TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вентура се испокарал со играчите, па побегнал од хотелот

СуперСпорт - 14.11.2017

Првпат после 1958 година репрезентацијата на Италија не успеа да се пласира на Светското првенство што ќе се одржи во Русија. Голема катастрофа за италијанскиот фудбал се случи синоќа на Сан Сиро.

„Валканиот веш“ излезе на површина: Италија била елиминирана веќе по првиот меч, позната е и причината!

Спортклуб - 14.11.2017

На виделина излегува сето она што се случувало по натпреварот со Стокхолм… По поразот од Шведска на првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство, италијанските медиуми открија дека дошло до конфликт помеѓу постарите играчи и ...

Вентура во конфликт со фудбалерите, па побегнал од хотелот?!

Спортски - 14.11.2017

Прв пат после 1958 година репрезентацијата на Италија не успеа да се пласира на Светското првенство кое наредното лето ќе се игра во Русија. Италија вчера доживеа голем удар кога на „Сан Сиро“ одигра 0:0 против Шведска.

Вие не сте за фудбал, земете лопати и работете!

SportMedia - 14.11.2017

Италијанците уште не може да се помират со фактот дека по пауза од 60 години, нивната репрезентација нема да биде дел од Светското првенство. „Аѕурите“ синоќа беа елиминирани во баражот во дуелот против Шведска.

Италија на крстопат: Кој ќе продолжи, а кој ќе се пензионира?

Екипа - 14.11.2017

Италија е во шок откако „аѕурите“ за првпат во последните 60 години не успеаја да обезбедат пласман на еден фудбалски мундијал. Најголемиот дел од вината дефинитивно е кај селекторот Вентура, но она што е поважно за Италијанците во моментов е да се ...

Вентура се искара со фудбалерите, па го напушти хотелот во Милано

Поглед - 14.11.2017

По прв пат после 1958 година репрезентацијата на Италија не успеа да се пласира на Светско првенство, кое ќе се игра летото 2018 во Русија. Огромен дебакл се случи синоќа на Сан Сиро. Навивачите на Италија до последен момент веруваа дека нивниот тим ...

Вентура: Ова е шок за нас, но нема да поднесам оставка

Спортклуб - 14.11.2017

Светското првенство во Русија, идната година ќе остане само една голема желба за Италија, а виновник за ваквото нешто е селекцијата на Шведска која ги елиминираше во бараж двомечот. Селекторот на „Азурите“, Џампиеро Вентура по мечот одби да си ...

Вентура заминува, Италијанците го започнаа процесот по неуспехот

Шеталиште - 14.11.2017

Џампjеро Вентура поднел оставка веднаш по нерешеноте 0:0 против Шведска, соопштија бројни медиуми на Апенините. Овој резултат не им дозволи на „азурите” да патуваат во Русија на СП 2018 година – нешто што не се случило на оваа селекција од далечната ...

Вентура не сака да слушне за оставка: Ќе разговараме утре или задутре...

24Фудбал - 14.11.2017

Селекторт на Италија, Џампјеро Вентура вели дека не си поднел оставка и истакна дека за неговата иднина во следните денови ќе разговара со првиот човек на федерацијата, Карло Тавекио „Аѕурите“ од дома ќе го гледаат мундијалот во Русија и за прв пат ...

ВИДЕО: Шведска слави, Италија тагува - „Азурите“ за првпат по 60 години останаа без Мундијал

Gol.mk - 13.11.2017

На реванш натпреварот од бараж-двомечот за пласман на Светското првенство во Русија, фудбалерите на Италија на „Сан Сиро“ одиграа само 0-0 против Шведска и по цели 60 години не успеаја да се пласираат на завршницата на еден Мундијал.

Очекувано: Вентура ја наведна главата и со својата оставка кажа „Збогум Италија“

Спортски - 14.11.2017

По 60 години, Италија не успеа да се пласира на Мундијалот во Русија 2018. година. Поволниот минимален резултат за Шведска од првиот меч и ремито без погодоци вечерва на „Сан Сиро“, ги елиминираа „Аѕурите“ од СП.

