TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јавниот линч на актерот Владо Јовановски не престанува

Алфа - 17.02.2017

Членовите и симпатизери на СДСМ јавно го линчуваат актерот Владо Јовановски, поради искажан став. Додека се врши линч врз него, се молчи за провокативните ставови на нивните истомисленици.

(ВИДЕО) Жестока дебата со Владо Јовановски, Арсовски, Бабиќ, Демири и Диздаревиќ во „Отворено“

Репортер - 17.02.2017

Погледнете го вчерашното издание на емисијата „Отворено“ на ТВ24 каде гостуваа актерите Владо Јовановски, Петар Арсовски, Марин Бабиќ, граѓанскиот активист Мариглен Демири, професорката Јасмина Диздаревиќ….

Телма силно ги осудува радикалните повици на Јовановски

А1 On - 17.02.2017

Телевизија Телма го осудува повикот на актерот Владо Јовановски за повик на војна. Во моментов телевизијата емитува проект во кој учествува Јовановски. Од телевизијата велат дека продуцентот на серијата не очекувал дека некој од актерската екипа ќе ...

Нелоски до СДСМ и Заев: Како сте тргнале со отстапки, може да бидете власт, ама и последната власт пред растурањето на ...

Курир - 17.02.2017

А колку само Владо Јовановски го истакнуваа и величеа сите овие партиски медиуми и платеници кога гласно застана против одлуката на владата за оданочување на хонорарите. Колку го цитираа и опсипуваа со пофални зборови.

Говор на омраза на социјалните мрежи

Телевизија Нова - 17.02.2017

Објавување некролози од живи луѓе,повик за да се пролее крв по улиците за да се сменел наводниот режим, најразлични навреди за македонскиот народ. Дел од ваквата содржина на социјалните мрежи изминатиов период ја поставија и некои од оние кои во ...

Божиновска: Владо Јовановски повика на разум, не на војна

Телевизија Нова - 17.02.2017

Социјалните мрежи деновиве се преполни со говор на омраза, особено по Фејсбук статусот на актерот Владо Јовановски, кој многумина го протолкуваа и се обидоа да го прикажат како повик за војна.

Нашата чудесна Македонија

Призма - 17.02.2017

Граѓаните на Македонија ниту имаат резервна држава за да ја растураат оваа со војни, ниту пак, Македонија има многу успешни луѓе и таленти за да си дозволи лесно да ги изгуби или да ги остави да изгинат од Фејсбук-куршуми.

24 Отворено: Дали Македонија ќе се брани со динамит или со силата на зборот?

24 Вести - 17.02.2017

„Ќе има војна. Војна ќе има“, напиша на својот Фејсбук профил актерот Владо Јовановски и ја крена јавноста на нозе. Во 24 Отворено рече „Мене куршум не ме бие, не заговарам војна стравувам дека тоа може да се случи“.

За Димовски Телма е партиски штаб на СДСМ кој го напаѓа актерот Јовановски

Фактор - 17.02.2017

Илија Димовски како и многу други членови на ВМРО-ДПМНЕ излегоа во одбрана на актерот Владо Јовановски чиј жежок статус предизвика лавина на реакции. За Димовски проблематична е реакцијата на ТВ Телма кон која очигледно има голема нетрпеливост.

Јовановски: Јас не повикувам на војна, но стравувам за Македонија

Позитив.мк - 17.02.2017

Актерот Владо Јовановски кој деновиве е под лупа на јавноста за жестокиот статус кој го објави на својот Фејсбук профил дека „Црпнатиот од Муртино прифатил се од албанската платформа и дека ќе има војна“, сега објаснува дека тој не повикува на такво ...

Телма силно ги осудува радикалните повици на Јовановски

Локално - 17.02.2017

Телевизија Телма го осудува повикот на актерот Владо Јовановски за повик на војна. Во моментов телевизијата емитува проект во кој учествува Јовановски. Од телевизијата велат дека продуцентот на серијата не очекувал дека некој од актерската екипа ќе ...

Нелоски до СДСМ: Како сте тргнале со отстапки, може да бидете власт, ама и последната власт пред растурањето на оваа ...

Нетпрес - 17.02.2017

А колку само Владо Јовановски го истакнуваа и величеа сите овие партиски медиуми и платеници кога гласно застана против одлуката на владата за оданочување на хонорарите. Колку го цитираа и опсипуваа со пофални зборови.

Божиновска: Владо Јовановски повика на разум, не на војна

Курир - 17.02.2017

Социјалните мрежи деновиве се преполни со говор на омраза, особено по Фејсбук статусот на актерот Владо Јовановски, кој многумина го протолкуваа и се обидоа да го прикажат како повик за војна.

