TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Смртта на фудбалерот го потресе светот: Вчера го водеше тимот до победа, никој не знае што се случи!

Спортски - 20.03.2017

Ирскиот фудбал е завиен во црно после изненадната смрт на 27-годишниот капитен на Дери Сити, Рајам МекБрајд. Дефанзивецот на еден од најдобрите ирски клубови, почина ненадејно во неделата во својот дом, само еден ден откако капитенски го предводеше ...

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

Макфакс - 20.03.2017

Капитенот на ирскиот фудбалски клуб Дери Сири Рајан МекБрид, ненадејно почина на 27 годишна возраст, објави Ирскиот фудбалски сојуз. МекБрид починал во својот дом, а причината за смртта не е позната.

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

SportMedia - 20.03.2017

Капитенот на Дери Сити, Рајан Мек-Брајд ненадејно почина на 27 години. Дефанзивецот бил пронајден мртов во својот дом. Засега не се познати причините за смртта. Ирската федерација изрази сочувство до семејството на фудбалерот.

Ирска во шок, капитенот на Дери сити почина на 27 години

Екипа - 20.03.2017

Фановите на ирскиот клуб Дери сити се соочуваат со шок, откако дознаа дека нивниот капитен Рајан Мекбрајд почина на само 27 години. Причината за смртта засега останува непозната, но фудбалерот бил пронајден во неговата соба вчера во попладневните ...

Трагичен крај на ирски фудбалер!

СуперСпорт - 20.03.2017

Ирска е во шок по тажните вести… Рајан МекБрејд беше капитен на Дери Сити и легенда на тимот, а имаше само 27 години и навивачите го сакаа поради неговата борбеност и верност на клубот. Пред 2 години стана капитен и лидер на тимот.

Ирска завиена во црно: Неочекувана смрт на капитен на еден прволигаш

Gol.mk - 20.03.2017

Лоши вести доаѓаат од Ирска, каде целата земја е потресена од изненадувачката смрт на капитенот на екипата на Дери Сити, Рајан МекБрајд. Just got delivered some absolutely devasting news Derry City Captain Ryan McBride has sadley passed away.

Трагедија ја потресе Ирска: Пред два дена го водеше тимот до победа, вчера почина!

Спортклуб - 20.03.2017

Ирскиот фудбал е завиен во црно по трагедијата што се случи во текот на вчерашниот ден. Капитенот на еден од најдобрите тамошни клубови Дери Сити, Рајан Мекбрајд починал во својот дом на 27-годишна возраст, само еден ден откако го водеше својот тим ...

Смртта на фудбалерот го потресе светот: Вчера го водеше тимот до победа, никој не знае што се случи!

Таратур - 20.03.2017

Ирскиот фудбал е завиен во црно после изненадната смрт на 27-годишниот капитен на Дери Сити, Рајам МекБрајд. Дефанзивецот на еден од најдобрите ирски клубови, почина ненадејно во неделата во својот дом, само еден ден откако капитенски го предводеше ...

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

Кајгана - 20.03.2017

Капитенот на ирскиот фудбалски клуб Дери Сити, Рајан МекБрајд, ненадејно почина на 27-годишна возраст, објави Ирскиот фудбалски сојуз. МекБрајд починал во својот дом, а причината за смртта не е позната.

Ирска жали, капитенот на Дери Сити ненадејно почина

Република - 20.03.2017

Лоши вести доаѓаат од Ирска, каде целата земја е потресена од изненадувачката смрт на капитенот на екипата на Дери Сити, Рајан МекБрајд. Тој имаше само 27 години, а за екипата одигра 131 натпревар и постигна 9 гола.