TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Предвидуваме ослободување или намалување на комуналиите за надградба на кат на постоечка куќа

А1 On - 11.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Делчево.

Заев: Ќе го решиме спорот за името и ќе останеме горди Македонци

Фокус - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам, Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп Зоран Заев, лидер на СДСМ. Како што истакна тој, Македонија ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат ...

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

А1 On - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Заев: Да изградиме европско Крушево во европска Македонија

Алфа - 11.10.2017

Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за занаетчиството и поврзување со селата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од вечерашниот предизборен митинг во Крушево. Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за ...

Заев: Изборите в недела ќе бидат новиот 11 Октомври за Прилеп и за Македонија

Мета - 11.10.2017

Кога на секого му е јасно дека Никола Груевски е минато недозволиво е Прилеп да остане неосвестен. Прилеп прв се освестил кога требало, тука пукнала првата пушка, затоа 15 октомври ќе биде новиот 11 Октомври за Прилеп и за Македонија, јас сум убеден ...

(ВИДЕО) Заев: Крушево кај ти се младите? Приклучете се, режимот завршува – носиме живот за сите

А1 On - 11.10.2017

Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Заев: Крушево, кај ти се младите? Ви ветувам, правда ќе има во Македонија (ВИДЕО)

Стандард - 11.10.2017

„Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите“, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Митинг на СДСМ во Струмица

Алсат-М - 11.10.2017

СДСМ ја претстави политичката програма за општина Струмица, каде оваа партија го кандидира Коста Јаневски. Овој кандидат вети 20 капитални проекти и 100 мали, вклучувајќи и детски градинки, домови за стари лица, улици и патишта, модернизација на ...

Заев од Радовиш: Нашата Македонија отвори ново поглавје, ајде да ги завршиме промените!

Слободен Печат - 11.10.2017

На синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Радовиш, претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги повика граѓаните да ги заокружат промените и да ја дозавршат работата до крај за секаде да се почувствуваат промените. „Македонија отвори ново поглавје.

Груевски: Новата ера ќе донесе нови работни места

Локално - 11.10.2017

Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 проценти, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва на митингот во Делчево.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Локално - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Заев: Да изградиме европско Крушево во европска Македонија

Вечер - 11.10.2017

Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за занаетчиството и поврзување со селата, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев од вечерашниот предизборен митинг во Крушево. Развој на инфраструктурата, задржување на младите, поддршка за ...

Заев: Крушево кај ти се младите? Приклучете се, режимот завршува – носиме живот за сите

Локално - 11.10.2017

Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – ветеното ќе се исполни

А1 On - 11.10.2017

Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Заев: Македонија треба да отвори ново поглавје, што ќе донесе живот за сите

+инфо - 10.10.2017

Доста не делеа по сите основи. Конечно Македонија здружена сплотена со изградени пријателство во целиот свет чекори напред, порача Заев. Македонија треба да отвори ново поглавје кое ќе донесе живот за сите граѓани, да има повисоки плати, да се ...

Заев: Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот...

Н.Македонија - 10.10.2017

Заев:Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот Карванот на коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва оддржа митинг во Струмица на кој лидерот на СДСМ Зоран Заев најави отворање на посебна паралелна сообраќајна лента на Валандовско брдо, ...

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и со Валандово, субвенциите ќе растат...

Н.Македонија - 10.10.2017

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и со Валандово, субвенциите ќе растат Го враќаме животот во Македонија, но цело ќе биде се кога ќе се случи животот во сите општини во Македонија. Конче лани во декември победи, овој пат очекувам работата да се ...

Заев од Радовиш: Груевски е навистина минато свршено време

Макфакс - 11.10.2017

На синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Радовиш, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека Никола Груевски е веќе минато и дека веќе никогаш нема да се врати на власт. „Македонија отвори ново поглавје.

