TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ники Минаж во празничната кампања на H&M

Fashionel - 10.11.2017

Претпразничната манија веќе наголемо е присутна во модниот свет. Традиционално, сите светски брендови овој период од годината, се во креативен натпревар: кој ќе осмисли поинвентивна празнична кампања.

Новогодишна колекција од H&M: Свечено за целото семејство

МакМода - 09.11.2017

Во новогодишниот филм на Х&М кој носи убава порака дека треба да си помагаме меѓусебно, главната улога ја има Ники Минаж, а со неа глумат и Џон Туртуро и Џеси Вилијамс. Филмот е современа бајка за Дедо Мраз и светот на фантазијата.