TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коми: Немаме информации дека Трамп бил прислушуван

Глас на Америка - 20.03.2017

На распитот во Конгресот доминираше и прашањето за наводните напори на Русија да влијае на претседателските избори во САД Директорот на Федералното истражно биро (ФБИ) и раководителот на Националната агенција за безбедност, адмиралот Мајкл Роџерс, ...

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот

Р.С.Европа - 20.03.2017

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година.

Американските разузнавачи ќе сведочат за врските на Трамп со Русија

Нова ТВ - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и Националната безбедносна агенција (НСА) денеска ќе сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на претседателот Доналд Трамп со Русија и за неговите тврдења дека го прислушувал бившиот ...

Шефовите на ФБИ и НСА ќе сведочат за можна вмешаност на Русија во изборите во САД

МРТ - 20.03.2017

Изјави ќе дадат и за тврдењето на новиот шеф во Белата куќа за прислушување од страна на неговиот претходник Барак Обама. Директорот на ФБИ Џејмс Коми и шефот на Агенцијата за национална безбедност Мајкл Роџерс ќе сведочат пред конгресот за можна ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Алфа - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Шефовите на разузнувачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

Макфакс - 20.03.2017

Шефовите на главните разузнувачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат на тврдењето дека Трамп дека бил прислушкуван ...

Нема докази дека изборниот штаб на Трамп соработувал со Русија

Стандард - 19.03.2017

Нема докази дека изборниот штаб на Доналд Трамп соработувал со Русија, ниту дека седиштето на бизнис империјата на милијардерот во Њу Јорк било прислушувано од претходниот претседател Барак Обама.

Пратеник на САД - Нема докази за врски меѓу кампањата на Трамп и Русија

Р.С.Европа - 19.03.2017

Висок законодавец на САД вели дека не видел докази за соработка во однос на кампањата на претседателот Доналд Трамп и Русија, минатата година за време на претседателската кампања. Денешните забелешки на претставникот на САД, републиканецот од ...

Нунес: Во случајот на наводната руска вмешаност единствено кривично тело е истекувањето на информациите

Макфакс - 19.03.2017

Челикот на комисијата на американскиот Конгрес ој го истражува наводното руско мешање во американските претседателски избори од ланската 2016 година, републиканецот Девин Нунес, изјави во неделата дека истекувањето на информациите за поранешниот ...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Алсат-М - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Шефовите на ФБИ и НСА на сведочење во Конгресот

Алсат-М - 20.03.2017

Директорот на ФБИ Џемјс Коми ќе сведочи пред во Комисјата на Претсавничкиот дом на американскиот Конгрес во врска со наводите за руското мешање во претседателската кампања во минатата година.

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

+инфо - 20.03.2017

Џејмс Коми и Мајк Роџерс првпат ќе зборуваат јавно за тие две прашања, кои ја заинтересираа американската јавност претходните недели. Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска ...

Шефовите на разузнавачките служби на САД ќе сведочат пред Конгресот

Точка - 20.03.2017

Шефовите на главните разузнавачки агенции на САД треба да сведочат пред Конгресот во врска со наводната вмешаност на Русија во изборната кампања на претседателот Доналд Трамп. Тие исто така ќе се осврнат на тврдењето дека Трамп дека бил прислушкуван ...

Конгресот на САД не откри докази дека Москва помагала за победата на Трамп

Локално - 20.03.2017

Нема докази дека изборниот штаб на Доналд Трамп соработувал со Русија, ниту седиштето на бизнис империјата на милијардерот во Њујорк дека била прислушувана од претходниот претседател Барак Обама.

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Телевизија Нова - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Идивиди - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Курир - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

А1 On - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

А1 On - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Вечер - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Конгресмен од САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

Алфа - 19.03.2017

Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија...

Н.Македонија - 20.03.2017

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Телевизија Нова - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

СВЕДОЧЕЊЕ НА ФБИ И НА НСА: Евентуалните врски на Трамп со Русија

Телеграф - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

24 Вести - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил прислушуван од ...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Либертас - 20.03.2017

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на САД за потенцијалните врски на американскиот претседател Доналд Трамп со Русија и неговите тврдења дека бил ...