СДСМ на митинзи во Радовиш и Струмица

Канал5 - 10.10.2017

Централниот карван на СДСМ „За живот во Македонија“ вечерва на митинзи во Радовиш и Струмица ...

Јаневски: Струмица е најпрогресивната општина во Македонија

Фокус - 10.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Коста Јаневски, денеска од митингот во Струмица рече дека неговата општина е најпрогресивната општина во Македонија. -Теророт и хаосот во Македонија е минато и никогаш нема да се повтори.

ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Гевгелија

Алсат-М - 10.10.2017

ВМРО – ДПМНЕ за време на митингот во Гевгелија вети изградба на западниот булевар во градот за тешки возила, со цел олеснување на сообраќајот, како и посебни места за изградба на нови куќи каде општината ќе ги определи парцелите.

Струмица го напушта Заев: СДСМ носи автобуси на митингот за да покаже гужва (ФОТО)

Курир - 10.10.2017

Далеку под очекувањата е посетеноста на вечерашниот митинг на СДСМ во Струмица, поради што на струмичките улици можат да се забележат автобуси кои носат луѓе за Заев да може да покаже гужва во сопственипот град.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е гаранција за силна држава

МРТ - 10.10.2017

Коалицијата „За подобра Македонија“ на митинзи во Гази Баба и во Шуто Оризари, откако се претстави пред жителите на Валандово и на Гевгелија. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски рече дека на 15-ти октомври се решава дали ќе почне нова ера во ...

ЛИ2017/Груевски: На 15 октомври се решава дали ќе почне нова ера во Македонија, или ќе продолжи слободното паѓање

Либертас - 10.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Гевгелија истакна дека граѓаните 15-ти октомври ќе одлучат дали ќе продолжи слободното паѓање или тоа ќе биде сопрено и ќе почне новата ера во Македонија.

Роденденот на Заев

Слободен Печат - 10.10.2017

Освен со една скромна честитка од говорницата и со едно краткотрајно скандирање, митингот во Скопје не беше злоупотребен за прослава на роденденот на премиерот. Тоа е вистината. Бранко Героски Да бидам искрен, бев и јас загрижен поради совпаѓањето ...

Вечерва Струмица е на нозе – голем сенароден митинг на СДСМ и Зоран Заев!

Sky - 10.10.2017

Централниот караван на СДСМ и коалицијата денеска е со граѓаните на Конче, Босилово, Ново Село, Василево, Радовиш и Струмица. Денеска со почеток во 20:30 часот, на Плоштадот во Струмица , ќе се одржи Централниот митинг на СДСМ и коалицијата, каде ќе ...

Груевски: Новата ера ќе донесе 150.000 нови работни места во Македонија

+инфо - 11.10.2017

Митингот во Делчево започна со едноминуто молчење поради несреќата во која вчера пред Делчево загина тричлено младо семејство. Новата ера ќе донесе 150 илјади нови работни места во Македонија во наредната декада и пад на невработеноста под 10 ...

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

+инфо - 11.10.2017

Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди Македонци. Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ ...

Заев: Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор?

Sky - 11.10.2017

-Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Поенти од митинзи: Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – ветеното ...

Локално - 11.10.2017

– Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Заев: Македонија треба да отвори ново поглавје, што ќе донесе живот за сите...

Н.Македонија - 10.10.2017

Заев: Македонија треба да отвори ново поглавје, што ќе донесе живот за сите Македонија треба да отвори ново поглавје кое ќе донесе живот за сите граѓани, да има повисоки плати, да се обезбеди работа за младите, но и да има живот во театрите, да ...

Заев: Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот

+инфо - 10.10.2017

Заев пред струмичани додаде дека завршува времето кога централната власт, како што рече, била маќеа за Струмица. Карванот на коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва оддржа митинг во Струмица на кој лидерот на СДСМ Зоран Заев најави отворање на ...

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и Валандово, субвенциите ќе растат, земјиштето  ќе се дава на вистинските ...

