TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија со нов закон за странските медиуми во земјата

Р.С.Европа - 10.11.2017

Руските власти соопштија дека ќе усвојат нов закон насочен кон американските медиуми во земјата. Спикерот на руската Дума, Вјачеслав Володин изјави дека ќе се направи измена на постоечкиот закон за странски агенти во кој ќе бидат вклучени и ...

Руската Дума ќе расправа за притисокот на САД врз руските медиуми

А1 On - 10.11.2017

Долниот дом на рускиот парламент ќе расправа за предлог-закон за пропорционален одговор на притисокот на САД врз руската телевизија РТ и агенцијата Спутник. Русија има докази дека активностите на американските медиуми во Русија се насочени против ...

Рускиот парламент ќе расправа за притисокот на САД врз руските медиуми

ТВ21 - 10.11.2017

Долниот дом на рускиот Парламент можеби на 15 ноември ќе расправа за предлог-законот за пропорционален одговор на притисокот на САД врз руската телевизија РТ и агенцијата Спутник, најави денеска претседателот на Државната Дума, Вјачеслав Володин.

Руската Дума ќе расправа за притисокот на САД врз руските медиуми

Орбис - 10.11.2017

Долниот дом на рускиот парламент ќе расправа за предлог-закон за пропорционален одговор на притисокот на САД врз руската телевизија РТ и агенцијата Спутник. Русија има докази дека активностите на американските медиуми во Русија се насочени против ...