Повикот за војна-заблуда, експлозив му требал за нива. Актерот Владо Јовановски ги правда своите статуси, фелата го ...

Телма - 16.02.2017

„ЌЕ ИМА ВОЈНА.НОВА ВОЈНА ЌЕ ИМА. ЦРПКООО НИКОЈ НЕ САКА ВО ТВОЈАТА КОЖА ДА БИДЕ“ –со овие зборови актерот Владо Јовановски го завршува својот пост на Фејсбук во кој го обвинува Заев дека е Фауст од Муртино кој своерачно потпишал со крвта на ...

Телевизија Телма за коментарите на актерот Владо Јовановски

Телма - 16.02.2017

Телевизија Телма го осудува повикот на војна на актерот Владо Јовановски. Оваа осуда е уште поголема што во моментов медиумот емитува телевизиски проект во кој настапува Јовановски, серијата „Преспав“ што е една од најуспешните телевизиски серии во ...

Актерите треба да бидат фактор на сплотување, не на поделби – Јавноста наспроти Владо Јовановски

ТВ21 - 16.02.2017

1. ЌЕ ИМА ВОЈНА! НОВА ВОЈНА ЌЕ ИМА! ЦРПКО, НИКОЈ НЕ САКА ВО ТВОЈАТА КОЖА ДА БИДЕ! 2. КОЛКУ ЧИНИ КИЛОГРАМ ПЛАСТИЧЕН ЕКСПЛОЗИВ НА ЦРНИОТ ПАЗАР? Лавина реакции предизвикаа ставовите на еден од најпознатите македонски актери.

Јовановски: Не повикувам јас на војна, туку Заев со тезите за федерализација

Курир - 16.02.2017

-Јас тоа поттикнувам војна, а не тие што за залагаат за федерализација, за кантонизација?, праша во вечерашната дебатна емисија на Телевизија 24 актерот Владо Јовановски. Јовановски вели дека нападот кон него е пренасочување од вистинските проблеми.

Јовановски продолжува да шири омраза

Фокус - 16.02.2017

Актерот Владо Јовановски, кој предизвика лавина од реакции во јавноста, откако на „Фејсбук” отворено се закани дека „ќе има нова војна”, прашувајќи каде може да набави динамит, денеска го избриша спорниот статус од својот профил.

Се активираше синиот телефон: „Ало Телма, Бихаќка повикува, линчувајте го Владо Јовановски“

Курир - 16.02.2017

Телевизијата Телма ја има главната уога во медиумскиот линч на актерот Владо Јовановски во врска со неговиот статус на фејсбук во кој ја искажува загриженоста од состојбите во државата. За Телма загрижената констатација на Јовановски дека постои ...

Трулежот на сдсмовските и соросови платеници со атак кон македонскиот патриот Јовановски

Курир - 16.02.2017

Трулежот на сдсмовските и соросови платеници со атак кон македонскииот патриот Владо Јовановски, пишува на својот Фејсбук профил, Стеван Трајановски. Во продолжение ви го пренесуваме интегралниот текст од Фејсбук статусот.

Јовановски: Повик на војна е кога се закануваш со бомби и кога прифаќаш платформи со територијални претензии

Курир - 16.02.2017

Јас не повикувам на војна, други повикуваат, тоа е мое чувство и мое стравување и воедно апел до јавноста ако може да се вразумиме од овде каде што сме доведени, рече на гостувањето на Телевизија 24, актерот Владо Јовановски.

Владо Јовановски: Никаде не повикувам нa војна, стравувам од војна која сакаат да ни ја наметнат други!

Курир - 16.02.2017

Јас никаде не повикувам на војна, во тој мој Фејсбук статус нема такво нешто. Да не ми ставаат во уста зборови дека повикувам на војна, тоа се сериозни обвинувања, вели актерот Владо Јовановски во своето гостување во Дневникот на Сител.

Јовановски: Нападите кон Владо се отровни зборови кон чесен Македонец

Курир - 16.02.2017

Кон сите оние кои го испоганија мојот колега Владо Јовановски затоа што јавно го соопшти патриотизмот за својата татковина:- “Господа” јас не знам што планирате и на кого се друг патриот треба крв да му се пушти.

Јовановски: Никогаш не сум повикувал на војна, стравувам од војна која сакаат да ни ја наметнат други (Видео)

Република - 16.02.2017

Јас никаде не повикувам на војна во мојот Фејсбук статус, нема такво нешто. Јас само стравувам дека вака како што е донесена ситуацијата од сите страни, дека може да дојде до несакани последици и до војна, тоа не е тајна.

