TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Млади лица со обележја на ФК Вардар - причина за инцидентот вчера на Бит Пазар

Сител - 20.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, синоќа на скопски Битпазар се случи инцидент во кој беа каменувани два автобуси во кои се превезувале навивачи на ФК Вардар.

Тројца повредени, еден приведен во инцидентот кај Битпазар

Sport 1 - 20.10.2017

Три лица биле повредени, а едно приведено од полицијата, по синоќешниот инцидент, кој се случил на Битпазар. Иако неофицијално инцидентот бил поврзан со навивачи од мечот Вардар – Реал Сосиедад, во извештајот на МВР нема потврда за тоа.

Тројца повредени и еден приведен во тепачка во автобус во близина на Битпазар

МРТ - 20.10.2017

Повеќе лица го нарушиле јавниот ред и мир и ги нападнале патниците во автобусот на јавниот превоз со број 50. Три лица се повредени, а едно е приведено во тепачката која настанала вчеравечер на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ во близина на ...

Тројца завршија во болница по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Сакам да кажам - 20.10.2017

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и ...

3-ца повредени во инцидент кај Бит пазар- Комити по Сосиедад демолирале автобус

Телма - 19.10.2017

Во инцидент кај Бит пазар по натпреварот Вардар-Сосиедад (0:6) повредени се најмалку 3 лица, а оштетени се два автобуси, потврдија од полицијата која се уште е на терен. Инцидентот започнал во приватен автобус број 50 на ЈСП кој сообраќал во правец ...

Повредени и приведен по тепачка во автобус на ЈСП

Р.С.Европа - 19.10.2017

Повредени се тројца луѓе, кои со возила на итна медицинска помош се префрлени во Ургентен центар, во инцидент на Бит Пазар, соопшти полицијата доцна вечерва. За овој инцидент е приведен еден човек, а се преземаат мерки за целосно расчистување на ...

Тепачка кај Бит пазар

Нова ТВ - 19.10.2017

Доцна вечерва, се степале навивачи во близина на Бит пазар. Според сведоците на местото имало и возила на брза помош. Полицијата ги бркала навивачите, а затворена е и крстосницата. Се уште нема информации од МВР за настанот.

Инцидент кај Битпазар: Демолирани автобуси во кои се возеле „Комити“

Екипа - 19.10.2017

По завршувањето на натпреварот меѓу Вардар и Реал Сосиедад во Лигата на Европа, се случи инцидент во центарот на Скопје, објави телевизијата „Алсат“. Кај Битпазар се каменувани два автобуси затоа што во нив се возеле навиваќи со обележја на ФК ...

Масовна тепачка на Бит Пазар, навивачи на Вардар уништуваат се пред себе

Алсат-М - 19.10.2017

Пред неколку моменти во близина на Бит Пазар, толпа навивачи на Вардар предизвикаа масовна тепачка и нереди уништувајќи се пред себе. Инцидентот следува по поразот 6-0 за Вардар, по што навивачите започнале да каменуваат автобуси и да напаѓаат ...

МВР: Tри лица завршија на Ургентен по тепачката кај Бит-Пазар

Макфакс - 19.10.2017

МВР вечерва излезе со соопштениет за инцидентот на Бит-пазар. „Околу 21 часoт пријавено е дека на булeварот „Крсте П. Мисирков“ на постојката кај 26-ти јули во автобус на ЈСП бр. 50 од повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле ...

Тепачка во автобус на ЈСП, три лица повредени

А1 On - 19.10.2017

Вечерва во 21 часот било пријавено дека на булевар Крсте Мисирков во автобус на ЈСП повеќе лица го нарушиле јавниот ред и мир, при што биле нападнати и патниците внатре во автобусот. Инцидентот започнал на горниот кат во автобусот каде што настанала ...

Тепачка и инцидент во автобус на Бит-пазар

Макфакс - 19.10.2017

Навивачи кои што се враќале од натпреварот помеѓу Вардар и Реал Сосиедад направиле инцидент во автобус од ЈСП. Навивачите се истепале во автобус на ЈСП, при што еден од учесниците во инцидентот му го фатил воланот на возачот, по што се судриле со ...

