TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Над 220 луѓе беа повредени во протестите во Венецуела (ВИДЕО)

Стандард - 21.04.2017

Најмалку 223 лица настрадаа при антивладините протести во четвртокот во Венецуела, соопштија претставници на опозицискиот „Блок на демократското единство“, кој го контролира парламентот, цитирани од агенциите.

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

Канал 77 - 21.04.2017

­ Најмалку 223 луѓе се повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела – соопшти опозицискиот Блок за демократско единство. Според опозициски претставници, во протестите што се одржаа на 19 и 20 април приведени се 585 лица.

Мадуро заплени фабрика на „Џенерал Моторс“

Макфакс - 20.04.2017

Властите на Венецуела заплениле фабрика на „ Џенерал моторс“ во оваа земја, неочекуван потег што може да има за цел оттргнување на вниманието од големите протести против претседателот Николас Мадуро, во кои има повеќе загинати лица.

Венецуела ја заплени фабриката на General Motors

Automedia - 20.04.2017

Властите во Венецуела ја запленија локалната фабрика на американскиот производител на автомобили General Motors. Државата се наоѓа во тешка економска криза, милиони граѓани протестираат против претседателот.

Стотици илјади демонстранти, судири и три жртви во Венецуела

Слободен Печат - 20.04.2017

Стотици илјади завчера излегле на „Мајката на сите протести“ против непопуларниот левичарски претседател Николас Мадуро. Најмалку три лица загинале од истрели, десетици биле повредени, а стотици биле уапсени на огромните антивладини демонстрации во ...

Жестоки протести во Венецуела, најмалку тројца загинати

Кајгана - 20.04.2017

Најмалку тројца загинати во насилните протести во Венецуела против владата на претседателот Николас Мадуро. На улиците излегоа стотици илјади демонстранти незадоволни од работата на власта и условите за живот.

Трета жртва на протестите во Венецуела

МРТ - 20.04.2017

Демонстрантите бараат нови избори и ослободување на опозициските политичари. Три лица загинаа на протестите во Венецуела против владата на претседателот Николас Мадуро. Уапсени се над 400 луѓе.

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

Сител - 21.04.2017

Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за демократско единство. Според опозициски претставници, во протестите што се одржаа на 19 и 20 април приведени се 585 лица.

Жестоките протести во Венецуела со жртви

Deutsche Welle - 20.04.2017

Демонстрациите на опозицијата против претседателот Мадуро, најавени како „мајка на сите демонстрации“, на улиците извадија стотици илјади луѓе. Протестите продолжуваат и денеска. „Мајката на сите демонстрации“ во Каракас заврши со жестоки судири ...

Три жртви на протестите во Венецуела, се најавуваат нови - помасовни

24 Вести - 20.04.2017

Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, а опозициската партија за денска најавува нови помасовни протести против претседателот Николас Мадуро. На демонстрациите одржани вчера убиено е седумнаесетгодишно момче и дваесет и ...

Тројца загинати на анти-владините протести во Венецуела

Радио МОФ - 20.04.2017

Најмалку тројца луѓе го загубија животот на протестите во Венецуела против владата на Претседателот Николас Мадуро. Застрелани биле тинејџер во главниот град Каракас и жена од Сан Кристобал во близина на границата со Колумбија, додека убиен е и ...

Крвави протести во Венецуела - има загинати

Канал5 - 20.04.2017

Најмалку тројца загинаа, а 40-ина се повредени за време на синоќешните големи протести против претседателот на Венецуела Николас Мадуро, одржани во повеќе градови. Момче било застрелано во главата во главниот град Каракас, а жена убиена во градот ...

Отстрел на студентите кои протестираат во Венецуела: Милион луѓе на улиците против претседателот, убиени 8 лица!

Точка - 20.04.2017

Претставниците на опозициските партии во Венецуела, за денес најавиле нови масовни протести, зголемувајќи го влогот во нивното настојување да турне претседателот Николас Мадуро. "На протестите вчера бевме милион.

Тешки судири меѓу демонстрантите и полицијата во Венецуела

Стандард - 20.04.2017

Масовните протести против диктатурата во најава во Венецуела доведоа до тешки судири меѓу демонстрантите и полицијата, пренесоа светските агенции. Незадоволството е против венецуелскиот претседател Николас Мадуро.

Трета жртва на протестите во Венецуела

Телевизија Нова - 20.04.2017

Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно момче беше засгрелано од страна на провладини паравоени формации. Според изјавите на луѓе кои тврдат дека го однеле момчето во болница, тоа тргнало да игра ...