Сашо Тасевски: Сега ќе ти кажам, црни Владо Јовановски, колку чини пластичен експлозив на црниот пазар…

Репортер - 16.02.2017

Актерот Сашо Тасевски преку својот Фејсбук профил му одговори на колегата Владо Јовановски кој повика на војна и праша колку чини пластичен експлозив на црниот пазар: Сега ќе ти кажам црни Владо Јовановски колку чини пластичен експлозив на црниот ...

Владо Јовановски: Треба да бидеме свесни дека заканите за поделба на Македонија се реалност, зарем мислат дека тоа со ...

Курир - 16.02.2017

Треба сите да бидеме свесни дека реалност се заканите за поделба на Македонија, вели актерот Владо Јовановски во Дневникот на Сител. -Нема никакви коментари, ни од СДСМ, за нив се е тоа нормално и тие конгресмени и тие странски политичари што јавно ...

Златко Ориѓански до Владо Јовановски: Спремен си да пукаш во мене, братучед?

Репортер - 16.02.2017

Музичарот Златко Ориѓански преку Фејсбук му одговори на актерот Владо Јовановски кој преку Фејсбук статус повика на војна: Владо Јовановски, те познавам можеби 30 години како глумец и како човек, те знам и пијан и трезен. Ти мене, како музичар.

(ВИДЕО) Откако се закани со војна, актерот Владо Јовановски вечерва на дебата во ТВ24

Репортер - 16.02.2017

Актерот Владо Јовановски кој вчера се закани со војна, вечерва гостува во ТВ24. Еве ја најавата за дебатата: Нема да пукаме со динамит, ќе пукаме со зборови…. Актерите Владо Јовановски, Петар Арсовски, Марин Бабиќ, граѓанскиот активист Мариглен ...

Лавина коментари во одбрана на Владо Јовановски и осуда на срамното однесување на соросовите платеници

Курир - 16.02.2017

Лавина коментари во одбара на актерот Владо Јовановски, како и осуда на соросовите платеници се појавија на социјалните мрежи. -Иако те напаѓаат платениците за твојот фејсбук статус не се секирај имаш многу истомисленици во земјава… Време е да се ...

Јовановски на Сител: Не повикувам на војна - Македонија е пред голема опасност

Press24 - 16.02.2017

Актерот Владо Јовановски по серијата напади врз него во Дневникот на Сител порачува. Не повикувам на војна. Загрижен сум за ...

(ВИДЕО) Странски служби: Јовановски го набавил експлозивот

Репортер - 16.02.2017

Вчера се закануваше со пластичен експлозив, денес Владо Јовановски го набавил експлозивот, објави денеска Странски служби. ...

До Владо Јовановски повторно- Дали Македонија ќе се брани со динамит или со силата на зборот?

Локално - 17.02.2017

Некои прашања кои заслужуваат одоговор или за говорот на омраза или за свесноста на глупоста во 24 Отворено. „Ќе има војна. Војна ќе има“, напиша на својот Фејсбук профил актерот Владо Јовановски и ја крена јавноста на нозе.

Божиновска: Владо Јовановски повика на разум, не на војна

Lider - 17.02.2017

Социјалните мрежи деновиве се преполни со говор на омраза, особено по Фејсбук статусот на актерот Владо Јовановски, кој многумина го протолкуваа и се обидоа да го прикажат како повик за војна.

Телма го осуди повикот на војна на актерот Владо Јовановски

Фактор - 16.02.2017

Фејсбук статусот на актерот Владо Јовановски во кој повика на граѓанска војна наводно против предавството на Зоран Заев полн со омраза наиде на жестоки осуди од многу страни, вклучувајќи ја и ТВ Телма каде се емитува серијата „Преспав“ во која тој ...

Актерите треба да бидат фактор на сплотување, не на поделби – Јавноста наспроти Владо Јовановски

Репортер - 17.02.2017

Лавина реакции предизвикаа ставовите на еден од најпознатите македонски актери. Владо Јовановски наиде на остри критики од јавноста, колегите и политичките партии откако на својот “Фејсбук” профил напиша дека ќе има нова војна, а подоцна праша и ...

Јовановски: Не повикувам јас на војна, туку Заев со тезите за федерализација

Република - 16.02.2017

– Јас тоа поттикнувам војна, а не тие што за залагаат за федерализација, за кантонизација?, праша во вечерашната дебатна емисија на Телевизија 24 актерот Владо Јовановски. Јовановски вели дека нападот кон него е пренасочување од вистинските проблеми.

Откако ги избриша Фејсбук заканите за војна, Владо Јовановски денеска повторно најавува нови „акции“

Репортер - 16.02.2017

Еве како вчера се закани со војна, актерот Владо Јовановски ги избриша двата Фејсбук статуси, но денеска напиша нов: Сите куртони кои онанираат на своите профили дека Владо Јовановски исчезнал или се сокрил, да ги утешам дека уште денес ќе ме видат, ...

