TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела

Сител - 10.11.2017

Американското Министерство за финансии воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела, меѓу кои и неколкумина министри од Владата за кои тврди дека му помагале на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро во обидот да ја поткопа ...

САД најавија нови санкции против Венецуела

Макфакс - 09.11.2017

САД најавија нови санкции во однос на Владата на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, насочени против десет негови високи соработници, поради наводна корупција и интервенција во изборите за гувернери во земјата, што се случија минатиот месец.

САД воведуваат нов пакет санкции кон Венецуела

Мета - 09.11.2017

Властите на САД денеска соопштија дека ќе воведат нов пакет санкции кон Венецуела, против десет високи функционери кои Вашингтон ги обвинува за поткопување на изборниот процес во земјата, цензура на медиумите и корупција, јавуваат светските агенции.

ЕУ ќе забрани извоз на оружје за Венецуела

365 - 09.11.2017

Велика Британија е најголемиот снабдувач на Венецуела со оружје, а Европската Унија се подготвува да стави крај на сето тоа, додека уште е во процес т.н. „брегзит“. Извор од Унијата за европските медиуми потврдил дека во фаза на подготовка е ...

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

А1 On - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

+инфо - 09.11.2017

Главен снабдувач на оружје на Венецуела е Велика Британија. Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван ...

Трамп не застанува: Воведени санкции за уште десетмина претставници на Венецуела

Newsroom - 10.11.2017

Американското Министерство за финансии воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела, меѓу кои и неколкумина министри од Владата за кои тврди дека му помагале на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро во обидот да ја поткопа ...

САД најавија нови санкции против Венецуела

Вечер - 09.11.2017

САД најавија нови санкции во однос на Владата на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, насочени против десет негови високи соработници, поради наводна корупција и интервенција во изборите за гувернери во земјата, што се случија минатиот месец.

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

Орбис - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

Сител - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.

САД воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела

А1 On - 10.11.2017

Американското Министерство за финансии воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела, меѓу кои и неколкумина министри од Владата за кои тврди дека му помагале на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро во обидот да ја поткопа ...

САД најавија нови санкции против Венецуела

Точка - 09.11.2017

САД најавија нови санкции во однос на Владата на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, насочени против десет негови високи соработници, поради наводна корупција и интервенција во изборите за гувернери во земјата што се случија минатиот месец.

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

ТВ21 - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.

САД воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела

Орбис - 10.11.2017

Американското Министерство за финансии воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела, меѓу кои и неколкумина министри од Владата за кои тврди дека му помагале на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро во обидот да ја поткопа ...

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

Либертас - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.

САД воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела

Либертас - 10.11.2017

Американското Министерство за финансии воведе санкции за уште десетмина претставници на Венецуела, меѓу кои и неколкумина министри од Владата за кои тврди дека му помагале на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро во обидот да ја поткопа ...

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

Телма - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на унијата.

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

Алфа - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.

ЕУ се подготвува да воведе ембарго на оружје за Венецуела

24 Вести - 09.11.2017

Европската унија се подготвува да воведе ембарго на оружје кон Венецуела и ќе разгледа воведување на дополнителни санкции како одоговор на политичката криза во земја, наведе неименуван дипломат на Унијата.