Вентура експресно си поднесе оставка по најголемиот италијански дебакл во историјата

Gol.mk - 14.11.2017

Џампјеро Вентура си поднесе неотповиклива оставка од селекторската позиција на италијанска фудбалска репрезентација само неколку минути по неуспешниот бараж против Шведска. На шест месеци од истекот на договорот, Вентура си заминува како еден од ...

Вентура си поднесе оставка од селекторската позиција на Италија

Екипа - 13.11.2017

Џампјеро Вентура во овие моменти е сигурно најомразениот лик во италијанскиот фудбал. Откако не успеа да се квалификува на Светското првенство во Русија, тој вечерва си поднесе неотповиклива оставка од селекторската позиција.

Вентура поднел оставка по мундијалското разочарување за Италија?

Дерби - 13.11.2017

Италијанските фудбалски фанови не се навикнати нивната репрезентација да не е дел од светските првенства, но во Русија тоа ќе се случи по цели 60 години. Ремито против Шведска во Милано ја испрати скандинавската селекција на мундијалот, а ...

„Аривидерчи“: Очајната Италија за првпат остана без мундијал по 1958 година (Видео)

Дерби - 13.11.2017

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот колапс во поновата историја, откако вечерва одигра очајни и разочарувачки 0:0 со Шведска на „Сан Сиро“ во натпревар кој мораше да постигне два гола за да се пласира на мундијалот во ...

МАМА МИА…Мундијал без Италија!

Екипа - 13.11.2017

Четирикратниот светски првак Италија нема да биде дел од Светското првенство во Русија. Тоа е и повеќе од трагедија за „аѕурите“, кои низ својата историја играа шест финалиња, а последен пат не беа учесници на најголемиот светски фудбалски самит ...

И покрај најавите, стартниот состав на Вентура ја изненади италијанската јавност

Спортски - 13.11.2017

Репрезентацијата на Италија вечерва на домашен терен ќе го одигра реванш натпреварот против Шведска за пласман на СП во Русија. Сигурно вечерва на „Сан Сиро“ не очекува спектакуларен меч бидејќи, Шведска славеше со 1:0 во првиот меч.

Да не се повтори 1958 година: Италија бара победа против Шведска

Sport 1 - 13.11.2017

Ниту еден италијански фудбалски репрезентативец не сака да биде дел од генерацијата која нема да успее да се квалификува на Светско првенство. „Аѕурите“ последен пат не играа на Мундијалот во 1958 година, а во изминатите 60 години се постојани ...

Балотели му испрати порака на Ибрахимовиќ пред круцијалниот меч на „Сан Сиро“ (Видео)

Дерби - 13.11.2017

Марио Балотели веќе извесно време не добива повици во италијанската фудбалска репрезентација и за неговото место Џанпјеро Вентура секогаш наоѓа други решенија, но тоа не го спречува популарниот „Супер Марио“ на големо да ја бодри својата селекција ...

Сензација во најава: Мундијал без Италија по цели 60 години?

Екипа - 13.11.2017

Откако го загуби првиот меч од репрезентацијата на Шведска, Италија пред свои навивачи на „Сан Сиро“ ќе мора се искупи за оние 1-0 од Стокхолм, или во спротивно по вторпат во историјата ќе ја пропушти завршницата од Светското првенство.

Италија – Шведска: најава, анализа, кој ќе оди на СП во Русија!?

Спортски - 13.11.2017

Италија – Шведска е натпреварот кој предизвикува огромно внимание. Како да биде поинаку кога на првиот меч Шведска забележа победа од 1:0 што е доста незгоден резултат. Италија е фаворит, но има огромни проблеми во тимот.

