекрасно еспресо

Канал5 - 20.03.2017

На гости во “Јавна Соба“ - Living Room по повод светскиот ден на Даунов синдром Фло ја завршува смената, за неа денот поминал супер. „Јас работам со овие луѓе тука. Многу ја сакам оваа работа и ме прави среќна.

Светски ден на лицата со Даунов синдром – „Мојот глас, мојата заедница“

Академик - 20.03.2017

„Во Македонија сѐ уште преовладуваат предрасудите за луѓето што имаат Даунов синдром, па токму затоа се доведуваат во прашање и нивните основни човекови права. Мора да дејствува во насока оваа реалност да се промени, да се направат низа реформи во ...

Момче ја побара за партнерка за матура пријателката со Даунов синдром, освои илјадници срца

Фемина - 20.03.2017

Момче стана вирален хит на социјалните мрежи откако за своја партнерка за матура ја избра пријателката со Даунов синдром. Шидон Ведел на креативен и уникатен начин ја побара Карли за своја партнерка и доби илјадници пофалби од целиот свет.

Хуманитарна трка за децата со Даунов Синдром

Cooltura - 20.03.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје... Поддршката која беше дадена нема да остане незаборавена.

„Порака Нова“ од Струга ќе го одбележи Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

ТВМ - 20.03.2017

Центарот за лица со интелектуална попреченост „Порака нова” од Струга и годинава ќе го одбележи 21 март- Светскиот ден посветен на лицата со Даунов синдром. Оваа година мотото е „Мојот глас моја заедница”.

Носете шарени чорапи и шарени нокти, денеска е светски ден на Дауновиот синдром

Сакам да кажам - 20.03.2017

Годинашното одбележување на Светскиот ден на Дауновиот синдром во Македонија ќе биде вечерва во Кинотека на Македонија во Скопје, каде ќе се одржат неколку настани под мотото „Мој глас, моја заедница“ (#MyVoiceMyCommunity) – оспособување на луѓето ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Фактор - 20.03.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена нема да остане незаборавена.

Анче Н. Туфекџиева: Јас сум горда мајка на дете со Даунов синдром

Нова ТВ - 19.03.2017

Таа е борец, хероина која успешно се справува со проблемите во општеството и го трасира пат на својата ќерка Верче, девојче со Даунов синдром. Со што се соочуваат овие деца во делот на здравството, имаат ли приоритет при закажување на прегледи.

Облечете шарени чорапи и поддржете ги лицата со Даунов синдром

Република - 19.03.2017

Во Градскиот парк во Скопје вчера се одржа хуманитарна трка за лицата со Даунов синдром на која учестуваа деца со Даунов синдром, нивните семејства и пријатели, но им се придружија и стотина граѓани кои за котизација од 200 денари истрчаа еден ...

„Порака Нова“ од Струга ќе го одбележи Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

Спектра ТВ - 20.03.2017

Центарот за лица со интелектуална попреченост „Порака нова” од Струга и годинава ќе го одбележи 21 март- Светскиот ден посветен на лицата со Даунов синдром. Оваа година мотото е „Мојот глас моја заедница”.

Да ги чуеме и видиме лицата со Даунов синдром: Облечете шарени чорапи и покажете солидарност

Република - 20.03.2017

Годинашното одбележување на Светскиот ден на Дауновиот синдром 21 Март во Македонија ќе биде вечерва во Кинотеката во Скопје, каде ќе се одржат неколку настани под мотото „Мој глас, моја заедница“ (#MyVoiceMyCommunity) – оспособување на луѓето со ...

(Фото) Тие го можат истото како и сите: Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

еМагазин - 20.03.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена нема да остане незаборавена.

Изберете шарен маникир и/или чорапи по повод Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

Фемина - 20.03.2017

Утре светот ќе го одбележи Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Придружете се во одбележувањето, облекувајќи шарени чорапи и лакирајќи ги ноктите шарено. Ајде заедно да му се воодушевуваме на овој шарен свет во кој сите живееме и да ...

Тие го можат истото како и сите!

Идивиди - 20.03.2017

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје.

НАСМЕВКИ НА НИВНИТЕ ЛИЦА: Во Градски парк се трчаше за децата со Даунов синдром (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно - 20.03.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски парк, Скопје. Поддршката која беше дадена нема да остане незаборавена.

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Пулс24 - 20.03.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена нема да остане незаборавена.

Хуманитарна трка за деца со Даунов Синдром

Вечер - 20.03.2017

Стотици луѓе ги обелоденија насмевките на децата со Даунов Синдром за време на хуманитарната трка организирана од Мечувалечки Клуб Ескрим во саботата во Градски Парк, Скопје. Поддршката која беше дадена нема да остане незаборавена Пред сите присутни ...