TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шведските медиуми се чудат - како УЕФА дозволи да се игра во Струмица?

Gol.mk - 17.07.2017

Шведските медиуми се преполни со критики за стадионот „Младост“ во Струмица каде утре во 18.00 часот ќе го одиграат возвратниот натпревар од второто коло од квалификациите на Лигата на шампионите.

Навивачите на Малме на иста трибина со „Комитите“

SportMedia - 17.07.2017

Малме ќе има свои навивачи на стадионот „Младост“ во Струмица на утрешниот дуел против македонскиот првак Вардар, во реванш дуелот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите. Според планот кој излезе за тоа каде ќе бидат сместени ...

Малме тргна за Струмица каде ќе ги чека полн стадион

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги има завршните подготовки пред утрешниот реванш дуел против Малме, во квалификациите за пласман во третото претколо од Лигата на шампиони. „Црвено-црните“ имаат позитивни 1:1 од гостувањето во Шведска и веруваат ...

Вардар без Велковски и на реваншот, настапот на Џигаури неизвесен

Gol.mk - 17.07.2017

Гоце Седлоски, стратегот на македонскиот фудбалски шампион, Вардар и за реванш дуелот против шведски Малме, нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски. Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни ...

Продадени повеќе од 4.000 билети за Вардар – Малме, пренос во живо на ТВ Нова

Екипа - 17.07.2017

Полн стадион „Младост“ во Струмица се очекува за утрешниот реванш натпревар меѓу Вардар и Малме од 2. квалификациско коло за Лигата на шампионите. Според последните информации повеќе од 4.000 билети се распродадени за европскиот натпревар на ...

Решавачки дуел за Вардар

Слободен Печат - 17.07.2017

Иако и на оваа средба, слично како и на првиот натпревар одигран во Шведска, фаворит е тимот на Малме, вардарци имаат поволен резултат од 1-1 и доколку не примат ниту еден гол, тогаш со сигурност ќе го обезбедат пласманот во наредната рунда ...

Николов: Жално ќе биде да не ја грабнеме шансата и да го минеме Малме!

Gol.mk - 17.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ги одбројува часовите до реванш-натпреварот од квалификациите за Лигата на шампионите против Малме, а Бобан Николов, еден од најдобрите фудбалери на „црвено-црните“ посакува нов добар меч и пласман на ...

ФОТО: Вардарци го почувствуваа тревникот на „Младост“

Gol.mk - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски шампион, попладнево пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што в вторник ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второто квалификациско коло од Лигата на ...

Вардарци пристигнаа во Струмица, се подготвуваат за Малме

Екипа - 16.07.2017

Македонскиот првак Вардар од денеска се пресели во Струмица, каде во вторник, со почеток во 18 часот, ќе го пречека Малме во реванш мечот од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Вардар пристигна во Струмица

SportMedia - 16.07.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар пристигна во Струмица, градот каде принудно ќе биде домаќин на реванш средбата од квалификациите во Лигата на шампионите против Малме. „Црвено-црните“ имаат позитивни 1:1 против фаворизираниот шампион на Шведска.

Вардар без Велковски и во реваншот против Малме

Курир - 17.07.2017

Стратегот на македонскиот фудбалски шампион, Вардар Гоце Седлоски и за реванш дуелот против шведски Малме, нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски. Поради повреда на задната ложа, младиот репрезентативец нема да биде во комбинација ни ...

Розенберг: Ќе играм против Вардар, можеби и 90 минути на реваншот во Струмица

Екипа - 16.07.2017

Шведскиот првак Малме ќе биде многу посилен на реваншот против Вардар во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, што ќе се одигра во вторник, со почеток во 18 часот, на стадионот „Младост“ во Струмица.

Цел Копенхаген навива за Вардар: Победете го Малме ќе ве честиме пиво

SportMedia - 16.07.2017

ФК Копенхаген и ФФ Малме си имаат свој ривалитет, двата града се оддалечени само четириесеттина километри, а навивачите на данскиот клуб имаат интересна понуда за симпатизерите на Вардар, пред реваншот во Струмица, задутре против Малме.

Украинци ќе му судат на Вардар против Малме во Струмица

Gol.mk - 16.07.2017

Европската куќа на фудбалот, УЕФА делегираше судии од Украина за возвратниот натпревар на Вардар против Малме во рамките на второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите. Анатолиј Жабченко ќе го води дуелот во среда попладне во Струмица, а ...

Голманот на Малме збесна: Си правевме журка на терен и Сириус брутално не казни

SportMedia - 16.07.2017

Ветеранот на голот на Малме, Јохан Виланд, ги критикуваше соиграчите од редовите на шведскиот првак и предупредува сите заедно сериозно да ја сфатат работата. Малме му дозволи на Сириус на двапати да се врати од два гола негатива и да освои бод со ...

ФК Вардар го одржа првиот тренинг под струмичкото небо

Сител - 17.07.2017

Вардаровата екипа денеска пристигна во Струмица, и веќе го одработи првиот тренинг на стадионот „Младост“ каде што задутре ќе се игра реванш натпреварот против Малме во рамките од второт квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Малме е ранлив: Прими три гола дома од Сириус пред гостувањето во Струмица

Екипа - 15.07.2017

По ремито со Вардар (1-1), шведскиот првак Малме уште еднаш не победи на домашен терен, играјќи денеска 3-3 против Сириус на „Сведбанк арена“ во домашниот шампионат. Малме имаше водство од 3-1, но очигледно дека во завршницата ги насочи мислите кон ...

Малме патува до струмички „Сириус“, со реми против шведскиот Сириус

SportMedia - 15.07.2017

Шведскиот првак Малме уште еднаш потврди дека е ранлив и дека може да се елиминира, што е задача на македонскиот првак Вардар, во вторник во реваншот од второто квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите.

Ексклузивно : Вардар – Малме директно на ТВ Нова !

Телевизија Нова - 17.07.2017

Реванш натпреварот меѓу Вардар и Малме од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите ке се емитува директно на ТВ Нова. Вардар има одличен резултат по првата средба со Малме , одигра нерешено 1-1 и е на прагот да обезбеди пласман во третото ...