Венецуелците на улица масовно протестираат против Мадуро (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.04.2017

Опозицијата во Венецуела денес почна „мајка на сите протести“ на кој го обвинува претседателот Николас Мадуро за дикакторски методи во задушувањето на незадоволството на народот поради длабоката економска криза, а светските агенции пренесуваат дека ...

Венецуела се подготвува за „мајката на сите демонстрации“

Deutsche Welle - 19.04.2017

По опозицијата, и владата најави големи демонстрации - за истиот ден. Приврзаниците на двата табора денеска би можеле да се сретнат во Каракас. Дали полицијата ќе се обиде да спречи судири, е големо прашање.

Крвави протести во Венецуела, Мадуро ја вади војската на улица

Актуелно24 - 20.04.2017

Полицијата употреби солзавец, при што според тврдењата на опозицијата еден млад човек бил застрелан во главата. Овие демонстрации се дел од серијата протести што започнаа во почетокот на април,кои го предизвикаа претседателот Мадуро во понеделникот ...

„Про “ и „контра“ владини протести во Каракас, застрелано едно момче

Телевизија Нова - 19.04.2017

Едно младо момче денеска е погодено во глава во текот на антивладините демонстрации во Каракас, наведоа двајца сведоци на инцидентот, јавија британските медиуми. Во текот на опозицискиот марш, во западниот дел на престолнината Каракас, Националната ...

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

+инфо - 21.04.2017

Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за демократско единство. Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за ...

Три жртви на синоќешните протести во Венецуела

Нетпрес - 20.04.2017

Најмалку тројца загинаа, а 40-ина се повредени за време на синоќешните големи протести против претседателот на Венецуела Николас Мадуро, одржани во повеќе градови. Момче било застрелано во главата во главниот град Каракас, а жена убиена во градот ...

Трета жртва на протестите во Венецуела

+инфо - 20.04.2017

Повеќе од 400 луѓе се уапсени на вчерашните протести во Венецуела, а според некои локални медиуми повредени се најмалку 42 лица. Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно момче беше засгрелано од ...

ЗАСТРЕЛАНО ЕДНО МОМЧЕ: Крвави „про “ и „контра“ владини протести во Каракас (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 20.04.2017

Противниците на претседателот Николас Мадуро ги повикаа граѓаните на Венецуела денеска да излезат на улиците и да им се придружат во акцијата која ја нарекоа „мајка на сите маршеви“ против социјалистичкиот лидер Едно младо момче вчера беше погодено ...

Над 220 повредени во антивладините протести во Венецуела...

Н.Македонија - 21.04.2017

Над 220 повредени во антивладините протести во Венецуела Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за демократско единство.

Трета жртва на протестите во Венецуела...

Н.Македонија - 20.04.2017

Трета жртва на протестите во Венецуела Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно момче беше засгрелано од страна на провладини паравоени формации.

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

А1 On - 21.04.2017

Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за демократско единство. Според опозициски претставници, во протестите што се одржаа на 19 и 20 април приведени се 585 лица.

Трета жртва на протестите во Венецуела

Сител - 20.04.2017

Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно момче беше засгрелано од страна на провладини паравоени формации. Според изјавите на луѓе кои тврдат дека го однеле момчето во болница, тоа тргнало да игра ...

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

Вечер - 21.04.2017

Според опозициски претставници, во протестите што се одржаа на 19 и 20 април приведени се 585 лица. Но, опозицијата најави продолжување на протестите Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти ...

Трета жртва на протестите во Венецуела

Вечер - 20.04.2017

Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно момче беше засгрелано од страна на провладини паравоени формации Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно ...

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

24 Вести - 21.04.2017

Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за демократско единство. Според опозициски претставници, во протестите што се одржаа на 19 и 20 април приведени се 585 лица.

Трета жртва на протестите во Венецуела

Алфа - 20.04.2017

Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно момче беше засгрелано од страна на провладини паравоени формации Билансот на жртвите од протестите во Венецуела достигна три лица, откако вчера 18-годишно ...

Над 220 луѓе повредени во антивладините протести во Венецуела

Либертас - 21.04.2017

Најмалку 223 луѓе беа повредени во вчерашните антивладини протести во Венецуела, соопшти опозицискиот Блок за демократско единство. Според опозициски претставници, во протестите што се одржаа на 19 и 20 април приведени се 585 лица.