TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија со најдобриот состав против Македонија

Алсат-М - 19.05.2017

Шпанската фудбалска репрезентација го објави списокот на играчи повикани за наредните два меѓународни натпревари. Селекторот на Шпанија, Јулен Лопетегуи, за наредните два меча, пријателскиот против Колумбија и квалификацискиот против Македонија, ...

Лопетеги го соопшти списокот на играчи на шпанската репрезентација за дуелот со Македонија идниот месец

Курир - 19.05.2017

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Хулен Лопетеги го соопшти поширокиот список со 25 фудбалери на шпанската репрезентација за двата натпревари во јуни, пријателскиот со Колумбија на седми и квалификацискиот за настап на СП во Русија ...