TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ели Јаковска потпиша за Бешикташ

Екипа - 14.09.2017

Капитенката на ЖФК СЦ Истатов 2015 и најдобра фудбалерка во македонското првенство, Ели Јаковска, потпиша договор со турскиот клуб Бешикташ и се сели во Турција. Ова е голем трансфер за напаѓачот на „истатовки“, која тргнува по стапките на Наташа ...

Фудбалерката Ели Јаковска потпиша со „Бешикташ“

Репортер - 12.09.2017

Младата фудбалерка Ели Јаковска, која минатата сезона ги бранеше боите на ЖФК „Истатов“ и беше најдобар стрелец на македонскиот женски фудбалски шампион, денеска (12 септември) го стави својот потпис на договорот со ЖФК „Бешикташ“ од Истанбул.