TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорческа ќе игра на кратки поени и со излез на мрежа?...

Н.Македонија - 11.01.2017

Ѓорческа ќе игра на кратки поени и со излез на мрежа? Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа (22), 205-та на ВТА-листата, во првото коло во квалификациите на првиот гранслем годинава, Австралија опен (АО) утре рано изутрина ќе игра против ...

Тешки противници за Ѓорческа

Алфа - 11.01.2017

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа ги доби противниците во квалификациите за првиот грен слем во сезоната Австралија Опен. Ѓорческа немаше среќа во денешната жрепка со оглед на квалитетот на противничките кои ги доби.

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

24 Вести - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доби тешка противничка во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Нашата тенисерка ја доби американката Саша Викери за противничка во првото квалификациско коло од Австралија Опен.

Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот „Австралија Опен“

Алсат-М - 11.01.2017

Најдобрата македонската тенисерка, Лина Ѓорчевска утре ќе го игра првиот дуел на турнирот „Австралија Опен“ каде силите ќе ги одмери со Саша Викери од Америка во рамките на предквалификациските дуели.

Започнуваат квалификациите за Австралијан Опен: Лина Ѓорческа во 1-то коло против Викери!

СуперСпорт - 11.01.2017

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра против Саша Викери во 1-то коло од квалификациите на Австралијан Опен во Мелбурн. Нашата тенисерка моментално е пласирана на 202-та позиција на ВТА листата додека нејзината противничка се наоѓа на ...

Среќата повторно не и се насмевна: Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен (Фото)

Дерби - 11.01.2017

Лина Ѓорческа доби навистина тешка противничка во првото квалификациско коло на Ју-Ес опен во кое претрпе пораз од Кетрин Белис, а моар да се напомене дека среќата не и се насмевна на нашата најдобра тенисерка и кога е во прашање ждребот за ...

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Канал5 - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД.

Ѓорческа против Американката Викари ги започнува квалификациите за Австралија Опен

МКД - 11.01.2017

Американската тенисерка, Саша Викери е противничката на Лина Ѓорческа во првото квалификациско коло за Австралија Опен. Надобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја доби противничката за првото квалификациско коло на Австралија Опен, се работи ...

Историска ноќ во Мелбурн: Ѓорческа дебитира на Австралија Опен, првата противничка е Американка

Спортклуб - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ноќва ќе дебитира во квалификациите за Австралија Опен. Утринава беше одржана ждрепка и позната е нејзината прва противничка. Станува збор за американската тенисерка Сашија Викери која е 135.

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

SportMedia - 11.01.2017

Лина Ѓорческа повторно ќе игра против Американка, овојпат со Саша Викери на стартот на квалификации за настап на гренд-слем, утре во Мелбурн на Австралија опен. Викери е подоброрангирана на нашата тенисерка и е 137.

Ѓорческа против Американката Викери на стартот од Австралија опен

Екипа - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на Грандслем турнирот „Австралија Опен 2017“. Ѓорческа (206.

Среќно Лина! Утре нашата најдобра тенисерка за првпат ќе настапи на Австралија опен

Gol.mk - 11.01.2017

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, го доби својот противник во првото квалификациско коло од Гран слет турнирот во Мелбурн, Австралија опен. Тетовчанката утре во 7.00 часот по македонско време ќе се сретне со 137.

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА: Викери е првата пречка за Ѓорческа

Телеграф - 11.01.2017

Најдобрата тенисерка од Македонија немаше многу среќа во ждрепката за квалификациите за првиот гренд-слем турнир во годината По минатогодишното учество во квалификациите за УС опен, Лина Ѓорческа ќе игра и во квалификациите во Австралија.

Ѓорческа тргнува против Американката Викери кон првиот настап на гренслем...

Н.Македонија - 11.01.2017

Ѓорческа тргнува против Американката Викери кон првиот настап на гренслем Најдобрата македонска тенисерка на сите времиња Лина Ѓорческа (22) походот кон својот прв настап на еден гранслем турнир на првиот ваков турнир годинава Австралија опен (АО), ...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Макфакс - 11.01.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа го почнува походот кон „Австралија опен“ против Викери...

Н.Македонија - 11.01.2017

Ѓорческа го почнува походот кон „Австралија опен“ против Викери Најдобрата македонска тенисерка на сите времиња, Лина Ѓорческа (22), го почнува походот кон својот прв настап на еден гранслем-турнир, во квалификациите за годинашниот „Австралија ...

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Вечер - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

А1 On - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД.

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Република - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на Австралија.

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Кајгана - 11.01.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа ни напред, ни назад на ВТА листата

Дерби - 09.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ги задржа своите позиции во двете конкуренции на најновата ВТА листа. Со вкупно 266 поени, Ѓорческа е на 202 место во сингл, додека пак во игра на двојки е 129 со 539 освоени бодови.

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

Сител - 09.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во очекување на ждребот за квалификациите на Австралија опен во Мелбурн остана на 202 место на ВТА листата. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени.

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

Курир - 09.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана на 202.место на најновата ВТА ранг листа објавена денеска. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

+инфо - 11.01.2017

Почетокот на мечот Ѓорческа – Викери е во 3 часот по полноќ по македонско време. Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен.

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Курир - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на Австралија.

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Точка - 11.01.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

А1 On - 09.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана на 202.место на најновата ВТА ранг листа објавена денеска. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Идивиди - 11.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен. Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД.

Ѓорческа против Викари на Австралија Опен

Спортски - 11.01.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Австралија Опен.

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

Канал5 - 09.01.2017

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана на 202.место на најновата ВТА ранг листа објавена денеска. Таа има вкупно 266 поени. Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени.

АО: Ѓорческа ќе стартува од 1. квалификациско коло

Сител - 11.01.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа го дозна името на својот прв противник во Австралија

Шеталиште - 11.01.2017

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.