TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА: Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава (ВИДЕО)

Телеграф - 12.01.2017

Веселбата и орото на македонска прослава за Божик во Германија се претворија во тепачка Божикна прослава на наши иселеници во Германија заврши со тепачка меѓу гостите. На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на ...

Македонци во Берлин се испотепале за време на Божиќ

Panika.be - 12.01.2017

Македонски иселеници во Берлин се испотепале на забава по повод Божиќ. Експертите велат дека тепачката била поради политика, односно едните биле за вмро, а другите за сдсм. Во тепачката има настрадано дури и ...

Македонски иселеници во Берлин се степаа на Божиќ

Тера - 12.01.2017

Божиќната прослава на македонските иселеници во Берлин, Германија завршила со тепачка. Поради расправија за политика, иселениците се тепале во ресторанот каде славеле. Дел од нив завршиле и со тешки ...

Од оро до масовна тепачка помеѓу Македонците во Берлин

Кајгана - 12.01.2017

Божиќната прослава на македонските иселеници во Берлин заврши со масовна тепачка. Наводно, две групи на иселеници најпрво се скарале поради различни политички ставови, па започнале ...

(ВИДЕО) ОБНОВЕНО Голема тепачка на нашите иселеници во Германија

За Се - 12.01.2017

На социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои прво се скарале, па се истепале.

Божиќ на нашите иселеници во Германија!Се здрвиле од пиење па се степале за политика! (Видео)

Локално - 12.01.2017

Позната гастарбајтерска приказна. Првин се собрале заедно да слават како земјаци нели , па потоа се напиле и тогаш стандардно доаѓа на ред кој е главен. Погледнете го видеото: Дел од учесниците во тепачката „заработиле“ тешки повреди.

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

Вест - 12.01.2017

Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика, која потоа преминала и во физичка пресметка.

Видео: Масовна тепачка на Македонци на прослава во дијаспората

Позитив.мк - 12.01.2017

На Фејсбук страната МК Дијаспора Европа е објавено видео на кое се гледа масовна тепачка на прослава на Македонци во дијаспората која се случила за време на Божиќните празници, а според непотврдени информации инцидентот е во Берлин.

ВИДЕО: Неверојатно – Тепачка на наши иселеници за Божиќ

За Се - 12.01.2017

Божиќна прослава на нашите иселениви во Берлин, Германија имаше невидено фијаско, односно ор оро стигна до тепачка. Имено, тепачката ја предизвикале 30тина поднапиени иселеници, кои напјпрво се расправале на тема политика а потоа нервозни преминале ...

Ем оро ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

Република - 12.01.2017

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле таму, па потврдија дека се случил овој немил ...

Тепачка меѓу македонските иселеници во Германија (видео)

Exclusive.mk - 12.01.2017

На социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај, пишува ПлусИнфо. Снимката е објавена на Фејсбук страницата на МК Дијаспора Европа.