Масовна тепачка кај Бит Пазар - демолирани два автобуса

Канал5 - 19.10.2017

Каменувани два автобуси со кои се превезувале навивачите на ФК Вардар . Доцна вечерва , по завршувањето на натпреварот меѓу Вардар И реал Сосиедад , биле каменувани двата автобуса со кои се превезувале навивачите на Вардар.

На Битпазар демолирани два автобуси со Комити!

Sport 1 - 19.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните.

Тројца повредени во тепачка меѓу две групи кај Бит-пазар

Мета - 20.10.2017

Две групи вечерва предизвикале инцидент кај Бит-пазар, во кој, според полициски информации, повредени се три лица, а оштетени се и два автобуси. Од МВР не ги соопштуваат причините за инцидентот, а дел од медиумите објавија дека тој бил предизвикан ...

НЕРЕДИ ВО СКОПЈЕ: Познат бројот на повредени по вечерашните инциденти на скопски Бит пазар!

Sky - 19.10.2017

Најмалку тројца се повредени во вечерашните инциденти на Бит Пазар, кога навивач се степал со патник во автобус на ЈСП со број 50 во кој се претпоставува дека имало пвоеќе навиввачи, а потоа автобусот удрил во друг автобус на ЈСП, по што се ...

СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ ВЕЧЕРВА НА БИТ ПАЗАР – Се случила масовна тепачка, демолирани се и автобуси

Sky - 19.10.2017

Вечерва на Бит Пазар се случила масовна тепачка, неофицијално дознава СКАЈ, а во која учествувале и навивачи. Според информациите оштетенни се и два автобуси, а на местото на настанот врие од полиција и болнички.

Тројца повредени, еден приведен во инцидентот кај Битпазар

Скопје24 - 20.10.2017

Три лица биле повредени, а едно приведено од полицијата, по синоќешниот инцидент, кој се случил на Битпазар. Иако неофицијално инцидентот бил поврзан со навивачи од мечот Вардар – Реал Сосиедад, во извештајот на МВР нема потврда за тоа.

Три лица хоспитализирани по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Канал 77 - 20.10.2017

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и ...

Тројца повредени во инцидент кај Бит пазар – навивачи демолираа автобус

Либертас - 19.10.2017

Во инцидент кај Бит пазар по натпреварот Вардар-Сосиедад (0:6) повредени се најмалку 3 лица, а оштетени се два автобуси, потврдија од полицијата која се уште е на терен, пренесе Телма . Инцидентот започнал во приватен автобус број 50 на ЈСП кој ...

Тепачки за билдање патриотизам во време на избори!

Либертас - 20.10.2017

„Демолирани автобуси во Бит Пазар во кои се превезуваа ‘Комитите’“, „Шверцерите ги каменуваа Комитите“, „Дојде живот, и почнаа Шиптарите да ги тепаат Македонците на сред Бит Пазар“, „Гласајте пак за ‘живот’“…, ова беа само дел од вчерашните наслови ...

Масовна тепачка со повредени во автобус на Бит Пазар

Фактор - 20.10.2017

Доцна вечерта се случи масовна тепачка во автобус на Бит Пазар во која најмалку тројца се поврдени и со возила на итна медицинска помош се префрлени во Ургентен центар. Засега полицијата информира за едно приведено лице, како и ветување дека се ...

Навивачи се тепаа кај Бит пазар

Фактор - 19.10.2017

Навивачи вечерва се степале во близина на Бит пазар. Според сведоците на местото имало и возила на брза помош. Полицијата ги бркала навивачите, а затворена е и крстосницата. Каменувани биле и автобуси.

Приведен еден учесник во тепачката кај Бит Пазар, друг во кабина на автобус на ЈСП го грабнал воланот од возачот

Телма - 19.10.2017

Полицијата соопшти детали за инцидентот кај Бит пазар. Во соопштението не се спомнува учество на навивачки групи. Едно лице е приведено, а тројца се повредени во инцидентот. „Околу 21,00 час.

