TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Кривичните постапки на СЈО се политички мотивирани

24 Вести - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство, реагираа денеска од ВМРО - ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот „Тендери“ е монтиран процес

Макфакс - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија. Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на ...

Костовски: Случајот „Тендери“ е монтиран процес за да се оцрни ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 17.07.2017

Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесува на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за градба на објектот на Музејот на македонската револуционерна борба, е целосно монтиран процес, дел од една политичка пропаганда ...

Ѓорѓиевски: Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на ВМРО-ДПМНЕ се целосно неосновани, ...

Курир - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

Ѓорѓиевски: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ нема намера да бега

Либертас - 17.07.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ: ...

ВМРО-ДПМНЕ - Истрагите на СЈО се политички нарачки

Р.С.Европа - 16.07.2017

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Специјалното јавно обвинителство и пред Апелациониот суд, изјавија дека обвиненијата и истрагите на СЈО се политички нарачки за рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СЈО води хајка против нив

Фактор - 17.07.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СЈО води хајка и прави политички театар. Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани, oбвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Ѓорѓиевски: СЈО води политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 16.07.2017

СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС, ...

Костовски: СЈО е политичко обвинителство под контрола на СДСМ

А1 On - 16.07.2017

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СЈО било политичко обвинителство, под контрола на СДСМ и дека сите обвиненија и спроведени истраги биле политички нарачани со цел рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Ѓорѓиевски: СЈО води политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 16.07.2017

Специјалното јавно обвинителство води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС, обвинуваат од ВМРО ...

Костовски: Обвиненијата на СЈО нарачки за рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 16.07.2017

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска од пред СЈО обвини дека ова обвинителството е под контрола на СДСМ. - Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ...

Костовски: Случајот „Тендери“ е целосно монтиран процес, со цел да се оцрни ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба ...

ВМРО-ДПМНЕ ги бара пасошите, функционерите на партијата биле луѓе со дигнитет

Макфакс - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на мерките за претпазливост побарани од страна на СЈО порачувајќи дека „лицата од раководството на партијата се луѓе со дигнитет и интегритет кои уживаат голем углед во Македонија и надвор“ така што сите акции што се преземаат кон ...

Ѓорѓиевски: СЈО создава негативна слика за ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори

Телевизија Нова - 16.07.2017

СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС, ...

ВМРО-ДПМНЕ: И обвинението за „Тортура“ е политичка конструкција

Фокус - 16.07.2017

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СЈО било политичко обвинителство, под контрола на СДСМ и дека сите обвиненија и спроведени истраги биле политички нарачани со цел рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Костовски: Обвиненијата на СЈО нарачки за рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 16.07.2017

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска од пред СЈО обвини дека ова обвинителството е под контрола на СДСМ. – Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ...

Костовски: Случајот „Тендери“ на СЈО е политички монтиран процес

Нетпрес - 17.07.2017

Како што истакна претставникот на ВМРО-ДПМНЕ, со овој и другите вакви случаи СЈО потврдува дека дејстува како „продолжена рака“ на СДСМ Случајот „Тендери“ кој го отвори Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а се однесува на наводна злоупотреба на ...

Ѓорѓиевски: Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на ВМРО- ДПМНЕ се целосно неосновани

Пулс24 - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

Ѓорѓиевски: СЈО води политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 16.07.2017

СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС, ...

Костовски: Случајот „Тортура“ е дегутантен пример на политички монтирано обвинение

Курир - 16.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиното раководство, изјави на денешната ...

Костовски: СЈО под контрола на СДСМ

Локално - 16.07.2017

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска од пред СЈО обвини дека ова обвинителството е под контрола на СДСМ. – Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните гледаат дека СЈО е политички инструмент и истите се срамат од него

Република - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. – Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на ...

Ѓорѓиевски: Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на ВМРО-ДПМНЕ се целосно неосновани, ...

Телевизија Нова - 17.07.2017

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

Ѓорѓиевски: СЈО преку барањата за притвор сака да изврши притисок врз Апелација да не ги поништи неоснованите мерки за ...

Пулс24 - 16.07.2017

СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС, ...

Костовски: Случајот „Тортура“ е дегутантен пример на политички монтирано обвинение

Нетпрес - 16.07.2017

СЈО има цел да создаде атмосфера додека Заев ги распродава името на државата, името на јазикот, историјата и нацијата, граѓаните да ги коментираат политички креираните обвиненија против ВМРО-ДПМНЕ. СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС.

Костовски: Обвиненијата на СЈО нарачки за рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.07.2017

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска од пред СЈО обвини дека ова обвинителството е под контрола на СДСМ. - Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ...

Костовски: СЈО е мрачна страница на македонското правосудство

А1 On - 17.07.2017

„СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија. Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот треба да работи исклучиво по Закон и Устав

А1 On - 17.07.2017

„Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги превзема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство. Барањата за притвор за раководството на ВМРО-ДПМНЕ поднесени до апелација ...

