TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Белгија и Мексико „се истурија“ од голови, Сане можеше да ја „потопи“ Англија (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Во ноќта резервирана за баражот меѓу Шведска и Италија, се одиграа и неколку атрактивни пријателски натпревари. Најфеикасно беше меѓу Белгија и Мексико, а победник немаше - 3-3! Белгијците ја отворија стрелбата, но мораа и да ја завршуваат, вадејќи ...

Англија – Германија, една „нула“ на „Вембли“… (видео)

Екипа - 10.11.2017

Англија и Германија одиграа натпревар без голови на пријателскиот дуел на „Вембли“ во Лондон. Едни од најдобрите светски селекции не прикажаа фудбал за паметење, ако се исклучат можеби првите 20 минути на средбата кога беа создадени и главно ...