TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

1,2 милиони книги во ентериерна фантазија – библиотека од која запира здивот

Таратур - 14.11.2017

Дури и оние кои одбегнуваат да читаат книги во библиотечните читални, во оваа библиотека сигурно би заглавиле со денови, бидејќи сама по себе таа е вистински исклучок од оној стереотип за поимањето на библиотеките како ентериерен простор.

Погледнете како изгледа најубавата библиотека во светот

Ladybook - 14.11.2017

Поголемиот дел од луѓето не сакаат некој да ги гледа додека читаат книга, но со сигурност би направиле исклучок доколку би имате можност да ја посетат оваа неверојатна библиотека во Кина! Откако ќе ги погледнете фотографиите со сигурност ќе се ...

Рај за библиофили: Фасцинантна библиотека со 1,2 милиони книги која одзема здив

Фемина - 14.11.2017

Новоотворена библиотека во Кина ги привлекува љубителите на пишаниот збор и ги мотивира да посакаат да скокнат од кревет и да одлетаат во градот Тјенцин, каде е сместено ова рајско место за библиофили.

Кина има футуристичка библиотека со 1.2 милион книги

365 - 14.11.2017

Холандската дизајн компанија MVRDV и порано си има играно со експериментални структури, но од неодамна (1 октомври) ни даде една од најуникатните библиотеки на светот – Tianjin Binhai Library, во Тианџин, на северниот брег на Кина.

Мега библиотека во Кина која располага со 1,2 милиони книги

КадеВечер - 14.11.2017

Никој не би сакал да биде забележан додека чита книга, но кога станува збор за новата библиотека во Кина ќе направите исклучок, бидејќи како што можете да погледнете подолу, неверојатната градба има сферичен аудиториум во средината кој изгледа како ...

Неверојатна библиотека во Кина со футуристички дизајн

Кафе пауза - 14.11.2017

Оваа неверојатна библиотека има 5 ката и се наоѓа Тијанџин, Кина. Библиотеката е дизајнирана од холандската компанија MVRDV во соработка со Институтот за урбано планирање и дизајнирање на Тијанџин.

Во Кина е отворена библиотека која ќе ви го одземе здивот

Среќа.mk - 14.11.2017

Во Кина е отворена библиотека со неверојатни 1,2 милиони книги, а внатрешноста ќе ви го одземе здивот. Оваа конструкција изгледа неверојатно со сферичен аудиториум во центарот на билблиотеката, со што се потсетува на големо око.

Кина отвори библиотека со 1,2 милион книги и со дизајн што ќе ви го одземе здивот

Факултети - 14.11.2017

Фото: MVRDV Никој не сака да го гледаат додека чита книга, меѓутоа, подготвени сме да направиме исклучок ако тоа значи дека ќе можеме да ја посетиме оваа нова библиотека во Кина. Библиотеката има неверојатна структура и гигантски сферичен аудиториум ...

Фото и Видео: Во Кина се отвори библиотека која располага со 1,2 милиони книги, а нејзиниот интериер ќе ве остави без ...

Точка - 13.11.2017

Никој не би сакал да биде забележан додека чита книга, но кога станува збор за новата библиотека во Кина ќе направите исклучок, бидејќи како што можете да погледнете подолу, неверојатната градба има сферичен аудиториум во средината кој изгледа како ...

Отворена најубавата библиотека со 1,2 милиони книги

Кајгана - 13.11.2017

Можеби не сакате да ве гледаат додека читате книга во библиотека, но за оваа ќе направите иклучок. Новата библиотека во културната област Бинхаи во Тијанѓин, Кина е убавица што се протега на пет ката со џиновски сферичен аудиториум во средината, што ...

Кина ја отвори најубавата библиотека во светот со 1,2 милиони книги на полиците

Црнобело - 13.11.2017

Сместена во културниот округ Бинхај во Тијанџин, Кина официјално ја има најубавата библиотека која светот некогаш ја видел. Се простира на 34,000 метри квадратни и на нејзините полици може да се наредат точно 1,2 милиони книги.