Тепачка во автобус на ЈСП во кој се возеле „Комити“, тројца патници завршија на клиника

+инфо - 19.10.2017

Откако биле отворени вратите од автобусот, лицата продолжиле со тепачката на постојката, а по пристигнувањето на полицијата се разбегале во различни п На постојката кај 26-јули, на булевар Крсте Мисирков, во автобус 50 на ЈСП, вечерва дошло до ...

Масовна тепачка на Бит Пазар - демолирани два автобуси со Комити

Press24 - 19.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните.

Галерија од местото каде настанала тепачката меѓу двете групи кај Бит-пазар, тројца повредени

Турлитава - 20.10.2017

Две групи вечерва предизвикале инцидент кај Бит-пазар, во кој, според полициски информации, повредени се три лица, а оштетени се и два автобуси. Од МВР не ги соопштуваат причините за инцидентот, а дел од медиумите објавија дека тој бил предизвикан ...

Дете во Ниш украло автобус и го возело низ градот, го бркале 10 патроли

+инфо - 18.10.2017

Според неофицијалните сознанија, се работи за дете кое е сместено кај посвоители и не е познато од каде научило да вози автобус. Дванаесетгодишно момче од Ниш предизвикало паника во градот откако во полицијата било пријавено дека украло автобус и го ...

Три лица завршија во болница по масовна тепачка во градски автобус во Скопје

Exclusive.mk - 20.10.2017

Три лица се повредени и два автобуси се оштетени при масовна тепачка автобуска станица на Бит пазар во Скопје ноќеска во Скопје, соопшти полицијата. Наводно, инцидентот го предизвикале навивачи кои се враќале од фудбалскиот натпревар меѓу Вардар и ...

Детали од политичката тепачка на Битпазар

Вечер - 20.10.2017

„Демолирани автобуси во Бит Пазар во кои се превезуваа 'Комитите'", „Шверцерите ги каменуваа Комитите", „Дојде живот, и почнаа Шиптарите да ги тепаат Македонците на сред Бит Пазар", „Гласајте пак за 'живот'"...

Навивачи се степале кај Бит Пазар

Фокус - 19.10.2017

Навивачи вечерва се степале во близина на Бит пазар, по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад. Според сведоците, на местото имало и возила на Брза Помош. Полицијата ги бркала навивачите, а затворена е и ...

МВР со детали за хаосот кај Бит пазар – навивач го фатил воланот на автобусот и направил судир со друг автобус

Либертас - 19.10.2017

МВР предмалку излезе со соопштение за инцидентот кај Бит пазар. „Околу 21,00 час. пријавено е дека на бул.Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули во автобус на ЈСП бр. 50 од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле ...

Масовна тепачка на Бит Пазар – демолирани два автобуси со Комити

Курир - 19.10.2017

Имено, двата приватни автобуси биле каменувани, бидејќи во него се возеле млади лица означени со обележја на ФК Вардар. Патниците во автобусот почнале да ги бркаат напаѓачите и за среќа веднаш реагирала полицијата, која набрзо ја ставила под ...

Тројца повредени во тепачка на две групи кај Бит-пазар

Позитив.мк - 20.10.2017

Две групи сиоќа предизвикале инцидент кај Бит-пазар, во кој, според полициски информации, повредени се три лица, а оштетени се и два автобуси, јавува „Мета“. Од МВР не ги соопштуваат причините за инцидентот, а дел од медиумите објавија дека тој бил ...

Вечерва се огласи МВР – еве што порачаа по инцидентот на Бит Пазар

Sky - 19.10.2017

Околу 21,00 час. пријавено е дека на бул.Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули во автобус на ЈСП бр. 50 од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле нападнати и патниците кои биле внатре во автобусот.

Масовна тепачка на Бит Пазар - демолирани два автобуси со Комити

Сител - 19.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните.

Tри лица завршија во болница по тепачката кај Бит-пазар

МКД - 19.10.2017

Во инцидент кај Бит-пазар по натпреварот Вардар-Сосиедад повредени се најмалку 3 лица, а оштетени се два автобуси, потврдија од полицијата од каде што се уште се врши увид. Инцидентот започнал во приватен автобус број 50 на ЈСП кој сообраќал во ...