Легендарниот Дел Пјеро го посочи главниот проблем на Италија: Не станува збор за нападот, туку…

Дерби - 13.11.2017

Селекцијата на Италија вечерва ќе се обиде да обезбеди пласман на Светското првенство во Русија, но за да се случи тоа ќе мора да ја надокнади негативата од првиот меч против Шведска одигран во Стокхолм (1-0).

Откриена вистината: Италија била елиминирана веќе по првиот меч, позната е и причината!

БркајРабота - 14.11.2017

По поразот од Шведска на првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство, италијанските медиуми открија дека дошло до конфликт помеѓу постарите играчи и селекторот Вентура. Тие го обвиниле за кукавички пристап на натпреварот против ...

Вентура заминува од Италија и да изборат пласман на Мундијалот

СуперСпорт - 12.11.2017

Чуден тренд се појави во светскиот фудбал, селекторите кои со своите селекции обезбедија пласман на Светското првенство добиваат отказ. Тоа беше случај со Берт ван Марвик и со Славољуб Муслин, а следен може да биде и Џан Пјеро Вентура.

Капело го предложи идеалниот избор за наследник на Вентура и додаде: Секогаш бараме изговори, а проблемот е евидентен

Дерби - 12.11.2017

Италијанската фудбалска репрезентација ќе брка негатива од 1:0 на утрешниот реванш бараж меч со Шведска кој ќе се одигра во Милано, а ова секако е повеќе од доволен предизвик избраниците на Вентура да се прикажат во далеку подобро светло од она во ...

Италија ако обезбеди виза за Русија на СП ќе оди со – нов селектор!

Sport 1 - 12.11.2017

Четирикратниот светски шампион Италија се наоѓа во голем проблем по празот во Шведска со 1-0 во првиот бараж меч за пласман на СП во Русија, па „аѕурите“ утревечер ќе мора да го одиграат најдобриот меч во последните години ако сакаат да бидат дел од ...

И пласман на Мундијалот во Русија не е гаранција: Италија останува без селектор?!

Спортски - 12.11.2017

Фудбалската репрезентација на Италија се наоѓа во сериозни проблеми. „Аѕурите“ во првиот меч од баражот беа поразени од Шведска со 1:0 во Стокхолм и во понеделник на „Сан Сиро“ ќе бара победа од два гола позитива за да изборат место на Мундијалот ...

Италија на Мундијалот во Русија без Вентура?!

Сител - 12.11.2017

Во Италијанската фудбалска федерација не се задоволни од работата на селекторот Вентура и веќе се шпекулира дека предводникот на Аѕурите ќе биде сменет и да обезбеди пласман на националниот тим на СП во Русија.

„Аривидерчи“: Очајната Италија за првпат остана без Мундијал по 1958 година

Точка - 14.11.2017

Италијанската фудбалска репрезентација го доживеа најголемиот колапс во поновата историја, откако вечерва одигра очајни и разочарувачки 0:0 со Шведска на „Сан Сиро“ во натпревар кој мораше да постигне два гола за да се пласира на мундијалот во ...

Италија – Шведска: најава, анализа, кој ќе оди на СП во Русија!?

Таратур - 13.11.2017

Италија – Шведска е натпреварот кој предизвикува огромно внимание. Како да биде поинаку кога на првиот меч Шведска забележа победа од 1:0 што е доста незгоден резултат. Италија е фаворит, но има огромни проблеми во тимот.

Легендарниот Дел Пјеро го посочи главниот проблем на Италија: Не станува збор за нападот, туку…

Точка - 13.11.2017

Селекцијата на Италија вечерва ќе се обиде да обезбеди пласман на Светското првенство во Русија, но за да се случи тоа ќе мора да ја надокнади негативата од првиот меч против Шведска одигран во Стокхолм (1-0).

Вентура ќе биде сменет и да обезбеди пласман на националниот тим на СП во Русија

Sport M - 12.11.2017

Во Италијанската фудбалска федерација не се задоволни од работата на селекторот Вентура и веќе се шпекулира дека предводникот на Аѕурите ќе биде сменет и да обезбеди пласман на националниот тим на СП во Русија.