TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напад со автомобил во Франција: Три лица повредени, едно е во критична состојба

Макфакс - 10.11.2017

Три лица се повредени, а едно е во критична состојба по нападот во Тулуза, соопшти претставник на Министерството за внатрешни работи на Франција. Нападот се случи пред колеџ во предградие на Тулуза, кога 28 годишен маж намерно со автомобил влетал во ...

Напад со автомобил во Франција: Три лица потешко повредени

Макфакс - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени откако 28 годишен маж пред колеџ во предградие на Тулуза, Франција, намерно со автомобил влетал во група пешаци. Агенциите јавуваат дека меѓу повредените се дваесет и три годишна жена и двајца мажи на возраст од 22 ...

Напад со автомобил во Франција: Три лица повредени, еден во критична состојба

Точка - 11.11.2017

Три лица се повредени, а еден е во критична состојба по нападот во Тулуза, соопшти претставник на Министерството за внатрешни работи на Франција. Нападот се случи пред колеџ во предградие на Тулуза, кога 28 годишен маж намерно со автомобил влетал во ...

Напад со автомобил во Франција: Три лица потешко повредени

Sky - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени откако 28 годишен маж пред колеџ во предградие на Тулуза, Франција, намерно со автомобил влетал во група пешаци. Агенциите јавуваат дека меѓу повредените се дваесет и три годишна жена и двајца мажи на возраст од 22 ...

Напад со автомобил во Франција: Три лица потешко повредени

Вечер - 10.11.2017

Најмалку три лица се повредени откако 28 годишен маж пред колеџ во предградие на Тулуза, Франција, намерно со автомобил влетал во група пешаци. Агенциите јавуваат дека возилото удрило во кинески студенти, а меѓу повредените се дваесет и три годишна ...