TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд

Екипа - 13.08.2017

Македонскиот фудбалски репрезентативец Никола Ѓорѓев го имаше своето деби во дресот на Твенте во холандското фудбалско првенство. Тој беше стартер за својот тим на гостувањето кај шампионот Феенорд, во поразот од 2-1.

Ѓорѓев дебитираше за Твенте на големото дерби против Фејенорд

Sport 1 - 13.08.2017

Македонскиот интернационалец, Никола Ѓорѓев, денеска и официјално дебитираше за Твенте во холандскиот шампионат. Ѓорѓев беше стартер на овој дуел и дејствуваше по десната крилна позиција, но за жал неговиот тим загуби со 2-1.

Ѓорѓев дебитираше за Твенте против шампионот Феенорд

Gol.mk - 13.08.2017

Македонскиот младински репрезентативец Никола Ѓорѓев го имаше првиот официјален настап за Твенте во холандското првенство. Ѓорѓев се најде во стартниот состав на неговиот тим и дебитираше против шампионот Феенорд во поразот од 1-2.

Сефте за Ѓорѓев во Твенте со пораз од Феенорд (Видео)

SportMedia - 13.08.2017

Никола Ѓорѓев дебитираше за Твенте на стартот од новото издание од холандското првенство, а подобар беше шампионот Феенорд и победи со 2:1. Ѓорѓев беше стартер и одигра 75 минути за Твенте, клуб во кој пристигна летово од Грасхоперс.