Бриф - 11.10.2017

Го враќаме животот во Македонија, но цело ќе биде се кога ќе се случи животот во сите општини во Македонија. Конче лани во декември победи, овој пат очекувам работата да се заврши во првиот круг, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната ...

Груевски е навистина минато свршено време, вели Заев

Sky - 11.10.2017

На синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Радовиш, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека Никола Груевски е веќе минато и дека веќе никогаш нема да се врати на власт. „Македонија отвори ново поглавје.

Струмица го напушта Заев: СДСМ носи автобуси на митингот за да покаже масовност (ФОТО)

Република - 10.10.2017

СДСМ и Зоран Заев се соочени со пораз во неговата Струмива на претстојните локални избори. Токму поради ова, Заев и СДСМ мора да носат автобуси со луѓе за да покажат масовност на вечерашниот митинг.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Стандард - 11.10.2017

„Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ“, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Заев ги повика младите да не си одат од Крушево

Макфакс - 11.10.2017

-Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – Ветеното ќе се исполни

ТВ21 - 11.10.2017

Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Заев: Доста ни е од делби и поделби, преку глава ни е од антагонизам и непријателство

А1 On - 10.10.2017

Македонија треба да отвори ново поглавје кое ќе донесе живот за сите граѓани, да има повисоки плати, да се обезбеди работа за младите, но и да има живот во театрите, да бидат полни трибините и спортските сали, порача вечерва лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев: Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот

А1 On - 10.10.2017

Карванот на коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва оддржа митинг во Струмица на кој лидерот на СДСМ Зоран Заев најави отворање на посебна паралелна сообраќајна лента на Валандовско брдо, каде во иднина ќе има целосно двојно насочен сообраќај ...

Заев: Конче ќе го поврземе со Струмица и Валандово, субвенциите ќе растат

Слободен Печат - 11.10.2017

Го враќаме животот во Македонија, но цело ќе биде се кога ќе се случи животот во сите општини во Македонија. Конче лани во декември победи, овој пат очекувам работата да се заврши во првиот круг, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната ...

Струмица го напушта Заев: СДСМ носи автобуси на митингот за да покаже гужва (ФОТО)

Маркукуле - 11.10.2017

СДСМ и Зоран Заев се соочени со пораз во неговата Струмива на претстојните локални избори. Токму поради ова, Заев и СДСМ мора да носат автобуси со луѓе за да покажат масовност на вечерашниот митинг.

(ВИДЕО) Заев: Не влече Крушево и по зимата и по Тоше, да го вратиме животот во градот

Бриф - 11.10.2017

– Крушево кај ти се младите, кај ти е детскиот џагор, кај се кројачите, казанџиите, локумџиите. Режимот завршува во Крушево, приклучете се, носиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Крушево.

Поенти од митинзи: Заев – Струмица ќе биде модерен град, Груевски – Размислуваме 10 години однапред, Ахмети – ветеното ...

Телевизија Нова - 11.10.2017

Партиските лидери и кандидатите за градоначалници на синоќешните митинзи упатија различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на локалните избори на 15 октомври. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на митингот во Струмица најави ...

Заев од Радовиш: Македонија треба да отвори ново поглавје

Стандард - 10.10.2017

Македонија треба да отвори ново поглавје кое ќе донесе живот за сите граѓани, да има повисоки плати, да се обезбеди работа за младите, но и да има живот во театрите, да бидат полни трибините и спортските сали, порача вечерва лидерот на СДСМ Зоран ...

Заев: Струмица ќе биде модерен град поврзан со светот

Слободен Печат - 11.10.2017

Карванот на коалицијата „За живот во Македонија“ вечерва оддржа митинг во Струмица на кој лидерот на СДСМ Зоран Заев најави отворање на посебна паралелна сообраќајна лента на Валандовско брдо, каде во иднина ќе има целосно двојно насочен сообраќај ...