TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: „Тајм лапс“ од синоќешниот метеорски дожд

А1 On - 12.08.2017

Метеорските дождови се интересна појава, која буди интерес кај сите и претставува вистинска инспирација за уметниците. Тоа е случајот и со овој „тајм лапс“ снимен од синоќешниот метеорски дожд на кој што може да се види ноќното небо преплавено од ...

(ФОТО) ПАЃААТ ЅВЕЗДИ – Вечерва и во наредните две ноќи дожд од метеори на небото

Репортер - 12.08.2017

Овогодинешните „солзи на свети Ловре“, беа најспектакуларни некогаш, тврдат астрономите. Ѕвездите ќе паѓаат во ноќите до крајот на неделата, а освен со телескоп, можеа да се забележат и со голо око.

Започна "Метеорскиот дожд" и ќе трае четири ноќи: Астрономите го најавија како еден од најубавите во последните неколку ...

Точка - 12.08.2017

Дождот на метеори започна вчеравечер, а вечерва и во наредните две ноќи ќе имате можност да видите повеќе од стотици ѕвезди кои паѓаат секој час... Овогодишниот вселенски спектакл на дожд од метеори нема да сакате да го пропуштите бидејќи е најавен ...

Метеорскиот дожд Персеиди снимен од селото Куклица, кратовско (Фото)

Сакам да кажам - 12.08.2017

Метеорскиот дожд Персеиди кој се појавува секоја година на лето во северната хемисфера, можеше да се види ноќта помеѓу петокот и саботата. Станува збор за природен спектакл што се случува секоја година.

Небото овој викенд ќе ни приреди спектакуларно шоу!

Скопје инфо - 12.08.2017

Оваа година се очекува најсветлиот дожд од метеори за кој се верува дека ќе го осветли небото и дека некои метеори ќе бидат видливи и во текот на денот. Дождот се очекуваа да почне на 11-ти август и да трае до 13-ти август, 2017-та година.

Метеорскиот дожд Персеиди „загревање“ за американската соларна еклипса (ВИДЕО)

МКД - 11.08.2017

Метеорскиот дожд овој викенд е како вовед за Сончевата еклипса на 21 август. Астрономите годинава проектираат нешто повисока стапка од нормалната од 150 метеори на час преку Северна Америка.

(ВИДЕО) Започна “Метеорскиот дожд” и ќе трае четири ноќи: Астрономите го најавија како еден од најубавите во последните ...

Скопје24 - 12.08.2017

Дождот на метеори започна вчеравечер, а вечерва и во наредните две ноќи ќе имате можност да видите повеќе од стотици ѕвезди кои паѓаат секој час… Овогодишниот вселенски спектакл на дожд од метеори нема да сакате да го пропуштите бидејќи е најавен ...

Дожд од метеори ќе трае четири ноќи

Локално - 12.08.2017

Дождот на метеори започна вчеравечер, а вечерва и во наредните две ноќи ќе имате можност да видите повеќе од стотици ѕвезди кои паѓаат секој час… Овогодишниот вселенски спектакл на дожд од метеори нема да сакате да го пропуштите бидејќи е најавен ...