Ѓорѓиевски: СЈО со барањата за притвор врши притисок врз Апелација да не ги поништи мерки за претпазливост

Нетпрес - 16.07.2017

Тезите на СЈО дека истите се поради опасност од бегство на лицата за кои се бараат, се погрешни и тенденциозни. СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и ...

Костовски: Случајот „Тортура“ е дегутантен пример на политички монтирано обвинение

Телевизија Нова - 16.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиното раководство, изјави на денешната ...

Костовски: СЈО е мрачна страница на македонското правосудство, граѓаните видоа дека сите случаи беа дел од ...

Телевизија Нова - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба ...

Ѓорѓиевски: Судот да одлучува исклучиво според законите и без политички притисоци

Нетпрес - 17.07.2017

Мерките за обезбедување присуство побарани од СЈО за раководствот на партијата се целосно неосновани, без докази и крајно неаргументирани, порача претставникот на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ го охрабрува Апелациониот суд и го потсетува дека тој треба да ...

Ѓорѓиевски: СЈО води органзирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 16.07.2017

СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС – ...

Костовски: СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС

Пулс24 - 16.07.2017

СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС. Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиното раководство, изјави на денешната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот „Тендери“ е монтиран процес

Точка - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија. Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на ...

ВМРО-ДПМНЕ ги бара пасошите, функционерите на партијата биле луѓе со дигнитет

Точка - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на мерките за претпазливост побарани од страна на СЈО порачувајќи дека „лицата од раководството на партијата се луѓе со дигнитет и интегритет кои уживаат голем углед во Македонија и надвор“ така што сите акции што се преземаат кон ...

Ѓорѓиевски: СЈО води политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 16.07.2017

СЈО води организирана, политички мотивирана хајка против ВМРО-ДПМНЕ и раководството на партијата, само за да му помогне на Зоран Заев и СДС. Целта е создавање на негативна слика за партијата во очи на претстојните локални избори, во корист на СДС, ...

Костовски: Случајот „Тортура“ е монтиран, Бошкоски немал повреди при апсење

Макфакс - 16.07.2017

Случајот Тортура е уште еден дегутантен пример на политички монтирано обвинение, базирано на погрешни претпоставки и лажни конструкции. Обвинението за наводната тортура, односно прекумерна сила врз уапсениот Љубе Бошкоски е смешно и истото ...

Костовски: Случајот „Тендери“ е целосно монтиран процес, со цел да се оцрни ВМРО- ДПМНЕ

Пулс24 - 17.07.2017

СЈО е продолжена рака на СДС. Тоа го видовме со секој еден случај кој тие го отворија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да ги врати пасошите, членовите на ДПМНЕ се лица со интегритет и нема да се впуштат во бегство

Фокус - 17.07.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на мерките за претпазливост побарани од страна на СЈО порачувајќи дека „лицата од раководството на партијата се луѓе со дигнитет и интегритет кои уживаат голем углед во Македонија и надвор“ така што сите акции што се преземаат кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да не подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци

Алфа - 17.07.2017

Судот треба да работи исклучиво по закон и Устав и никако поинаку, а како репрезент на третата власт не смее да подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци, порача денеска ВМРО-ДПМНЕ. Според Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, кривичните постапки на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да не подлегнува на притисоци

Канал5 - 17.07.2017

Мерките за обезбедување на присуство побарани од СЈО за раководството на партијата се целосно неосновани, без докази и крајно неаргументирани. Раководството на ВМРО-ДПМНЕ нема намера да се впушта во бегство, затоа што не сторило ниту едно кривично ...

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот „Тортура“ е политички монтирано обвинение

Мета - 16.07.2017

Сите обвиненија кои СЈО ги поткрена и сите истраги кои беа спроведени, беа политички нарачки и имаа за цел рушење на угледот и рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиното раководство. Случајот Тортура е уште еден дегутантен пример на политички монтирано ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Тендери“ е монтиран случај

Локално - 17.07.2017

Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на Музејот на македонската револуционерна борба е целосно монтиран процес, дел од една политичка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот да не подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци

Сител - 17.07.2017

Судот треба да работи исклучиво по закон и Устав и никако поинаку, а како репрезент на третата власт не смее да подлегнува и одлучува по сугестии и притисоци, порача денеска ВМРО-ДПМНЕ. Според Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, кривичните постапки на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е политичко обвинителство, под контрола на СДС

Телеграф - 16.07.2017

Случајот Тортура како и сите случаи на СЈО се со една единствена цел создавање на медиумски простор за негативна кампања против ВМРО-ДПМНЕ, која стои на браникот на државните и национални интереси и тоа го прави безпоштедно СЈО е политичко ...