Плавиот телефон во акција: „Ало Телма, Бихаќка повикува, линчувајте го Владо Јовановски“

Пулс24 - 16.02.2017

Телевизијата Телма ја има главната уога во медиумскиот линч на актерот Владо Јовановски во врска со неговиот статус на фејсбук во кој ја искажува загриженоста од состојбите во државата. За Телма загрижената констатација на Јовановски дека постои ...

Трулежот на сдсмовските и соросови платеници со атак кон Владо Јовановски

Република - 16.02.2017

Соросовите медиуми и платеници не престануваат да ја дефокусираат јавноста од убиствениот потег на Зоран Заев да ја профати албанската платформа и да ја прдаде Македонија само за да дојде на власт.

Владо Јовановски: Јас не повикувам на војна туку сум само загрижен за ситуацијата во која сме доведени

Пулс24 - 16.02.2017

Јас не повикувам на војна, други повикуваат, тоа е мое чувство и мое стравување и воедно апел до јавноста ако може да се вразумиме од овде каде што сме доведени, рече на гостувањето на Телевизија 24, актерот Владо Јовановски.

Владо Јовановски: Никаде не повикувам нa војна, стравувам од војна која сакаат да ни ја наметнат други!

Нетпрес - 16.02.2017

-Јас само стравувам, дека вака како што е доведена ситуацијата од сите страни, дека може да дојде до несакани псоледици и војна. Тоа не е тајна, други луѓе повикуваат на војна, не јас. Сетете се колку странски амбасадори, конгресмени јавно ...

Нападите кон Владо Јовановски се отровни зборови кон чесен Македонец

Нетпрес - 16.02.2017

Сите вие некогаш се радувавте со него, плачевте со него, што причина имате сега да го споделите неговото патриотско чувство? Зошто сега сите вие го бодете и касапите? ”Само затоа што јавно ја соопшти својата загриженост за државата и нејзиниот ...

Владо: Треба да бидеме свесни дека заканите за поделба на Македонија се реалност, зарем мислат дека тоа со мир може да ...

Пулс24 - 16.02.2017

Треба сите да бидеме свесни дека реалност се заканите за поделба на Македонија, вели актерот Владо Јовановски во Дневникот на Сител. -Нема никакви коментари, ни од СДСМ, за нив се е тоа нормално и тие конгресмени и тие странски политичари што јавно ...

Јовановски на Сител: Не повикувал на војнa

Репортер - 16.02.2017

Актерот Владо Јовановски по серијата напади врз него во Дневникот на Сител порачува. Не повикувам на војна. Загрижен сум за Македонија. ...

Божиновска: Владо Јовановски повика на разум, не на војна

Нетпрес - 17.02.2017

-Индивидуалниот крик на секој поединец е индивидуална реторика. Овој чудесен Македонец со уште почудесен говор за својата татковина направи еден чудесен крик. Всушност, Владо Јовановски во ниту еден миг не повика на говор на омраза.

Телма: Го осудуваме повикот на војна на актерот Јовановски

Репортер - 16.02.2017

Телевизија Телма објави редакциски коментар по повикот на војна на актерот Владо Јовановски. Нивниот коментар ви го пренесуваме во целост: Телевизија Телма го осудува повикот на војна на актерот Владо Јовановски.

Се активираше синиот телефон: „Ало Телма, Бихаќка повикува, линчувајте го Владо Јовановски“

Нетпрес - 16.02.2017

За Телма загрижената констатација на Јовановски дека постои ризик од војна во Македонија, одеднаш како по директива од плавиот телефон од Бихаќка стана „повик за војна“ и „говор на омраза“.

Трулежот на сдсмовските и соросови платеници со атак кон македонскииот патриот Владо Јовановски

Пулс24 - 16.02.2017

Соросовите медиуми и платеници не престануваат да ја дефокусираат јавноста од убиствениот потег на Зоран Заев да ја профати албанската платформа и да ја прдаде Македонија само за да дојде на власт.

Загрижен сум за ситуацијата во која сме доведени, но не повикувам на војна

Република - 16.02.2017

Јас не повикувам на војна, други повикуваат, тоа е мое чувство и мое стравување и воедно апел до јавноста ако може да се вразумиме од овде каде што сме доведени, рече на гостувањето на Телевизија 24, актерот Владо Јовановски.

Јовановски: Никаде не повикувам нa војна, стравувам од војна која сакаат да ни ја наметнат други!

Пулс24 - 16.02.2017

Јас никаде не повикувам на војна, во тој мој Фејсбук статус нема такво нешто. Да не ми ставаат во уста зборови дека повикувам на војна, тоа се сериозни обвинувања, вели актерот Владо Јовановски во своето гостување во Дневникот на Сител.