TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изгореа бараки на Институтот за политички науки и Заводот за урбанизам

Нова ТВ - 21.04.2017

Во голем пожар претпладнево изгореа бараките во кои се сместени Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања и уште неколку празни објекти во нивна близина.

Ветерот го разгорува пожарот во бараките во Карпош (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 21.04.2017

Силниот ветар што дува во Скопје им ја отежнува работата на големиот број пожарникари што го гаснат пожарот што ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко-правни истражувања наспроти бензинската пумпа Макпетрол ...

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

+инфо - 21.04.2017

Пајак службата ги крева возилата кои се паркирани во близина на пожарот. Три напуштени бараки кои се наоѓаат во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, се во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град ...

Нема опасност од експлозија, пожарот локализиран...

Н.Македонија - 21.04.2017

Нема опасност од експлозија, пожарот локализиран Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица, потврди командантот на Бригадата за противпожарна заштита ...

Голем пожар во Карпош

Макфакс - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кои се наоѓаат во близина на СУЦ „Здравко Цветковски“. Пожарот зема замав и е видлив на поголема далечина. Учениците од училиштето беа евакуирани, а постои опасност од експлозија затоа што во бараките се сместени цистерни ...

Нема опасност од експлозија од пожарот во Карпош...

Н.Македонија - 21.04.2017

Нема опасност од експлозија од пожарот во Карпош Нема опасност од експлозија, а пожарот наскоро ќе биде локализиран, потврди првиот командир на противпожарната единица Ѕвонко Томески откако избувна пожар во бараките на Институтот за социолошки и ...

Горат бараките на Заводот за урбанизам и архитектура во скопје

Сакам да кажам - 21.04.2017

Голем пожар ги зафати бараките до средното училиште „Здравко Цветковски“ спроти бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош. Се работи за објекти на Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за ...

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА: Полицијата ги отстранува луѓето, во близина има и довод за гас (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 21.04.2017

Дополнителен товар за пожарникарите е и силниот ветер кој уште толку го разнесува и го засилува огнот Поради опасност од експлозија, полицијата бргу ги отстрани луѓето што се насобраа покрај старата голема барака во скопската населба Карпош, која ...

Гори барака во близина на ГУЦ

+инфо - 21.04.2017

Неофицијално, во бараката е сместен Институтот за социолошки и правно политички науки. Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град ...

Нема повредени во пожарот во Карпош, огнот го локализираа 40 пожарникари

Република - 21.04.2017

40 пожарникари го гаснеле пожарот кој избувна денска и ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош. Гореле три бараки на кои веднаш било интервенирано, со цел да се ...

Голем пожар во Скопје (видео)

Канал5 - 21.04.2017

Горат бараки во Карпош 3 Изби пожар на булеварот Партизански Одреди во бараките во кои е сместени Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош.

Видео: Пожар во Институтот за социолошки истражувања

Фокус - 21.04.2017

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам. Пожарот во моментот се уште е во полн ек и испушта голем чад кој може да се види и од поголема далечина.

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите: Детали за пожарот во Карпош

Press24 - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ: Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 21.04.2017

Голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во близина на Средното градежно гимназиско училиште „3дравко Цветковски“ Стари бараки се зафатени од големи пламени јазици, ...

Страшен пожар во Скопје

Panika.be - 21.04.2017

Во скопската населба Карпош 3 избувна страшен пожар. Противпожарната екипа сеуште се бори со пожарот. *Видео: Игор Каспер ...

Пожар беснее во Карпош

ТВ21 - 21.04.2017

Пожар изби во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот „Партизански одреди“, пренесе Курир . За сега, не се познати причините за ...

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Сител - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Се локализира пожарот во скопски Карпош (Галерија)

Република - 21.04.2017

Пожарот кој ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, се локализира. Пожарните екипи мака мачат со ветерот и контролираат огнот да не се прошири.

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“...

Н.Македонија - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“ Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е ...

Голем пожар кај средното училиште „Здравко Цветковски“

Позитив.мк - 21.04.2017

Пожар избил во бараките кај скопското СУГС „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“. Противпожарни екипи се обидуваат да го изгасат пожарот кој целосно ги зафатил бараките.

