TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твитер го „ИЗДАДЕ“ Санчез, дали на повидок е нов голем трансфер!?

Спортски - 13.08.2017

Алексис Санчез денес го „запали“ трансфер пазарот со една објава на неговиот Твтиер профил. Причината за големата прашина која се крена во јавноста не е содржината на твитот, туку локацијата од местото од каде што е објавен истиот.

Алексис Санчез замина во Париз да преговара за договор со екипата на Емери

Gol.mk - 13.08.2017

Иднината на Алексис Санчез, фудбалерот на Арсенал, би можела да биде во Франција, односно во екипата на ПСЖ. Францускиот гигант веќе сруши рекорд со трансферот на Нејмар од Барселона, а сега сака да го доведе и Чилеанецот.

Нова трансфер бомба, Санчез се издаде-преговара со ПСЖ! (Фото)

Спортклуб - 13.08.2017

На повидок е уште еден мега трансфер. Играчот на Арсенал Алексис Санчез не беше внимателен и се издаде дека не го пропушта статот на сезоната во Премиер лигата поради повреда туку поради преговори со друг клуб.

Трошењето на ПСЖ станува безобразно: 222 милиони за Нејмар, 180 за Мбапе, а сега и Санчез на преговори во Париз!?

Спортклуб - 13.08.2017

ПСЖ е решен да ја промени хиерархијата во европскиот и светскиот фудбал. Тоа беше најавено со историскиот трансфер на Нејмар во висина од 222 милиони евра, Килијан Мбапе е на прагот на „Паркот на принцовите“, а сега во клубот пристигнува и трета ...

Тотенхем заинтересиран за Санчез од Ајакс

СуперСпорт - 12.08.2017

Како што пренесува „Ска Спортс“ Тотенхем е заинтересиран во своите редови да го донесе стоперот на Ајакс, Давинсон Санчез. 21 годишниот играч кој има два настапи за репрезентацијата на Колумбија минатата сезона постигна шест погодоци на 43 ...

Тотенхем конечно се разбуди – донесе засилување од 35 милиони

Спортски - 12.08.2017

Тотенхем е единствена екипа од врвот која во летниот преоден рок не донесе ниту едно засилување, но англиските медиуми пренесуваат дека тоа ќе се промени во наредните денови. Имено, „Спарси“ го договориле трансферот на 21-годишниот дефанзивец на ...

Венгер му нуди нов договор на Алексис Санчез

Шеталиште - 12.08.2017

Раководството на Арсенал е подготвено со последна понуда до напаѓачот на тимот Алексис Санчез. Чилеанецот и „топџиите“ водат преговори за нов договор, но до овој момент не стигнуваат до разбирање.

Тотенхем конечно се разбуди – донесе засилување од 35 милиони

Таратур - 12.08.2017

Тотенхем е единствена екипа од врвот која во летниот преоден рок не донесе ниту едно засилување, но англиските медиуми пренесуваат дека тоа ќе се промени во наредните денови. Имено, „Спарси“ го договориле трансферот на 21-годишниот дефанзивец на ...