TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фетел: Мерцедес е предалеку во однос на Ферари

Gol.mk - 10.11.2017

Себастијан Фетел, возачот на Ферари, пред трката за ГН на Бразил, со голема почит зборуваше за ривалот Мерцедес и изјави дека италијанскиот тим тешко дека ќе може да се носи со противникот на оваа трка.

Хамилтон заврши прв и на вториот тренинг пред ГН на Бразил

Спортски - 10.11.2017

Вториот тренинг пред трката за ГН на Бразил, исто така мина во знакот на возачот на Мерцедес. Британецот Луис Хамилтон повторно заврши прв, додека втората позиција му пропадна на неговиот тимски колега Ботас .

Ботас: Не се гледам себеси како втор возач

Точка - 10.11.2017

Валтери Ботас се надева дека ќе може да ја докаже својата конкурентност против Луис Хамилтон следната сезона, велејќи дека попрво би останал дома, одколку возач број два. Финецот успеа да победи на неколку трки и сеуште има шанси да заврши на ...

Шампионот Хамилтон лета на првиот тренинг во Бразил

Стандард - 10.11.2017

Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон не се опушта во трките до крајот на сезоната, и очигледно нема да ги доживее едноставно како увертира пред големата прослава. Тој го докажа тоа за време на првиот слободен тренинг за Големата награда на ...

Раиконен: Ферари стигна далеку оваа година

Точка - 10.11.2017

И покрај катастрофалиниот азиски дел од трките со кој беа уништени надежите за титула на Ферари, Кими Раиконен го поздрави успехот кој тие го постигнале во последните 12 месеци. Ферари оваа година го предизвика Мерцедес во првиот дел на сезоната а ...

Ботас: Не сакам да бидам втор возач во Мерцедес

Gol.mk - 10.11.2017

Возачот на Мерцедес, Финецот Валтери Ботас изјави дека наредната сезона не планира повторно да ја мине во сенка, на сега веќе новиот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон. Ботас во тимот на Мерцедес пристигна од Вилијамс како замена за Нико Розберг, а ...

Хамилтон за скандалот со „рајските документи“: Околу мене е хаос!

Екипа - 10.11.2017

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, се огласи во јавноста откако неговото име се појави поврзано со скандалот со прикривање данок, обелоденет во т.н. „рајските документи“. Тој истакна дека по скандалот околу него се направил хаос, но ...

Се зголемува бројот на светскиот џет сет во „Рајските документи“

24 Вести - 09.11.2017

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон и еден од најдобро платените спортисти во светот, не платил данок за неговиот приватен авион вреден над 16 милиони фунти. "Би-Би-Си" и "Гардијан" објавија дека Хамилтон избегнувал да плаќа ...

Розберг: Конфликтот со Хамилтон беше позитивен

Точка - 09.11.2017

Нико Розберг инсистира дека неговата фрустрирачка врска со тимскиот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон, всушност била мошне позитивна. Двајцата беа пријатели уште од младите денови како тркачи во картинг.

Хорнер не сака промени во форматот на тркачкиот викенд

Точка - 09.11.2017

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, не верува дека елиминацијата на петочните тренинг сесии ќе доведат до некаков бенефит за Формула 1. Во период кога спортот се подготвува за трансформација, од комерцијална и од спортска гледна точка и со ...

Мерцедес ќе проба нешто ново на последните две трки во Ф1

Курир - 09.11.2017

Во пресрет на трките во Бразил и во Абу Даби, Мерцедес ја обезбеди титулата кај конструкторите, а исто така нивниот пилот Луис Хамилтон го има обезбедено шампионскиот трофеј. Во интервју дена пред стартот на тркачкиот викенд во Бразил, шефот на ...

Хамилтон затајувал данок

Слободен Печат - 09.11.2017

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, не платил данок на додадена вредност за неговиот приватен авион вреден 16.5 милиони фунти. Долгот на Хамилтон е откриен со отворањето на т.н.

Мерцедес ќе проба нешто ново на последните две трки во Ф1

+инфо - 09.11.2017

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона. Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои ...

Мерцедес со новитети во последните две трки во Формула 1

Пулс24 - 09.11.2017

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона. Во пресрет на трките во Бразил и во Абу Даби, Мерцедес ја обезбеди титулата кај конструкторите, а ...

Мерцедес ќе проба нешто ново на последните две трки во Ф1

А1 On - 09.11.2017

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона. Во пресрет на трките во Бразил и во Абу Даби, Мерцедес ја обезбеди титулата кај конструкторите, а ...

Мерцедес ќе проба нешто ново на последните две трки во Ф1

Орбис - 09.11.2017

Тимот на Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба мекои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона. Во пресрет на трките во Бразил и во Абу Даби, Мерцедес ја обезбеди титулата кај конструкторите, а ...

Мерцедес со нешто ново на последните трки во Ф1

ЗаЗабава - 09.11.2017

Мерцедес последните две трки од шампионатот во Формула 1 ќе ги искористи да проба некои новини кои можеби ќе ги користи во следната сезона. Во пресрет на трките во Бразил и во Абу Даби, Мерцедес ја обезбеди титулата кај конструкторите, а исто така ...