ВИДЕО: Голем пожар во Карпош, се слушаат сирени - еве што се случува

Press24 - 21.04.2017

Голем пожар изби денеска во близина на ГУЦ во скопски Карпош. Гори објект во близина на градежното училиште, а очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот.

Пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“

МРТ - 21.04.2017

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и ...

(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

Фактор - 21.04.2017

Пожар беснее во скопски Карпош во близина на ГУЦ. Според пишувањата на медиумите горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош.

Голем пожар беснее во скопски Карпош

Сител - 21.04.2017

Во моментов огромен облак од дим се издига над градската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди. Наскоро повеќе ...

ВИДЕО: Голем пожар беснее во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Либертас - 21.04.2017

Голем пожар изби во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

ГАЛЕРИЈА: Голем пожар кај ГУЦ во скопски Карпош

Press24 - 21.04.2017

Гори објект во близина на градежното училиште. Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Нашиот репортер од терен вели дека на местото пристигнуваат ...

Горат бараки на Партизанска: Постои стравување од експлозија

Телевизија Нова - 21.04.2017

Една барака целосно изгоре, а уште две се зафатени од огнените јазици при пожарот што избувна кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации, бараката којашто целосно изгоре е ...

Голем пожар беснее во скопски Карпош (Видео / Фото)

Република - 21.04.2017

Огромен облак од чад се издига во близина на средното училиште Здравко Цветковски. Сеуште не е познато како настанал пожарот, повеќе информации се очекуваат во текот на ...

Голем пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“ во Карпош

Вечер - 21.04.2017

Во општина Карпош, во близина на средното училиште СГГУГС „Здравко Цветковски"- ГУЦ изби голем пожар. Причината за пожарот сеуште е непозната, ниту дали има повредени. Повеќе детали во текот на ...

ФОТО: Голем пожар беснее во скопски Карпош

Press24 - 21.04.2017

Огромен облак од дим се издига над дградската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди јавуваат очевидци за Press24. Нашата екипа е на терен, наскоро нови ...

Голем пожар на булеварот Партизански одреди – горат бараки

Телевизија Нова - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензиската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Наша екипа се упати на терен. Повеќе детали во вестите во 13 ...

Пожар во бараките до СУГС „Здравко Цветковски“ (ВИДЕО)

Стандард - 21.04.2017

Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје. Засега нема информации од кои причини е избиен ...

Горат бараките на Институтот за социолошки истражувања

Слободен Печат - 21.04.2017

Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град Скопје. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот.

Ветерот го отежнува гасењето на пожарот: Се уште горат бараките на „Партизанска“

Сител - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

ВИДЕО: Изгореа бараките на Институтот за политички науки во Карпош

А1 On - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките на Институтот за политички науки и Заводот за урбанизам на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската ...

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

Курир - 21.04.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

Голем пожар во бараките кај ГУЦ на Партизанска

Мета - 21.04.2017

Голем пожар избил во бараките кај скопското училиште „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди. Противпожарни екипи се на терен и се обидуваат да го изгасат огнот, кој целосно ги зафатил ...

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди

Вечер - 21.04.2017

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски". Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Голем пожар беснее во скопски Карпош

Exclusive.mk - 21.04.2017

Во моментов огромен облак од дим се издига над градската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди. Наскоро повеќе ...

Конечно локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Сител - 21.04.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека пожарот е ...

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Здравство24 - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Алсат-М - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Горат бараки во близина на „Здравко Цветковски“, во училиштето има гасна станица...

Н.Македонија - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“ Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. На булеварот „Осми септември“ сообраќајот е забранет.

Голем пожар на „Партизанска“ во Скопје, изгореа бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ (Фото)

Вест - 21.04.2017

Голем пожар избувнал во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Фото: Д. Перковски Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од пламените.

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Вечер - 21.04.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски" на булеварот „Партизански одреди" е ставен под контрола и нема повредени лица Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека пожарот е ...

Пожар во бараките кај „Здравко Цветковски“ во Карпош

24 Вести - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Голем црн чад над Скопје- изби пожар на булеварот Партизански одреди (ВИДЕО)

МК News - 21.04.2017

Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е зафатено од ...

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“, нема повредени

Телевизија Нова - 21.04.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески изјави дека пожарот е ...

(ВИДЕО) Голем пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

еМагазин - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.