Вечерва масовна тепачка на Бит Пазар – демолирани два автобуси со Комити, полицијата на терен

Турлитава - 19.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните.

Му го грабнал воланот на шоферот од ЈСП и удрил во приватен автобус, тепачката продолжила на постојката

Фокус - 19.10.2017

МВР вечерва излезе со соопштение за тепачката која се случи на Бит Пазар. Од Министерството информираат дека три лица завршиле на Ургентниот центар, а едно лице е приведено. -Нарушувањето започнало на горниот кат од автобусот каде што настанала ...

Масовна тепачка на Бит Пазар: Демолирани два автобуси со Комити

Република - 19.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните, објави Пресс 24.

МВР за инцидентот на Бит Пазар: Едно лице го фатило воланот на возачот и предизвикал сообраќајка, тројца завршија на ...

Република - 19.10.2017

МВР вечерва излезе со соопштение за инцидентот во автобусот на ЈСП на Бит-пазар. „Околу 21 часoт пријавено е дека на булeварот „Крсте П. Мисирков“ на постојката кај 26-ти јули во автобус на ЈСП бр.

Масовна тепачка на Бит Пазар – демолирани два автобуси со Комити

Маркукуле - 19.10.2017

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните, објави Пресс 24.

МВР потврди: Тројца повредени во тепачката кај Битпазар

Newsroom - 19.10.2017

Без да ги наведе причините и поводот за судирот, Министерството за внатрешни работи со соопштение потврди дека околу 21 часот вечерва кај Битпазар на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ во Скопје во автобус на ЈСП број 5 настанала тепачка меѓу две ...

Детали за масовната тепачка на Бит Пазар - три лица завршија на Ургентен

Press24 - 19.10.2017

Вечерва околу 21 часот на булеварот Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули, во автобус на ЈСП бр. 50, од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле нападнати и патниците кои биле внатре во автобусот.

ИНЦИДЕНТ НА БИТПАЗАР: Група предизвикала вистински хаос

Скопје24 - 20.10.2017

Вистински хаос се случил вечерва во автобус на ЈСП со број 50 во близина на скопски Бит Пазар, информираат од МВР. Поголема група на луѓе најпрво предизвикала тепачка, потоа го презела управувањето со автобусот по што направиле сообраќајна незгода.

Му го грабнал воланот на шоферот од ЈСП и удрил во приватен автобус – Се степале па завршија на Ургентен

Скопје24 - 20.10.2017

МВР вечерва излезе со соопштение за тепачката која се случи на Бит Пазар. Од Министерството информираат дека три лица завршиле на Ургентниот центар, а едно лице е приведено. -Нарушувањето започнало на горниот кат од автобусот каде што настанала ...

Искршени автобуси во кои се возеле „Комити“ кај Битпазар, повредени три лица

Gol.mk - 20.10.2017

По завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, дошло до необичен инцидент во близина на Битпазар. Навивачи на Вардар биле каменувани, додека се возеле во автобус по завршувањето на натпреварот Вардар - Реал Сосиедад.

МВР: Tри лица завршија на Ургентен по тепачката кај Бит-пазар

Точка - 20.10.2017

МВР вечерва излезе со соопштение за инцидентот во автобусот на ЈСП на Бит-пазар. „Околу 21 часoт пријавено е дека на булeварот „Крсте П. Мисирков“ на постојката кај 26-ти јули во автобус на ЈСП бр.

МВР со соопштение за инцидентот кај Бит пазар

Стандард - 20.10.2017

Околу 21,00 час на бул.Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули во автобус на ЈСП бр. 50 од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле нападнати и патниците кои биле внатре во автобусот, соопштија од МВР.

Филмска тепачка во Скопје: Го презеле воланот во градски автобус и се судриле во приватен

еМагазин - 20.10.2017

Три лица се повредени синоќа околу 21 часот на постојката кај 26-ти Јули во центарот на Скопје, кога повеќемина насилници го нарушиле јавниот ред и мир и нападнале патници во градски автобус број 50.