TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По превземањето на Аргентина, Сампаоли го врати големиот борец во селекцијата (Фото)

Спортклуб - 19.05.2017

Новиот селектор на Аргентина, Јорге Сампаоли истакна дека понудата да ја менаџира селекцијата на Аргентина, била понуда која не можел да ја одбие. 57 годишниот стратег ја напушта екипата на Севилја, со цел да ги води „Гаучосите“ нешто што бил ...

Сампаоли ќе ја предводи Аргентина?

24Фудбал - 19.05.2017

Извесно е дека Сампаоли ќе стане нов селектор на Аргентина, се чека официјализација. Педесетгодишниот аргентински стратег од клупата на шпанска Севилја, Хорхе Сампаоли на денешната пресконференција на својот тим во пресрет на утрешниот дуел со ...

Сампаоли ќе ги води „гаучосите“

SportMedia - 19.05.2017

Полека но сигурно станува извесно. Хорхе Сампаоли ќе биде новиот селектор на Аргентина. Искусниот стратег на денешната прес-конференција во Севиља рекол дека ќе го напушти клубот само доколку добие официјална покана на својот национален тим, што ...

Сампаоли потврди: Ја напуштам Севилја за да бидам селектор на Аргентина

Екипа - 19.05.2017

Севилја утре ќе ја пречека Осасуна во рамките од последното коло во Примера дивизион, што воедно ќе биде и последен натпревар на Жорге Сампаоли како тренер на клубот од Андалузија. Одличниот аргентински стручњак веќе извесно време беше поврзуван со ...

Меси и компанија конечно ќе го добијат селекторот кој го посакуваа

Дерби - 19.05.2017

Реапрезентацијата на Аргентина веќе одреден период е без предводник, откако му беше даден отказ на Едгардо Бауза поради лошите резултати во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2018 година на кои „гаучосите“ на четири кола до крајот ...

Официјално: Сампаоли ја напушта Севиља поради Аргентина

Стандард - 19.05.2017

Тренерот на Севиља, Хорхе Сампаоли конечно ја откри својата намера да го напушти тимот, преземајќи во насока Аргентина, каде што ќе ја заземе позицијата на селектор на националниот тим. „Мојот сон е да ја водам репрезентацијата на Аргентина.

Сампаоли не сака да ја води Севиља во последниот меч од сезоната

Стандард - 18.05.2017

Хорхе Сампаоли сигурно ја напушта Севиља по крајот на оваа сезона. Тој изразил желба да го напушти тимот и да не го води во последниот натпревар за сезоната против Осасуна на „Рамон Санчез Писхуан“.