TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео Клик Плус: Ќе се „руши“ ли Скопје 2014 за да се „реши“ Грција?

Фактор - 10.11.2017

Вечерашната тема за дебата на емисијата Клик Плус на ТВ 21 од 21:30 е за оптимизмот на Хојт Ји, за НАТО и ЕУ интеграциите на Македонија и нивното реализирање. Ќе ги урне ли оптимизмот на Хојт Ји балканските ѕидови? Колку се Македонија и Грција ...

Ставовите на Хојт Ји се разликуваат од оние на неговата влада

Вечер - 10.11.2017

Во јавноста се појавија коментари, наводно излезени како информација од српскиот претседател Вучиќ, за неговата порака до американскиот претседател Трамп, пренесена преку специјалниот пратеник на САД за Балакот Хојт Ји дека Србија нема да ја менува ...

Еве како реагираше Хојт Ји на прашањето дали ќе биде следниот амбасадор во Македонија(видео)

AKO - 09.11.2017

Хојт Брајан Ји е актуелен заменик помошник на државниот секретар на САД, за Европа и Евро-Азија. Неговата дејност на Балканот е интензивна и динамична. Тој повеќе пати беше во Македонија, посебно во екот на политичката криза, кога изврши силен ...