TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меркел си стои на изјавата за прислушувањето

Deutsche Welle - 17.02.2017

„Прислушување на пријатели, тоа никако не оди!“, изјави канцеларката Меркел за шпионирањето од страна на САД во Германија. Колку е оваа реченица веродостојна? Ангела Меркел, најверојатно последниот сведок сослушан од Истражната комисија на ...

Викиликс: ЦИА собирала информации за претседателските избори во Франција во 2012 година

+инфо - 17.02.2017

мерикански медиуми јавуваат дека во тој случај станува збор за стандардно собирање информации. ЦИА побарала од своите агенти да соберат информации за претседателските избори во Франција во 2012 година, се наведува во документ објавен од Викиликс.

Викиликс: ЦИА ги шпионирала француските партии за време на изборите во 2012-та

МРТ - 17.02.2017

Документите до кои стигнала меѓународната непрофитна организација покажуваат и дека сите главни партии имале шпиони во Централната разузнавачка агенција. Викиликс објави дека ЦИА ги шпионирала и прислушувала сите водечки француски партии за време на ...

Викиликс: ЦИА ги шпионирала претседателските избори во Франција

Макфакс - 17.02.2017

ЦИА добила налог да собира информации пред претседателските избори во Франција во 2012 година, открива Викиликс и објави три доверливи налози за шпионирање. Шпипнирањето треало седум месеци, пренесува RT.

ЦИА собирала информации за претседателски избори во Франција...

Н.Македонија - 17.02.2017

ЦИА собирала информации за претседателските избори во Франција во 2012 година ЦИА побарала од своите агенти да соберат информации за претседателските избори во Франција во 2012 година, се наведува во документ објавен од Викиликс.

Викиликс: ЦИА ги шпионирала претседателските избори во Франција

Република - 17.02.2017

ЦИА добила налог да собира информации пред претседателските избори во Франција во 2012 година, открива Викиликс и објави три доверливи налози за шпионирање. Шпипнирањето треало седум месеци, пренесува RT.

Меркел сведочи за скандалот со прислушувањето

Deutsche Welle - 16.02.2017

Канцеларката Меркел е веројатно последниот сведок кој ќе се појави пред Истражната парламентарна комисија за аферата со прислушувањето од страна на тајните служби. Во фокусот е една позната реченица на Меркел.

Меркел ќе биде испрашувана во Бундестагот за американското прислушување

Стандард - 16.02.2017

Германскиот канцелар Ангела Меркел ќе биде сослушана денеска од парламентарната комисија, која ја истражува аферата со прислушувањето на политичари и партии во Германија од американското разузнавање.

Меркел сведок во истрагата за американското шпионирање во Германија

еМагазин - 16.02.2017

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска сведочеше пред парламентарната комисија на Бундестагот која што го испитува американското прислушување во Германија и активностите на германските разузнавачки служби, јавува дописникот на МИА од Берлин.

Викиликс: ЦИА собирала информации за претседателските избори во Франција во 2012 година

Телевизија Нова - 17.02.2017

ЦИА побарала од своите агенти да соберат информации за претседателските избори во Франција во 2012 година, се наведува во документ објавен од Викиликс. Документот е на седум страници со докази дека шпионската централа барала внатрешни информации ...

Викиликс: ЦИА ги шпионирала претседателските избори во Франција

Кајгана - 17.02.2017

ЦИА добила налог да собира информации пред претседателските избори во Франција во 2012 година, открива Викиликс. Шпипнирањето треало седум месеци, пренесува RT. Документите покажуваат дека сите главни политички партии имале инфилтрирани шпиони на ...

Меркел ќе сведочи за скандалот со прислушувањето

Канал 77 - 16.02.2017

Со третиот канцеларски мандат на Меркел тесно се поврзани два цитата. Едната реченица е искажана летото 2015-та и таа требаше да покаже увереност со оглед на големиот број бегалци: „Ќе успееме“.

Меркел сведок во истрагата за американското шпионирање во Германија

А1 On - 16.02.2017

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска сведочеше пред парламентарната комисија на Бундестагот која што го испитува американското прислушување во Германија и активностите на германските разузнавачки служби, јавува дописникот на МИА од Берлин.

ЦИА собирала информации за претседателските избори во Франција во 2012 година

Идивиди - 17.02.2017

Лондон, 17 февруари 2017 (МИА) – ЦИА побарала од своите агенти да соберат информации за претседателските избори во Франција во 2012 година, се наведува во документ објавен од Викиликс. Документот е на седум страници со докази дека шпионската ...

Викиликс: ЦИА ги шпионирала претседателските избори во Франција

Точка - 17.02.2017

ЦИА добила налог да собира информации пред претседателските избори во Франција во 2012 година, открива Викиликс и објави три доверливи налози за шпионирање. Шпионирањето треало седум месеци, пренесува RT.

Меркел сведок во истрагата за американското шпионирање во Германија

Сител - 16.02.2017

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска сведочеше пред парламентарната комисија на Бундестагот која што го испитува американското прислушување во Германија и активностите на германските разузнавачки служби, јавува дописникот на МИА од Берлин.

Викиликс: ЦИА собирала информации за изборите во Франција во 2012 година

А1 On - 17.02.2017

ЦИА побарала од своите агенти да соберат информации за претседателските избори во Франција во 2012 година, се наведува во документ објавен од Викиликс. Документот е на седум страници со докази дека шпионската централа барала внатрешни информации ...

Меркел сведок во истрагата за американското шпионирање во Германија

+инфо - 16.02.2017

Меркел, според нејзиното сведочење, првпат слушнала за активностите на БНД поврзани со НСА во март 2015 година. Германската канцеларка Ангела Меркел денеска сведочеше пред парламентарната комисија на Бундестагот која што го испитува американското ...

Викиликс: ЦИА собирала информации за изборите во Франција во 2012 година

Локално - 17.02.2017

ЦИА побарала од своите агенти да соберат информации за претседателските избори во Франција во 2012 година, се наведува во документ објавен од Викиликс. Документот е на седум страници со докази дека шпионската централа барала внатрешни информации ...

Меркел сведок во истрагата за американското шпионирање во Германија

Идивиди - 16.02.2017

Берлин, 16 февруари 2017 (МИА) - Германската канцеларка Ангела Меркел денеска сведочеше пред парламентарната комисија на Бундестагот која што го испитува американското прислушување во Германија и активностите на германските разузнавачки служби, ...