TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешната директорка незаконски трошела на сметка на скопскиот центар за вработување

24 Вести - 13.09.2017

Од козметика, цигари, милка чоколади до јајца од препелица и свежа риба. Раководителката на Центарот за вработување на Град Скопје – Слободанка Алексоска лани потрошила 7.000 евра државни пари за луксузирање.

Алексовска: Со лажни обвинувања сакаат да ја деградираат мојата личност и да ја замајуваат јавноста за сите видливи ...

Курир - 13.09.2017

Поранешната директорка на скопската Агенција за вработување Слободанка Алексовска денес реагираше на обвинувањата на директорката на АВРМ дека трошела средства од сметката на Агенција за приватни цели.

9000 евра за лижавчиња, гумени бонбони, јајца од јапонска потполошка

Телма - 13.09.2017

Машки чорапи, лижавчиња, гумени бонбони, јајца од јапонска потполошка, цигари, влажни марамици. Ова со пари од Буџетот на Агенцијата за вработување купувала Слободанка Алексовска, раководител на Центар за вработување на Град Скопје.

Незаконски трошени средства од буџетот на АВРМ

МРТ - 13.09.2017

Трошени државни пари за лични и семејни потреби- директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска за екс-раководителката на градскиот Центар. Слободанка Алековска одговара- тоа се невистини, станува збор за политички реваншизам...

Алексовска вели дека врз неа се врши политички реваншизам

Фокус - 13.09.2017

Советничката на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и претходно раководителка во Агенцијата за вработување, Слободанка Алексовска, вели дека врз неа се врши политички реваншизам, откако претходно беше деградирана за пет позиции и откако денеска беше објавено ...

Агенција за вработување, злоупотреба на ресурсите

Алсат-М - 13.09.2017

Јајца од јапонска потполошка, машки чорапи, млеко за тело, фстаци, цигари, козметика се дел од производите кои поранешната раководителка на Центарот за вработување на Град Скопје, Слободанка Алексовска ги плаќала со народни пари, тврди новата ...

ВИДЕО: Чорапи, кашкавал, лосос- поранешната директорка трошела на сметка на скопскиот Центар за вработување

А1 On - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Алексовска обвинува за политички реваншизам: Целта е да се избркаат од работа поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 13.09.2017

Поранешната директорка на скопската Агенција за вработување, Слободанка Алексовска излезе со реакција на денешните обвинувања од страна в.д. директорката Билјана Јовановска дека злоупотребувала средства од сметката на Агенција за приватни цели, во ...

Раководителката на скопскиот Центар за вработување си купувала чорапи, козметика и лосос на државна сметка

еМагазин - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Алексовска обвинува за политички реваншизам и деградација во скопската Агенција за вработување

Точка - 13.09.2017

Во Агенцијата за вработување од страна на в.д. директорот Билјана Јовановска од почетокот на нејзиното именување во континуитет се врши политички реваншизам и деградација на државни службеници кои не се политички истомисленици.

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување

Канал5 - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Алексовска: Јовановска врши политички реваншизам

Фактор - 14.09.2017

Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ вели дека од страна на ВД Директорот Билјана Јовановска од почеток на нејзиното именување во континуитет се врши политички реваншизам и деградација на државни службеници кои што не се политички истомисленици.

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување...

Н.Македонија - 13.09.2017

Поранешната директорка незаконски трошела на смета на скопскиот Центар за вработување Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени ...

Екс-директорката Алексовска молчи за потрошените илјадници евра, обвинува за реваншизам

Либертас - 14.09.2017

Екс директорката на Центарот за вработување на Скопје при Агенцијата за вработување, Слободанка Алексовска реагираше на вчерашната прес конференција на сегашната директорка на Агенцијата, Билјана Јовановска : Почитувани медиуми, Во Агенцијата за ...

Јајца од јапонска потполошка за ексдиректорката Алексовска, на сметка на Центарот за вработување

МКД - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други ...

Поранешна директорка потрошила 7 илјади евра за една година по маркети, молови, аптеки, кафе-барови…

Либертас - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Алексовска од сметката на Центарот за вработување Скопје потрошила 9.000 евра за свои лични потреби

Стандард - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Алексовска купувала јајца од јапонска потполошка и млеко за тело на државна сметка, тврди Јовановска

Фокус - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други ...

Екс директорка си терала ќејфови и мераци со државни пари

Позитив.мк - 13.09.2017

шки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Суспендирана ексдиректорката на скопската Агенција за вработување – пазарувала по маркети на државен трошок

Макфакс - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Раководителка за вработување спискала 9.000 евра од АВРМ по маркети и молови

+инфо - 13.09.2017

Слободанка Алексовска е суспендирана од работното место Раководител на Центар за вработување на град Скопје. Новата директорка на Агенцијата за вработување (АВРМ), Билјана Јовановска, ја обвини денеска Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на ...

Поранешна директорка потрошила 9.000 евра државни пари на чорапи, смоки, козметика, лосос…

Слободен Печат - 13.09.2017

„Денес, јавноста ќе се запознае со само еден дел, за незаконското постапување и досегашното раководење во АВРМ, односно како и за што биле трошени народните пари од државниот буџет од страна на лицето Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на ...

Суспендирана ексдиректорката на скопската Агенција за вработување – пазарувала по маркети на државен трошок

Точка - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...

Раководителка од АВРМ потрошила илјадници евра буџетски пари во маркети и молови

Слободен Печат - 13.09.2017

Новата директорка на Агенцијата за вработување (АВРМ), Билјана Јовановска, ја обвини денеска Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на работно место Раководител на Центар за вработување на град Скопје, воедно и советник во советот на град Скопје ...

Екс директорката на Центарот за вработување живеела на државна сметка

Нова ТВ - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други ...

7000 евра службени пари за лични потреби: Поранешната директорка незаконски трошела од буџетот на скопскиот Центар за ...

Канал 77 - 13.09.2017

Речиси 430 000 денари или околу 7 000 евра службени пари, потрошила за свои лични потреби поранешната директорка на скопскиот Центар за вработување, Слободанка Алексовска. Ова денеска на прес конференција го соопшти директорката на Агенцијата за ...

Кашкавал, лосос, аутан – поранешната директорка трошела на сметка на скопскиот Центар за вработување

Локално - 13.09.2017

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, аутан, спреови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, гумени бонбони, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни производи, овошје, фстаци и други јаткасти ...